Jamo vs. Dali vs. Heco

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To faktycznie inny lewel musi byc skoro nie pochwaliles sie na naszym forum :) To trzeba cie poszukac na "Audio i stereo :)"
 

Kejup

Member
Bez reklam
Kurka wodna to audio to jednak jest choroba. Wymienie kolumny to mi się wzmak inny zamarzy i tak do śmierci hihi. Celany 702 widziałem do wyrwania za 4500 i dlatego pomyślałem o wymianie bo za podobną kwotę mogę sprzedać moje. Na razie na ekstra wydatki nie mam w skarpecie. Muszę kombinować tym co mam ;-)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Powiem szczerze, że Heco Elementa nie zrobiło na mnie wrażenia. Może tańsze są lepsze, ale to co usłyszałem, nie przebijało moich Taga Platinum po wygrzaniu. I nie chcę tutaj wzniecać awantury, bo to tylko moje wrażenia. Może po prostu przyzwyczaiłem się do tego dźwięku, ale teraz na pewno wymienię na Focala Aria 926 i nie ważne, że kolumny są zrobione, a bardziej UCIOSANE, ale i tak, to są kolumny które dla mnie najlepiej zagrały. Lolo, posłuchaj, myślę że ten klimat może Ci podejść.
 
Ostatnia edycja:

Kejup

Member
Bez reklam
Luzik ;-) Już dawno zdałem sobie sprawę że w audio nie trzeba słuchać portfelem i recenzjami tylko swoim uchem.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Luzik ;-) Już dawno zdałem sobie sprawę że w audio nie trzeba słuchać portfelem i recenzjami tylko swoim uchem.

Dokładnie i tego należy się trzymać.... :)
Jeden kupuje heco inny studio 16 hertz bo mu lepiej brzmienie odpowiada. Wiele kolumn przesłuchałem za gruba kasę a brzmienie mi ich nie podeszło... :) Dlatego odsłuch a później patrzymy na cenę czy mieściły się w naszym założonym budżecie...;)
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Powiem szczerze, że Heco Elementa nie zrobiło na mnie wrażenia. Może tańsze są lepsze, ale to co usłyszałem, nie przebijało moich Taga Platinum po wygrzaniu. I nie chcę tutaj wzniecać awantury, bo to tylko moje wrażenia. Może po prostu przyzwyczaiłem się do tego dźwięku, ale teraz na pewno wymienię na Focala Aria 926 i nie ważne, że kolumny są zrobione, a bardziej UCIOSANE, ale i tak, to są kolumny które dla mnie najlepiej zagrały. Lolo, posłuchaj, myślę że ten klimat może Ci podejść.
I jak tam sprawują się Focale 926? Jestem też nimi zainteresowany. Pod co są podłączone? Jakiej muzy na nich słuchasz?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Najlepiej jak sam posłuchasz ich.
Ja słuchałem z kilkoma wzmacniaczami w studio ale nie zdecydowałem się na zmianę.
Każdy lubi coś innego ....
 

nice.lw

New member
[FONT=&quot]Witam,

Bardzo proszę o opinię zestawu. Pokój 7 kroków na 9 kroków ...

Jamo Studio S 809 HCS - Zestaw Kolumn Kina Domowego - Biały 1 2999,00 zł
Jamo Studio S 8 ATM - Głośniki do Dolby Atmos - Biały 1 699,00 zł
Dali Sub E-12 F - Subwoofer Aktywny - Biały 1 2999,00 zł

Pioneer VSX-LX303 - Amplituner Kina Domowego 9.2 - Srebrny 1 3199,00 zł

Melodika MDSWY - Kabel subwooferowy typu Y - 3m 1 149,00 zł
Melodika MDC2400G - Przewód głośnikowy 2x4mm˛ 30m 1020,00 zł


Kwota: 11065,00 zł


Jak myślicie będzie to gadało ...?

