Zestaw kolumn do Onkyo Tx rz 800

Liter1979

Member
Bez reklam
Panowie, potrzebuję porady w zakupie zestawu kolumn do w/w amplitunera. Warunek konieczny to kolor biały, z racji ustawienia i miejsca, dobrze by było również chyba aby posiadały przedni bass reflex. Jeśli chodzi o podłogowe czy podstawkowe to biorę pod uwagę obie opcje. Zakup planuje za ok. 6 m-cy, ale za wczasu chcę wiedzieć, co chcę kupić, czym się zainteresować... budżet pomiędzy 5000 - 6000 zł, na chwilę obecną nie do "podbicia" ;) Uprzedzając pytania, nie mam na chwilę obecną możliwości odsłuchu niestety :( Pomimo podanych poniżej moich "typów" jestem otwarty na inne propozycje, sugestie, porady jak i również krytyków moich propozycji... Zestaw będzie grał w miejscu pokazanym na zdjęciu w wątku "Nasze zestawy" post 9545 , jak widać jest tam raczej ciasno, nie mam zbytnio możliwości odsunięcia kolumn od ścian... A więc moje propozycje to :

1. Indiana Line Tesi
242, 742, 922, 542

Chyba mój faworyt, z racji tego że ma wszystko czego potrzebuję. W kwocie którą dysponuje na chwilę obecną, kupię pełny zestaw 5.1. Wizualnie jak dla mnie raczej "neutralne" tzn. niczym specjalnym się nie wyróżniają, ale ma to również swój plus, ponieważ podobają się żonie :) która lubi prostotę... No i jest przedni bass reflex :)

2. Jamo
C97, C9 sur lub C91, C9 cen

Wizualnie jak dla mnie to po prostu bomba, niesamowicie mi się podobają, ale niestety to nie design gra... ;) Niestety w kwocie 5000 - 6000 zł, nie kupię pełnego zestawu z subem, a to duży minus na chwilę obecną. Z drugiej strony co się odwlecze to nie uciecze ;) Sporym mankamentem jest również brak przedniego bass reflexu, ale może nie jest aż tak bardzo konieczny (tutaj zdecydowanie liczę na wasze podpowiedzi) .

3. Taga
Azure S-40 v.2, Azure Ow-80 Lcrs, Platinum v.2 sw-10

Tutaj pewnie posypią się na mnie gromy, że względu na markę, ale mówiąc szczerze nie ma dla mnie kompletnie żadnego znaczenia jaka nazwa umieszczona jest na kolumnach. W kwocie do 6000 zł kupię zestaw z subem, ale nie starczy mi raczej na centrala :( (chyba że dobrze poszukam ;) ) i jest to chyba jedyny minus. Z racji tego że fronty to kolumny które można powiesić na ścianie, zyskuję sporo miejsca i z czasem mógłbym pomyśleć o drugim subie ;) Przedni bass reflex z oczywistych powodów również jest :) Wizualnie jak dla mnie bez zarzutu, co też ma znaczenie... Biorę również pod uwagę jako fronty Coral F800

Wydaje mi się że większość z was doradzi pierwszy zestaw, ale mam nadzieję że nie tylko ze względu na markę... Będę bardzo wdzięczny za pomoc i ewentualne inne propozycje. Wiem że każdy lubi co innego, nie da się kupić kolumn na podstawie tego co inni napiszą, ale ja wasze uwagi potraktuje jedynie jako wskazówki a nie jako ewidentne wskazanie "co mam kupić" :) Z góry dziękuję :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale Cię bolą te Klipsche, w każdym wątku będziesz to wałkował? ;)
Przecież to widać, słabe to
Najlepsze jest to, że tu nikt nie namawia do kupowania Klipscha.
Jak nie rozdmuchujesz psującego się Onkyo, to krytykujesz czarnego Marantza.
Onkyo znowu wygląda jak kuchenka mikrofalowa.

Ja proponuje Heco, bo tylko Heco grają dobrze ze wszystkim! No i są białe i się błyszczą, jest szpan.
 
Ostatnia edycja:

Liter1979

Member
Bez reklam
Niby tak, ale mi nie chce się bawić w przemalowywanie lub obklejanie, chcę kupić, podłączyć, ustawić i cieszyć się odbiorem... a zresztą moim zdaniem klipsch'e są po prostu brzydkie i zbyt duże !!! Przepraszam jeśli urazilem Twoje uczucia ;) :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Liter1979

Member
Bez reklam
Będę musiał jakoś nauczyć się z tym żyć ;) :) A tak poważnie, to waszym zdaniem nic nie jest warte zainteresowania z podanych przeze mnie zestawów ? Na konkurencyjnym forum wspomniano jeszcze o Dali Zensor 7... ogólnie wybór zestawów w białym kolorze jest nie wiedzieć czemu zdecydowanie zbyt skromny...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ostatnio miałeś używany set Cantona, tu bym poszedł.
Ew. właśnie coś Dali, chociaż wolałbym do nich coś od Marantza np.
Sam fakt, że kolumny kupujesz za pół roku mija się trochę z celem obecnego pytania.
Do tego czasu można znaleźć sporo ciekawych ofert, a kupowanie bez odsłuchu to (sorry) nieporozumienie.

