Zmiana stereo na stereo/2.0/2.1/5

mastan

New member
Witam

Po remoncie i wymianie mebli okazało się, że moje nieduże Tonsile (40-60W - mają 20 lat i brak więcej info o nich) są i tak za duże i nie mieszczą się w miejscu dla nich przeznaczonych. Niestety mam po kilkanaście zewnętrznych centymetrów na szafce RTV i tam mają stać.

Obecnie mam amplituner Denon AV + 2x tonsil - do słuchania radia lub wzmocnienia dźwięku TV.
Znalazłem za 1300zł JAMO S25 i te by idealnie nam pasowały, ale czy ten zestaw będzie dobrym zamiennikiem obecnego duetu?

Pokój to 3.2 x 5.5 metra. TV na środku długiej ściany, fotele/kanapa na drugiej długiej ścianie. Możliwe, że nawet nie użyję wszystkich głośników JAMO, ale jak pisałem - priorytet jest tu wpasowanie się w miejsce obok TV.

Proszę o komentarz, czy to wystarczy i nie będzie mi brakować czegoś brakować w stosunku do obecnego stanu. A może inne rozwiązanie w cenie do 1300zł?

Marcin
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Głośniki Jamo oryginalne ....i pewnie nic poza tym .Zwróć uwagę,że pokój masz dość duży
Druga sprawa - piszesz że być może nie użyjesz wszystkich głośników ,trochę to marnotrawstwo kupować pięć ,a używać tylko dwa

Jedno jest pewne - obecne kolumny Tonsil powinieneś wymienić ,20 lat to zbyt długi okres czasu
 

mastan

New member
20 lat ale dają radę i niestety wtedy był to mój świadomy wybór a teraz tak już nie jest. Nowe meble i teraz już nie kupię sobie idealnego kompletu, bo są ograniczenia w wielkości kolumn.

W przypadku tych maluchów jamo, to 2 do 5 mógłbym użyć. Najpewniej 3 jako front i centralny, bo do satelit nie wiem, czy dam radę kable pociągnąć. Nie ukrywam, że cena też jest tu ważna. W euro są za 1300zl a po remoncie długo nie będzie środków, aby coś innego i droższego kupić.

Patrzyłem dziś nawet na soundbary, ale wtedy amplituner przestaje być użyteczny bo raczej go nie podepnę.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
1300 kosztuje zestaw maleństw bez subwoofera, zapomnij żeby to cokolwiek zastąpiło.

Tam nie ma suba ? ,jeżeli tak to rzeczywiście szkoda sobie głowę zawracać zwłaszcza, że te kolumienki mają bardzo małą efektywność 81db (zakładając ze nie ma błędu w specyfikacji) ,a pokój masz dość duży ,więc tego raczej na pewno nie nagłośni
Dodatkowo jeżeli kolumny emitują tylko część pasma - nie ma oparcia w niskich częstotliwościach ,to trudno mówić o słuchaniu muzyki
 

mastan

New member
Dzięki za informacje. Trochę mi się rozjaśniło i poszukam czegoś innego, pasującego do wymagań. Najlepiej będzie pójść, pomacać i posłuchać.
 
Do góry