Pozdrawiam Serdecznie
[/FONT]
 

Attachments

  • 8dd7876a001b5ebc3bae0d12ff160ce1.jpg
    8dd7876a001b5ebc3bae0d12ff160ce1.jpg
    98,4 KB · Wyś: 97
  • 8625.jpg
    8625.jpg
    86,5 KB · Wyś: 52
  • DALI-SUB-E-9F-white_2000x.jpg
    DALI-SUB-E-9F-white_2000x.jpg
    51,8 KB · Wyś: 46
  • f4ecb2d9142b80860fca2e9b8b0f59c0.jpg
    f4ecb2d9142b80860fca2e9b8b0f59c0.jpg
    46,2 KB · Wyś: 60
Ostatnia edycja:

nice.lw

New member
Po zapoznaniu się z szerokim wątkiem opinii oraz kilku otrzymanych rad, mój wymarzony zestaw wygląda następująco ...

• Dali Zensor 7/1/Vokal/E-12F – Zestaw Kina Domowego 5.1 / Biały
• Dali Alteco C-1 / Biały

• Pioneer VSX-LX303 - Amplituner Kina Domowego 9.2 - Srebrny

• Melodika MDC2400G - Przewód głośnikowy 2x4mm²
• Melodika MDSWY - Kabel subwooferowy typu Y - 3m

Kwota: 13065,00 zł

Jak myślicie czy teraz będzie lepiej ...?

Pozdrawiam Serdecznie
 

Attachments

  • i-dali-zensor-7-1-vocal-e-12f-bialy.jpg
    i-dali-zensor-7-1-vocal-e-12f-bialy.jpg
    68,2 KB · Wyś: 73
  • dali_alteco_c-1_height_speaker_pair_-_white_b.jpg
    dali_alteco_c-1_height_speaker_pair_-_white_b.jpg
    93,8 KB · Wyś: 52
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Tyle kasy chcesz wydać na tak kiepski zestaw?
Pomieszczenie małe nie jest, amplituner całkiem fajny, ale te kolumny....
Jedź na odsłuchy, bo to przede wszystkim podstawa, a zdjęcia nie oddają ani ich jakości wykonania, a co najważniejsze nie dowiesz się jak brzmią.

Zerknij i posłuchaj nowych Paradigm Monitor, Heco Aurora, Focal Chorus, Acoustic Energy, może nawet co z Klipscha, a do tego posłuchaj wyższy model Pionka LX 503- to bliźniak tak chwalonego tutaj Onkyo RZ830-stki
 

nice.lw

New member
Tyle kasy chcesz wydać na tak kiepski zestaw?
Pomieszczenie małe nie jest, amplituner całkiem fajny, ale te kolumny....
Jedź na odsłuchy, bo to przede wszystkim podstawa, a zdjęcia nie oddają ani ich jakości wykonania, a co najważniejsze nie dowiesz się jak brzmią.

Zerknij i posłuchaj nowych Paradigm Monitor, Heco Aurora, Focal Chorus, Acoustic Energy, może nawet co z Klipscha, a do tego posłuchaj wyższy model Pionka LX 503- to bliźniak tak chwalonego tutaj Onkyo RZ830-stki


Dziękuję ...
 

nice.lw

New member
Mam jeszcze jedną propozycję jeśli chodzi o pudełka ... 1000pl extra reszta zestawu zostaje jak jest ...


• Dali Oberon 7/1/Vokal/E-12F / Biały
• Dali Alteco C-1 / Biały

• Pioneer VSX-LX303 - Amplituner Kina Domowego 9.2 - Srebrny

• Melodika MDC2400G - Przewód głośnikowy 2x4mm - 30m
• Melodika MDSWY - Kabel subwooferowy typu Y - 3m

Kwota: 14065,00 zł

Mniej stresu miałem przy wyborze domu jak tych pieprzonych kolumn ... :cry:
 

Attachments

  • 36511,f64268ef-d875-497d-9d63-67d19a4bfbb7,1188,1116.JPG
    36511,f64268ef-d875-497d-9d63-67d19a4bfbb7,1188,1116.JPG
    58,6 KB · Wyś: 57
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Jesteś zdecydowany na nadstawki do atmosa czy jednak może coś w sufit ? Zapytaj Blacka o ceny lub o inną propozycję setu może okazać się bardziej atrakcyjna.
 

nice.lw

New member
Bardzo mnie boli że tak "pojechane" mają te Jamo S 809, bo bardzo mi się podobają jeśli chodzi o design i cenę. Zastanawiam się czy faktycznie te Dali to taki przeskok półek. (jestem stary, wychowany na tonsilach i diorze lub amator)
 
Do góry