Zestaw kolumn do Onkyo Tx rz 800

Rafal7

Banned
Ten sub od Heco to słabizna, lepiej już kupić Klipsch albo Jbl.
Jeżeli byś się uparł na cały set Heco, to są do wyrwania za mniej niż cena z linku.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Wiem ze caly zestaw można wyrwać zdecydowanie taniej, coś około 5000 zł, ale wstępnie, zaznaczam że wstępnie (mam jeszcze sporo czasu) poważnie biorę pod uwagę zestaw Teufel'a z linku... ale wciąż mam sporo wątpliwości...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiem ze caly zestaw można wyrwać zdecydowanie taniej, coś około 5000 zł, ale wstępnie, zaznaczam że wstępnie (mam jeszcze sporo czasu) poważnie biorę pod uwagę zestaw Teufel'a z linku... ale wciąż mam sporo wątpliwości...

Ale tak czy siak decyzja musi być podjęta :)
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Aktualnie wymieniam korespondencję z gościem od "Teufela"... dam znać w weekend co ciekawego mi polecił itd. jeśli kogokolwiek to zainteresuje... Aha, niedługo uruchamiają sklep internetowy w PL
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Liter1979 chwal się, jak tam.

Na razie to jest nijak :) Tak jak pisałem, mam jeszcze sporo czasu, więc na chwilę obecną siedzę na obczyźnie i zarabiam "złocisze" żeby mieć za co kupić upragniony zestaw ;) Wrócę, to pokombinuje z odsłuchami, biorę również pod uwagę wybranie się do Berlina (mam ok. 250 km) do stacjonarnego sklepu Teufel, zobaczyć i posłuchać tą "hybryde" :) (nawiasem mówiąc cena tego zestawu poszła do góry :( ) Zobaczymy jak będzie ;)
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Odświeżam temat, bo do zakupu została tylko chwila, a warunki się nieco zmieniły... jako że jestem świeżo po remoncie, wystrój nieco się zmienił, także warunek konieczny jakim był kolor biały jest nieaktualny :) co się tyczy samego miejsca na kolumny itd. bez zmian... na placu boju ;) zostały :
1. Jamo C97 + C9 sur + C9 cen + 110 sub (troszkę powyżej zakładanego budżetu, ale myślę że dam radę)
2. Indiana Line Tesi 542 + 242 + 742 + basso 922
3. Niezmiennie zestaw Teufel theater 6 hybrid flat center
4. Dali Zensor 7 (nie mam pomysłu jaki ewentualnie sub do tego zestawu)
5. No i coś nowego - Kruger & Matz Path 5.0 + sub km0536
Niezmienną sprawą pozostaje design, który oczywiście oprócz jakości dźwięku jest rzeczą równie ważną... chcę żeby kolumny również "wyglądały", a nie tylko grały...
Co sądzicie o powyższych propozycjach ?
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Wybór dokonany, potrzebuję tylko jednej porady... zdecydowałem się na zestaw Jamo składający się z C97 + C9 + no właśnie... myślę nad surroundami... C93 czy C 91 ? 3 - ki są nieco większe, myśląc "przyszłościowo" mogłyby ewentualnie robić za fronty podstawkowe (w razie gdyby, kiedyś, coś ;) ), C 91 wydają mi się jakieś takie małe, pasujące raczej do C 95... czy mój kierunek myślenia jest właściwy ? A druga sprawa to sub - J110 czy J112 ? Bardziej przemawia do mnie 112-ka, ale gabarytowo to ogromny klocek !!! Nie wiem czy przy 97-kach , nie będzie wyglądał jak jakiś kolos :) Czy 110-ka (która jest zdecydowanie mniejsza), bardzo odbiega od swego większego brata ? Różnica w basie jest mocno odczuwalna ? Ktoś to być może porównywał w warunkach domowych ?
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Jako że zakup z powodu braku dostępności zestawu Jamo, opóźnił się o ok. 2 tygodnie, mam jeszcze czas do zmiany decyzji. Biorę pod uwagę trzy zestawy :
1. Jamo C97+C93+C9+sub112 - od samego początku główny faworyt. Design jak dla mnie bajka, do tego mocny bas - ale problem z dostępnością na chwilę obecną :(
2. Dali Zensor 7+1+vocal +sub e12f - wielu z was poleca ten zestaw, faworyt mojej drugiej połówki. Podobno sub znacznie lepszy, mocniejszy niż jamo...
3. Heco Music Style 900+200+Center2+sub 25a - gabarytowo największe, wizualnie również mega, "błyszcząca biel" pięknie wygląda, ale chyba sub najsłabszy że wszystkich zestawów. Spotkałem się jednak z opinią że to najlepszy stosunek jakości do ceny...
Panowie, na pewno ktoś z was ma któryś z tych zestawów który gra z Onkyo 800-ką, albo chociaż testował jak "współgrają"... Co polecacie ? Dlaczego ? Konkretnie i na temat proszę :)
 

Liter1979

Member
Bez reklam
HECO MUSIC STYLE 900 + 200 + CENTER 2 + SUB NEW PHALANX 302 A - ostatecznie wygrał i przyjeżdża w środę !!! Ten sub to podobno bestia :) Będzie moc ... a później fotki w "Naszych zestawach" ;) :)
 

Liter1979

Member
Bez reklam
A z jakimi subami go porownywales?

Co do center 2 zapewnie wyniosl cie z 800zl wiec ja bym wolal juz doplacic i kupic tego z allegro:

Kolumna centralna Heco Celan GT 42 (6910047274) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Być może mógłbym jeszcze "edytować" zamówienie, pytanie tylko czy naprawdę warto ? Co do subow rozwazalem Jamo, Klipsch... fakt, odsłuchňw nie było, wyboru dokonałem "w ciemno", ale myślę że będzie ok ;) patrząc jednak na ceny tych nowych centrali, zostanę przy tym co jest ;) :) ja zresztą białe brałem :)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jezeli nowy celan 42, to moze i NIE warto. Nie mala kasa. Ale jak sa uzywki to juz mozna myslec.

No nic gratuluje zakupu i dolaczenia do klubu Heco
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Białe zabawki przyjechały :) :) :) Panowie, szybkie pytania na początek :
1. W bi ampingu przewody do Onkyo podłączam do dedykowanych złącz, a wtedy głośniki do atmosa podłączam do wejść "back" ? Bo nie widzę w sumie innej możliwości... do tej pory atmosa miałem podłączone do "height", ale te wejścia są służą jednocześnie do ampingu... więc czy w onkyo rz 800 jest możliwość jednocześnie podłączyć fronty w ampingu i głośniki do atmosa ?
2. W kolumnach jeśli chodzi o bi amping, grubsze przewody podłączam wyżej, a niżej cieńsze, czy na odwrót ?
3. Miał ktoś do czynienia z subem Phalanx 302 a ? W życiu nie widziałem tyłu pokręteł, oprócz fazy i crossover i volume, jest jeszcze "bass extension" - jak to wszystko wyregulować ???
 
Do góry