Rozbudowac i dopasowac...

DJ_Mad

New member
Hej, zaczynam swoj pierwszy watek i mam nadzieje ze napisalem go w odpowiednim miejscu.
Co mam:
2x JBL E100 glosniki
1x JBL E250P
H/K 3380 stereo receiver (jako pre amp)
Crown XLS202 power amp
Zestaw na gorze gra u mnie w domu do filmów i muzy.
Gdy mam impreze i wszystko gra na maxa (podglaszam do momentu gdy Crown juz prawie miga diodami na czerwono, czyli max bez mozliwosci "zniszczenia sprzetu"), podlaczam jeszcze kolumne Technicsa. Jest to stara kolumna i stary wzmacniacz, a dokladnie mam:
Pioneer VSX-4500S receiver
1x Technics SB-2840
Nawet danych technicznych nie moge znalezc. Musze jednak dodac, ze nawet to gra, tyle ze jest ZUPELNIE inny dzwiek niz od JBL'a, takie glebokie tlo sie tworzy, dopiero jak podglosze mocno nie czuyc roznicy. Nie wiem ejdnak jak mocno moge podglaszac ten zestawik. Zaznacze jednak, ze kolumna Technicsa przyszla do mnie zepsuta. Miala tylko dobry woofer, mid i tweeter byly podziurawione i w ogole nie wydawaly dziweku. JBL dal mi 2 darmowe midy do wymiany, wiec wlozylem sobie tego mida na miejsce mida Technicsa. Dziala ladnie, choc nie wiem czy tak wolno robic i czy to wspolgra wlasciwie ze soba technicznie. Chcialbym tak smao z tweeterm ale nie wiem jaki kupic i gdzie.
Teraz chce wziasc na kredyt cos do tego. Mysle o:
2 kolejnych E100 i drugim sub'ie E250P, w sumie kolumny najpierw, bo i tak musze zmienic amp'a. Nie wiem jednak czy rozgladac sie za takim ktory da sile 4 na raz czy lepiej 2 ampy.
Mysle tez o stworzeniu kina domowego, oczywiscie na bazie Northridge, a amp najfajniej H/k, nie pamietam dokaldnej nazwy, ale kosztuje ok 2k$ by dac sile wszystkim 5 glosnikom a nie tylko udawac. Znajomi z HiFi namawiali mnie ejdnak do mniejszych tylnych glosnikow, bo nie ma sensu kupowac takich samych tylow jak przody. Jednak ja gram imprezy i potrzebuje trochy mocy, a nie chce kupowac oddzielnego zestawu estradowego bo wygladaja ochydnie choc wymiary sa niezle.
DO tego mam:
Sennheiser HD 280 pro headphones
decki 2 x Pioneer CDJ-200 cd/mp3 players
mixer Denon X-100 2ch
Chcialbym w koncu kupic HDTV by ogladac filmy i tv. Jednak nie chce kupic czegos o radza promocje i pomocnicy w sklepie. Tu jednak w ogole sie nie znam, wiec... czekam na Wasza pomoc.
BTW Jak wogole osadzacie moj dobor komponentow do stereo, konkretnie jak oceniacie pomoc z innego forum, ktorzy w moim wypadku mi to doradzili.
Co do kasy, to nie wiem ile moge przeznaczyc, wezme pewnie i tak na kredyt. Ale z głową, mysle cos w granicach 300$ za kolumne, co nie znaczy ze moge wydac 300$ na serio. Zaznaczam tylko granice pseudo rozsadku.
Co do domu. Wlasnie jestem w trakcie przeprowadzki i w sumie nie mamy jeszcze mieszkania. Wiem tylko ze tv, dvd(tez nie wiem jakie) i glosniki chce postawic do duzego pokoju, ktory musi byc w miare duzy. Na razie czekam na porady, wiecej szczegolow odpisze jesli Wy cos poradzicie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
bardziej komfortowe jest mieć dwa oddzielne zestawy w Twoim przypadku , choćby dla wygody . Góra i dół mogą grać też niezależnie .
Też Bym został tylko przy przodach i to na sprawdzonych - czyli JBL
E -100 . Zasada kino domowego nie napędza wszystkich kolumn jednakowo - więc bym sie nie pchał w przód i tył ten sam.
Do tego sięgnij pod dvd Harmana 47 .
Nie zrozumiałem co to znaczy
"Chcialbym w koncu kupic HDTV by ogladac filmy i tv" ?
pozdrawiam
 

DJ_Mad

New member
kiki napisał:
witam
bardziej komfortowe jest mieć dwa oddzielne zestawy w Twoim przypadku , choćby dla wygody . Góra i dół mogą grać też niezależnie .
Też Bym został tylko przy przodach i to na sprawdzonych - czyli JBL
E -100 . Zasada kino domowego nie napędza wszystkich kolumn jednakowo - więc bym sie nie pchał w przód i tył ten sam.
Do tego sięgnij pod dvd Harmana 47 .
Nie zrozumiałem co to znaczy
"Chcialbym w koncu kupic HDTV by ogladac filmy i tv" ?
pozdrawiam
No w sumie to ja nie mam w ogole TV, i tak sie rozgladam co by tu kupic, na co postawic...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co do telewizora - daj znać na priv - bo musisz odpowiedzieć na pytania.
A pytania są często potwarzane - dlatego wejdź na priv.
 
Do góry