Stereo do 14m2 za 4.5-6k

Black84

New member
Witam

Od jakiegoś czasu jestem w trakcie poszukiwań odpowiedniego stereo do niewielkiego pokoju 12m2, w którym jestem dość znacznie ograniczony powierzchniowo, dla tego głównie wchodzą w gre wąskie podłogówki [ max 22cm szerokości i 40cm głębokości ] z przednim BR, ponieważ będą stały bezpośrednio przy ścianie. Do tej pory brałem pod uwagę : Dali Zensor 5; Klipsch R-26F ; Monitor Audio B5 i MR4 oraz Indiana Line Diva 552, chodź te już wykraczają poza budżet.

Słucham głównie elektroniki [ trance, shranz, techno, vocal house ] i czasem rapu.

Co do amp brałem głównie pod uwage Yamahe R-N602 i Onkyo TX-8150 oraz nowy TX-8270.

Jak do tej pory moim faworytem jest Yamaha R-N602 i Klipsch R-26F, lecz nie jestem pewny czy to dobre połączenie skoro Yamaha jeszcze bardziej podbija 'góre' Klipsch


Proszę o rady który sprzęt powinien najlepiej pasować do preferowanych przeze mnie gatunków.

Pozdrawiam
 

Kejup

Member
Bez reklam
Witaj!
Przy takim metraży może warto zainteresować się kolumnami podstawkowymi. Do głowy przychodzi mi model Definitive Technology studio 55. Posłuchaj, może warto. Jeśli chodzi o ampli to ja wolałbym onkyo ale musisz sam zdecydować.
 

collider

New member
Bez reklam
Mialem zakupic ta Yamahe. Jednak w odsluchach wypadla fatalnie. Szczegolnie drazniacy jest sposob w jaki rozwiazano loudness. Nie podoba mi sie ten typ grania.
 

JanVid

New member
.... na tym metrażu zgodnie z prawami akustyki to nie ma prawa grać :)

..... do taaaaak wielkiego pomieszczenia bo aż 14 m2 (a w treści podano już tylko 12m2 :) ) przedstawiony przez pytającego sprzęt w przedziale 4.5-6k (ampli i kolumny wolnostojące) to jest przerost formy nad treścią .... czyli użycie ciężkiej artylerii do zabicia muchy ..... i dosłownie wzbudza to tylko głupawy uśmiech :D . ...... tylko i aż tylko mini wieża i nie ma co tu dywagować nad wyższością jednego nad drugim a druga rada to ..... zwiększ metraż :)
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Witam

Od jakiegoś czasu jestem w trakcie poszukiwań odpowiedniego stereo do niewielkiego pokoju 12m2, w którym jestem dość znacznie ograniczony powierzchniowo, dla tego głównie wchodzą w gre wąskie podłogówki [ max 22cm szerokości i 40cm głębokości ] z przednim BR, ponieważ będą stały bezpośrednio przy ścianie. Do tej pory brałem pod uwagę : Dali Zensor 5; Klipsch R-26F ; Monitor Audio B5 i MR4 oraz Indiana Line Diva 552, chodź te już wykraczają poza budżet.

Słucham głównie elektroniki [ trance, shranz, techno, vocal house ] i czasem rapu.

Co do amp brałem głównie pod uwage Yamahe R-N602 i Onkyo TX-8150 oraz nowy TX-8270.

Jak do tej pory moim faworytem jest Yamaha R-N602 i Klipsch R-26F, lecz nie jestem pewny czy to dobre połączenie skoro Yamaha jeszcze bardziej podbija 'góre' Klipsch


Proszę o rady który sprzęt powinien najlepiej pasować do preferowanych przeze mnie gatunków.

Pozdrawiam
Jak głośno lubisz słuchać muzyki?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak ktoś słucha normalnie to starczą dobre Monitory typu Silver 2. Jednak jak ktoś słucha bardzo głośno to i R26F się nadadzą.
 
Do góry