Jamo C97 vs Tannoy 7.4 - wasze opinie

GleNinja

New member
Witam
Czeka mnie zakup kolumn podłogowych do kina 5.1
Aktualnie posiadam Technicsa 750tke i kolumny Technics SB-T200 - ale to już wiekowy sprzęt, i najwyższy czas na zmiany.
Sporo przesłuchiwałem kolumn, ale na placu boju zostały już dwie - tzn pomiędzy tymi będę wybierał
Tannoy 7.4 - dużo dobrych recenzji, chwalone kolumny, grają nieźle, wyglądają solidnie i mogą się podobać
Jamo C97 - mało recenzji w internecie, jamo kiedyś firma z mocnymi tradycjami, ładny basik - nawet przy małej mocy jest odczuwalny, a wygląd? robią bardzo dobre wrażenie

Prawdopodobnie będzie grało na amplitunerze ONKYO 676

Co będzie lecieć? prócz jazzu, metalu i disco polo - raczej wszystko
żona lubi Kowalską, Celine Dion, James Blunt, ja z kolei jak jestem sam, raczej Nightwish, hammerfal - ogólnie rock
muzyka "radiowa" na co dzień - a i zdarza się stary rock roll
PS. powierzchnia niecałe 20 metrow/kw

Jestem ciekaw waszych opinii o tych kolumnach - jak wasze wrażenia po odsłuchiwaniu tych kolumn
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Hej,

Zdecydowanie Tannoy.
jak podlaczysz wmiare dobre zródło to pokaza co potrafia.

BTW najlepiej podjedz posluchaj.

ja kupilem te kolumienki ktore pobily nie jedne zestawy:)
 

GleNinja

New member
źródłem będzie Onkyo 676
cały czas się waham między Tannoyem a Jamo
tanoya juz wczesniej odsłuchiwałem w Media markcie i bardzo mi sie spodobał z brzmienia
Ale ostatnio na odsłuchu polecono mi Jamo C97 - i tez grały fajnie, nawet wydawalo mi sie neico lepszym basem - ale jak pisalem wczesniej - może nie jestem az tak bardzo obiektywny bo jednak Jamo bardziej mi sie spodobaly
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jamo to dobre kolumny ,może to jeszcze nie jest poziom kultowej serii Concert z końca lat 90-tych ,ale całościowo brzmienie jest OK
 

marcinek73

New member
Odsłuchiwałem te kolumny i jeszcze cztery inne zestawy i do muzyki rokowo -popularnej wygrały zdecydowanie Monitor Audio podpięte pod DENONA X-3200.
 

GleNinja

New member
amplituner - innej firmy, i wyższy model - co też na pewno wpływa na odsłuch z daną kolumną
a co jeszcze odsłuchiwałeś?
 

marcinek73

New member
Odsłuchiwałem Tannoye które były moim faworytem niestety brak dołu i góry ogólnie mało dynamiczne.Były jeszcze Indian line ,JBL ,Dali które zrobiły na mnie duże wrażenie ale po konfrontacji wygrały Monitor Audio MR 6.
 

szewi1

Member
Odsluchiwałem na Onkyo 8270 i Pioneer SX-N30 nastepujace zestawy:

Monitor Audio MR6
Heco Music Style 500
Dali Zensor 7
Klipsch RP280F
Focal 716
Jamo C97
Tannoy 7.4

i powiem tak moim odczuciu oraz osob ktore ze mna byly:

1. Focal
2. ex aequo Klipsch i Jamo

Jamo C97 wg mnie b dobre kolumny w swojej klasie i tym przedziale cenowym ciezko bedzie cos znalezc, co bedzie lepiej grało do zestawu stereo pokroju Onkyo 8150/8270 lub blizniaczego Pioneera SX N30. W kinie ich nie testowałem, ale z budżetowym amplitunerem KD moga zagrać słabiej niż z budżetowym wzmacniaczem stereo.

Jamo ma bardzo fajny detaliczny dzwiek (super do muzy instrumentalnej) ale nie natarczywy, dobra scena, mozna wydobyc poszczegolne dzwieki ale caly czas sa spojne. Dodatkowo dynamiczny bas, ale nie najmocniejszy nie przykrywa reszty, nie schodzi tez tak nisko. Maja dwa glosniki basowe. Dodatkowo wygladaja najlepiej ze wszystkich ww. wg mnie.

Klipsche mocniejszy bas, jeszcze bardziej ostre brzmienie, dobra scena i kontury, też mi sie b podobały, ale to wzornictwo trzeba lubić no i sa sporo droższe i wieksze.

Focale najwieksze zaskoczneie - taki szary niepozorna kolumna (nieduza) a dzwiek powala, zdecydowanie najlepszy.

reszta poprawna, ale bez rewelacji. Mialem spore oczekiwania od Zensorów 7 (mam na codzien Zensory 5 ktore sa wg mnie bardzo dobre do niewielkich pomieszczen wtym do KD). Muzyka jakby przytlumiona, momentami musialem je przyciszać, bo dzwiek byl chwilami natarczywy. Gory nie tak wyeksponowane, bas za to niczego sobie i schodzi nisko.

Tannoye calkiem ladnie też grały.
 
Ostatnia edycja:

GleNinja

New member
po przełączeniu tannoy na Jamo - od słyszymy, ze "tannojki" grają jakby przytłumione
Po dłuższym odsłuchu - zaczynamy sie do nich przekonywać - grają spokojnie - nie męczą i da sie słuchać godzinami

Ja wybrałem jamo C97 - bo ludzie słuchać mocnego ale nie natarczywego wokalu i wyższych tonów, ale też z dynamicznym basem
Wyboru nie żałuję i jestem z nich mega zadowolony.
Co do wyglądu- zgadzam się - wyglądają imponująco - nawet cena nie była taka straszna dla żony - jak je zobaczyła, bo myślała, że kupię jakieś kanciaste duże pudła :)
 

Kjartan

New member
po przełączeniu tannoy na Jamo - od słyszymy, ze "tannojki" grają jakby przytłumione
Po dłuższym odsłuchu - zaczynamy sie do nich przekonywać - grają spokojnie - nie męczą i da sie słuchać godzinami

Ja wybrałem jamo C97 - bo ludzie słuchać mocnego ale nie natarczywego wokalu i wyższych tonów, ale też z dynamicznym basem
Przecież wokal to pięta achillesowa tych kolumn o wyższych tonach z z grzeczności nie wspomnę :oops:
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam

mors111

Active member
Bez reklam
Nie samym basem człowiek żyje :) , jak mało basu mozna suba dokupić
pamiętajmy że kolega ma 18-19m pomieszczenie

jasne , ale wolę mieć zapas w kolumnach niż wspomagać je subem , gdzie dobry też swoje kosztuje
18-19m to nie jest ani mało ani dużo jednak na 7.4 myślę że idealnie w połączeniu bez suba
 
Do góry