Idziesz do salonu, odsłuchujesz min. 5 setów skrzynek w Twoim lub 50% większym budżecie, a następnie kupujesz używki tych droższych, lub to co Tobie zagrało.

Dlaczego nie chcesz Heco, są białe i w ogóle cud miód orzeszki.
Z tego co piszesz, dla Ciebie w sam raz?
 
Ostatnia edycja:

Liter1979

Member
Bez reklam
Ostatnio miałeś używany set Cantona, tu bym poszedł.
Ew. właśnie coś Dali, chociaż wolałbym do nich coś od Marantza np.
Sam fakt, że kolumny kupujesz za pół roku mija się trochę z celem obecnego pytania.
Do tego czasu można znaleźć sporo ciekawych ofert, a kupowanie bez odsłuchu to (sorry) nieporozumienie.

Idziesz do salonu, odsłuchujesz min. 5 setów skrzynek w Twoim lub 50% większym budżecie, a następnie kupujesz używki tych droższych, lub to co Tobie zagrało.

Dlaczego nie chcesz Heco, są białe i w ogóle cud miód orzeszki.
Z tego co piszesz, dla Ciebie w sam raz?

W życiu nie powiedziałem że nie chcę Heco :) Rozważę każdą sugestie czy propozycje... Co się tyczy tego kupowania za pół roku, to chcę być zorientowany w temacie... mieszkam ok. 100 km od Szczecina, jak już zdecyduje się na 3-4 konkretne zestawy, podzwonię po salonach których mam nadzieję jest tam kilka i posłucham...ale muszę wiedzieć w jakim obszarze mam szukać. Może uda się jakoś wcześniej kupić ;) Co do odsłuchów jedno pytanie - czy nie są one troszkę "przeklamane" ? Przecież to logiczne że w sali przystosowanej do odsłuchów o określonym metrażu zestaw zabrzmi inaczej niż w salonie przeciętnego "Kowalskiego" gdzie są kwiatki ,dywan meble i Bóg jeden wie co jeszcze... a do tego może być np. większy lub mniejszy niż sala odsłuchowa, a przecież metraż ma kolosalne wrażenie o ile się nie mylę...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak w domu akustyka leży, to naturalnie, że inaczej zabrzmi w dobrej salce.
W takim wypadku, lepiej kupić soundbara, a za resztę pojechać na wakacje.
Nie ma sensu inwestycji w całą elektronikę i skrzynki, skoro sprzęt gra na 30% swoich możliwości, po co? Dudnienie, pogłosy itp.
Ale też nie przesadzajmy już, zazwyczaj nie jest tak żle.
Bywa, że w salonie nie gra lepiej, a tak samo jak u nas.
Czasami w dwóch różnych salonach różnie potrafi zagrać.
Kwestia ustawień, kalibracji, materiału czy również akustyki.
Najlepiej odwiedź dwa różne salony, czasu masz sporo.
Tak jak piszesz, nie sugeruj się markami.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Piękne :) Ale myślałem wyłącznie o nňwkach... chociaż się nie zarzekam ;)

No wlasnie bardzo piekne, bynajmniej mi sie bardzo podobaja.

Jakbym mial teraz kupowac kino do 10k to bardzo mocno bym sie nad nimi zastanawial. Mysle ze nie stracilyby na wartosci za duzo, jak przetrzymalbym je ze 2 lata. :)

Nowki to mozesz zobaczyc te Zensory choc podobno te "swiecace Heco" lepiej graja,.Albo MA silvery

Lub poszukalbym uzywanych revel performa - te co ich reklama jest na glownej stronie. Swietnie wygladaja. Uzywki w granicach 7k idzie wyrwac, na allegro teraz za 8k stoja ale nie ten kolor.

Tylko pisze tu o wygladzie a nie dzwieku, co do dzwieku to trzeba posluchac.
 

Kamil_89

Member
Liter1979 powoli szukam też dla siebie kolumn pod Onkyo 656 lub 800, ostatnio słuchałem Zensorów 5 i 7, Tagę Platinum F-60 oraz Platinum Special Edition B-40 SE, Taga wypadła słabiej niż Zensory a proponpwane Azure są niżej niż te co napisałem wyżej. Ja jeszcze do posłuchania mam Heco, aczkolwiek ponoć mają więcej dołu więc mogłoby być dla mnie jego za dużo, na tą chwilę moim typem są Zensory. Też szukam białych.
 
Do góry