Kolumny stereo do ONKYO RZ900

krzysiekkortus

New member
Gdzieś tam po drodze to chyba opisywałem. 100A ma więcej dynamiki i polotu. Gra z większą swobodą. Tannoye napędził bez jakiegokolwiek wysiłku. 50tka musiała być dość mocno podkręcona. Nie miała tej dynamiki i swobody. Zaznaczyć należy jednak iż 50tki słuchałem zupełnie nowej a 100tki testowej z salonu. Dla mjie na tyle duża różnica w cenie iż dorzucę do budżetu. Z resztą im dłużej słucham A100 tym bardziej mi się podoba.


Roksan w tym temacie wniósł nieco zamieszania ale ostatecznie za mocno pogróbia bas. Jeśli do tego akustycznie ustawienie sprzętu dodatkowo powoduje podbicie basu to staje się on dominujący w paśmie i robi się męczący. Roksan ma dobrą średnicę. Świetnie brzmią na nim wokale. Jest bardzo ciepły i taki trochę lampowo analogowy ;) Tannoye z A100 jednak potrafią świetnie delikatnie i nie piskliwie pokazywać szczególiki w poszczególnych utworach. Bardzo mi się to spodobało. Żaden inny ze słuchanych wzmaków tego nie robił w takim przypadającym mi do gustu stylu. Ponadto jest świetnie skonstruowany. Nie wyszły w nim żadne konstrukcyjne mankamenty (jak np u Roksana system sterowania głośności - czytając testy wydawało mi się to dość naciąganą wadą, jednak przy codziennym użytkowaniu jest irytujące potencjometr na godz 8:30 bo na 9:00 już ryczy jak cholera) Creek wolny jest od takich bolączek. Pilot Creeka jest na look jak pilot od słabego dekodera sat i to jest jedyne czego można się czepiać. Jeszcze na plus dla A100 vs K3 to wyświetlacz w Creeku plus przejrzyste menu. Taki powiew nowoczesności w stosunku do ascetycznej kladyki Roksana (zero regulacji :) ) A100 także lepiej rozwiązane wejście na końcówkę mocy. Dla Line 3 i 4 ustawiane w menu. Bez pstryczka elektryczka. Do tego podwójne zaciski głośników to na plus zarówno względem Roksana jak i A50. Jeszcze jedna "inna" rzecz w Roksanie to kolory diod. Przywykłem że sprzęt włączony to kolor zielony albo niebieski a wyłączony (stand by to czerwony) a w roksanie odwrotnie. Złapałem się na tym w nocy ;) chciałem go jeszcze raz wyłączyć ;) walory odsłuchowe opisałem na wstępie. Wynik zawodów - Zwycięstwo Creek A100 w duecie z Tannoy Revolution XT8F!!!!
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
To prawda. Szukając wzmacniacza do 4 tysi, ciężko przejść koło 50A obojętnie. Oczywiście, tylko pozazdrościć koledze "setki". Teraz tylko rozkoszować się muzyką!

PS. Szkoda że nie robią następcy RZ900...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Różnic w kinie nie usłyszysz, zapewniam - względem 820.
W stereo, hmm, ciut lepiej. Przy wzmacniaczu nie ma tu już żadnego znaczenia. Jedyne czego szkoda, to obsługi 11 kanałów.
Robi to dopiero 1100, ale ten znowu na klasie D.
Także istnienie serii 8xx nie miałoby sensu przy jednoczesnym życiu 9xx.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Właśnie dziewiątka była fajnym uzupełnieniem. Mniej kanałów, ale w lepszej klasie stereo. Dla mnie ideał. Dlatego trochę szkoda że z tego projektu się wycofali.
Chyba się starzeję, bo myślę żeby wszystko w ciort sprzedać (nie dotyczy CXU i gramofonu) i kupić amplituner, w którym będzie wszystko all for one. I nie słuchać wreszcie jak to gra, a co gra...
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
To prawda. Szukając wzmacniacza do 4 tysi, ciężko przejść koło 50A obojętnie. Oczywiście, tylko pozazdrościć koledze "setki". Teraz tylko rozkoszować się muzyką!

PS. Szkoda że nie robią następcy RZ900...

To fakt ,ja upolowałem 10miesiecznego ,na gwarancji dobrej cenie.Pzdr
 

krzysiekkortus

New member
Zdecydowałem się na nowego 100A. Zatem testowy zakładam będzie w bardzo dobrej cenie do wzięcia. Trza się tylko z chłopakami dogadać. Tak myślę.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Jak za darmo. Mnie akurat żaden z nich nie interesuje choć oba są fajne. Kupuj i ciesz się dźwiękiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

krzysiekkortus

New member
Mały zonk. Nowy piec na wyposażeniu posiadał głodnego bzyka w trafo. Creek tak ma - z resztą jak większość wzmaków i innych cudów zaopatrzonych w toroidy. Na szczęście Koris wymienił mi sprzęta. Zostałem z tańszym i wygrzanym demo, który już się sprawdził. Do tego Tomanek DC bloker na zasilaniu i ponad połowa hałasu z trafo mniej. Pozostał lekki pomruk trafo niesłyszalny z 1m. Obsługa lekko zdziwiona ale u nas szczegółowy słuch to chyba rodzinne :) https://youtu.be/iQ95dugtiM0
 
Ostatnia edycja:
Do góry