Zestaw do 2000-2500, yamaha, quadral??

Jarod

New member
Witam
Chcę zakupić jakiś sprzęt grający, niestety nie stać mnie na budżet rzędu 3-4k

Wynalazlem Quadral Quintas 500 - 1050 na allegro
Yamaha ns-45 i p60 za 1097 na allegro
Do tego wziąłbym ampli yamaha 459 - okolo 1200

Który zestaw kolumn lepszy?? a moze macie inne propozycje w tej cenie

Może warto zmienić proporcje zakupu w którąś stronę tzn tańszy ampli a droższe kolumny lub odwrotnie

Mój pokój to 3x6m, muzyka prawie każda ale najbardziej zależy mi na głębi (hmm amator jestem nie umiem tego zdefiniować) jako że słucham często ścieżek dźwiękowych z filmów i mniej więcej tego typu muzy, ale i rock i techno się zdarzy
Oczywiście za parę miesięcy będzie też użytkowane w kinie domowym (jak dorobie sie tv)

Dzięki za wszelkie info
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież zmiescisz się w zestawie 504/404 Onkyo + kolumny quadral quintas 500 - i z pewnością będziesz bardzo zadowolony.
 

Jarod

New member
Rozumiem ze Quadrale bezdyskusyjnie lepsze od głośników yamahy??

Ampli yamahy wydaje sie jakby mial znacznie wiecej ustwien 14 programow przestrzennych i takie tam, ale muzycznie mówicie, że lepiej onkyo??

Pewnie różnicy i tak żadnej nie usłysze, ale zdaje sie na fachowców bo narazie zielony jestem jeszcze w tych kwestiach:oops:
 

Serdello

New member
Yamaha nie jest moze gorsz od onkyo jednak to co oni wpisali jest chyba nieco lepsze do pozniejszego kina domowego. I daje mozliwosc jak juz dorobisz sie do dolaczenia przyszlosciowych rodzajow jak blu-ray. Pozatym Onkyo w tej cenie bedzie juz z odtwarzaczem dvd z kablami i wogole wszystkim jako zestaw a do tego lepiej wspolpracuje z quintasami. A i z tego co slyszalem Yamaha ma zwalona instrukcje obslugi :) jesli chodzi o jezyk polski
 

konklon

New member
jestem na tym samym poziomie co i ty. tez sie zastanawiał właśnie nad quadralami i yamahą tylko:

za cenę 1350 można kupić yamahę v-559 a to model wyżej.

co do quadrali to rzeczywiście każdy pisze,ze lepiej pasują z onkyo
sam nie słuchałem więc nie wiem.
z tego co wiem po prostu onkyo jest w zestawie z quadralami więc moze dlatego prościej bo każdy w sklepach ma zestawy- a z yamahą nie ma.

poza tym zastanawiałem się także nad kolumnami jamo s708 i do tego dokupić central i tyły.

pytanie do black ninnja:
chciałbym u Ciebie to kupić
ile bym dał za yamahę v-559 i jamo s708?
miałbyś do tego jakieś - central i tyły?
 

Jarod

New member
Serdello napisał:
Yamaha nie jest moze gorsz od onkyo jednak to co oni wpisali jest chyba nieco lepsze do pozniejszego kina domowego. I daje mozliwosc jak juz dorobisz sie do dolaczenia przyszlosciowych rodzajow jak blu-ray. Pozatym Onkyo w tej cenie bedzie juz z odtwarzaczem dvd z kablami i wogole wszystkim jako zestaw a do tego lepiej wspolpracuje z quintasami. A i z tego co slyszalem Yamaha ma zwalona instrukcje obslugi :) jesli chodzi o jezyk polski


hmm no mi wychodzi ze yamaha tansza jest, a z twojej wypowiedzi wynika odwrotnie
onkyo 504 wiekszosc w cenie 1500-1700, jakies 2 za 1050 hmm
yamaha 459 - 1250, jest cos za 1100 i 950
Te 2 modele są porównywalne czy raczej któryś musi być wyższy, żeby były "podobne" klasą
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Trudno o jednoznaczne porównania, gdyż Onkyo posiada w w strefie stanów nisko-średnich trzy modele, a Yamaha cztery. Sądzę jednak, że Yamaha 459 ma sznsę zmierzyć się z Onkyo 504.

ArtS :)
 

Acid

New member
A cobyscie powiedzieli na Yamahe RX-V661 do QQ500 wlasnie . Zdaje sobie sprawe z tego iz to nie przedzila cenowy Jarod'a ale ja sam bym wlasnie chcial taki zestawik zlozy . Co wy na to ???
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Po co sobie utrudniać? Kupujesz 504+404+QQ500 za 2673zł i masz dobre, proste w obsłudze kino. Do Yamahy cos z JBLa, Balboa wtedy to jakoś zagra ale cena leci do góry.

pytanie do black ninnja:
chciałbym u Ciebie to kupić
ile bym dał za yamahę v-559 i jamo s708?
miałbyś do tego jakieś - central i tyły?
RX-V559.................1380pln
jamo s708.................870pln
 
Ostatnia edycja:

Harni

New member
Wiem,że wątek jest o niższych modelach amplitunerów ale może moje spostrzeżenia komuś pomogą.
Dziś byłem na odsłuchu dwóch zestawów, a mianowicie Yamaha 659/559+NSP8900 oraz Onkyo 604/404+QQ5.1 no i przyjemnie mnie zaskoczył zestaw Onkyo. Pomimo, że Quadrale są dużo mniejsze od 8900 to dzwięk przyjemny, ciepły, dla mojego ucha naturalny bardzo się mi podobały. Natomiast Yamaha to czysta siła, kolumny mogą naprawdę wiele pomimo braku suba, no ale... dla mnie porażka dzwięk metaliczny nienaturalny wręcz. I tu pytanko do Blackninja, za ile u Ciebie byłby do wyrwania ten zestawik Onkyo??
 

Harni

New member
blackninja napisał:
Onkyo 604/404+QQ5.1.................................3737pln
Dzięki za szybką odp. A jaki sub jest w zestawie?? I jeszcze jedno pytanie czy byłyby u Ciebie do kupienia Quadrale ale Argentum do tej samej elektroniki. Jeśli tak to ile taki zestawik stoi??
 
Do góry