Kolumny do Onkyo RZ1100 Canton czy Dali

raulcarlos

New member
Witam wszystkich

Zdecydowałem się na zakup Onkyo RZ1100 ze względu na fakt że stereo gra w nim ok (podobno). Zastanawiam się nad zestawem kolumn (fronty,centralny,surroundy) do tego amplitunera. Teraz pytanie do fachowców:
1. Czy Dali zensor 7 wystarczy? Słuchałem (na ampl stereo Marantza model chyba 6006) i nawet ładnie, troche jakby środkiem grały - koszt połowa tego co zestaw poniżej.
2. Canton Chrono 518dc /515 centr/512 surround - niski ton super.. jakby trochę środka mało, cena wiadomo 2 razy więcej niż zestaw Dali zensor 7

Cel:

- muzyka stereo dobrej jakości (różna)
- filmy raczej niezbyt często,
- ps4 owszem,

Pokój 30m2


Proszę o radę. Zakup raczej nie na rok czy dwa..


Z góry dziękuję za porady.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
chodzi o to, ze ponoc ampki Onkyo czesto "padaja" niestety i serwis je czeka. Czy to prawda, hmm... Moim skromnym zdaniem nie :)
 

grzesiek1945

New member
E tam, mam rz800 od trzech miesięcy działa jak ta lala ;] pewnie kolega miał pecha i na felerny egzemplarz trafił, no i na felerny serwis, normalnie kumulacja :}

Tapatalk by OP3
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wszystko kwestia szczęścia. ..ja mam w domu dwa onkyo i wszystko jest ok...a z trzecim który miałem rowniez nie bylo problemu..mało tego działa do dnia dzisiejszego u kumpla :)
 
Ostatnia edycja:

raulcarlos

New member
Blackninja - pomyślałem jeszcze o Canton 519dc. Nie miałem niestety okazji posłuchać. Pewnie cokolwiek kupię będzie o niebo lepiej (obecnie onkyo tx-nr609 i quadral quintas 6000). Szukam porady, ponieważ nie chcę strzelić głupotą wydając około 20tyś
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Blackninja - pomyślałem jeszcze o Canton 519dc. Nie miałem niestety okazji posłuchać. Pewnie cokolwiek kupię będzie o niebo lepiej (obecnie onkyo tx-nr609 i quadral quintas 6000). Szukam porady, ponieważ nie chcę strzelić głupotą wydając około 20tyś
Posłuchaj zestawu przed zakupem, błąd będzie bardziej kosztowny :)
 
Do góry