Canton move vd bose vs harman kardon

heremit

New member
Witam,
to mój pierwszy post na tutejszym forum, więc proszę o wyrozumiałość jeśli temat się już pojawił.
Ale póki co nie znalazłem nigdzie informacji która by pomogła mi podjąć decyzję w zakupie zestawu do kina domowego.

Mam salon 19m2 gdzie chcę zamieścić swój zestaw.
Przy czym nie wchodzą w grę głośniki stojące, ale wyłącznie wiszące.
Jestem zdecydowany na zakup amplitunera denon avr2300
Rozważam zakup poniższych głośników:
- Canton movie 365
- Bose Acoustimass 10 Series V
- HARMAN KARDON HKTS 65 BQ

Z tego wszystkiego Bose jest najdroższy ale w zestawie z amplitunerem można kupić taniej.

Nie mam doświadczenia w odsłuch ale nie mam gdzie sprawdzić czym te zestawy głośników się różnią. Inną sprawą jest to czy nie powinienem poszukać czegoś mniejszego na tak nieduży salon.

Będę wdzięczny za pomoc w podjęciu decyzji.
Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Inną sprawą jest to czy nie powinienem poszukać czegoś mniejszego na tak nieduży salon.

Mniejszego? Rozumiem, że to błąd i chodziło o coś większego.
19m2 to już kawałek przestrzeni, na takich metrażach robi się salki kinowe z pełnowartościowym (zakresowym) setem - czyt. duże skrzynki napędzane końcówkami.
Jak dla mnie, to Bose. Jak na takie maleństwa gra świetnie, ale swoje kosztuje.
 

heremit

New member
Mniejszego? Rozumiem, że to błąd i chodziło o coś większego.
19m2 to już kawałek przestrzeni, na takich metrażach robi się salki kinowe z pełnowartościowym (zakresowym) setem - czyt. duże skrzynki napędzane końcówkami.
Jak dla mnie, to Bose. Jak na takie maleństwa gra świetnie, ale swoje kosztuje.

Wspomniałem o mniejszym zestawie ponieważ nie wiem czy dla laika jak ja będzie to robić różnice.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wspomniałem o mniejszym zestawie ponieważ nie wiem czy dla laika jak ja będzie to robić różnice.

Powiedziałbym, że takie małe sety to minimum na 20m2.
Pod warunkiem, że oczekujesz czegoś więcej, jak jedynie poprawić to co słyszysz z głośników tv (w tym wypadku wystarczy soundbar).
Nie musisz się znać na sprzęcie, ale jakość jak rozumiem chciałbyś jakąś mieć - szczególnie jak odpalisz film ze ścieżką 5.1
 

heremit

New member
Dzięki za pomoc, mam teraz nad czym myśleć.
Jak tylko będę miał któryś z zestawów już na własność podzielę się wrażeniami.
 
Do góry