Czy to ma sens - głośniki zamiana

cork

New member
Szukam i szukam czegoś ciekawego , znalazłem dosyć duże podstawkowe głośniki używane firmy Mb quart 390 - możecie mi coś napisać czy to są dobre głośniki??
A i znalazłem jeszcze na forach polecane nowe Taga hormony Platinum b40.
Sorry za laickie pytania Ale kiedyś trzeba zacząć.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kiedyś firma MB quart była popularna wchodziła w skład grupy Recoton razem m.in z Magnatwnm i Heco ale nigdy jej produkty nie były jakieś nadzwyczajne ,więc po tych używanych nie należy się spodziewać jakiś cudów
Z wymienionych Taga jest lepszą propozycją
 

cork

New member
Trochę czasu minęło i w końcu zdecydowałem że będę wymieniał szafkę i jednak kupię podłogowe kolumny . Wstępnie podjarałem się na taga hormony coral f80 w cenie do 3 tyś. wydają mi się całkiem dobrym wyborem - co wy na to ??

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

cork

New member
No dobra za dużo zaczynam czytać, rozważam jeszcze Klipsch R26F lepsze od Taga Coral F80 ?? Jakie ceny macie na klipschy??

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

cork

New member
A jak uważacie sprzedawca tych głośników uczciwy ?? Mówię o tych Oli50

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

cork

New member
Ale mówicie że naprawdę warto ?? Kurde nie słyszałem ich , nie wiem czy mam ochotę brać w ciemno??

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Kejup

Member
Bez reklam
No zakup w ciemno to zawsze jest ryzyko. Ja tak kupiłem moje gsy i nie żałuje. Jeśli chodzi o melodike to mój brat ma bl40 i powiedziałbym że są to bardzo bezpieczne kolumny tzn. dość uniwersalne. W tej cenie masz jeszcze np. Klipsch rf82II. Ciężki wybór. Ja bym zaryzykował ale to tylko moja subiektywna opinia.
 

cork

New member
Ok pomyślę a jeszcze jeden problem nie mają wylot basu z tylu a u mnie głośniki będą stały Max 10cm od ściany czy to nie za mało? Czy nie lepiej brać kolumny z wylotem z przodu ??

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Kejup

Member
Bez reklam
10 cm to faktycznie mało, może dudnić choć spotkałem się z opiniami że kolumny z przednim bass reflexem też powinny odsunięte od ściany. Może uda Ci się wygospodarować dla nich więcej przestrzeni?
 

cork

New member
Nie ma opcji , będą stały kolo szafki pod tv a z drugiej strony zastanawiam się czy na tą chwilę mój onkyo 646 napędzi te kolumny ??

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

cork

New member
No i kupiłem, byłem na odsłuchu i wspieram polską gospodarkę [emoji3] . Najbardziej przypasowaly mi
Pylon audio sapphire 31 mam nadzieję, że będę z nich zadowolony . Dzięki za pomoc !
 
Ostatnia edycja:

GleNinja

New member
ile w sumie kolumn odsluchales i finalnie jakie zostały w ostatnim teście
jak pamietasz marki to podaj po krótce i opisz wrażenia :)
twoich pylonow nie mialem okazji sluchac, ale front wyglada ładnie wiec pewnie i kobiecie sie przypodoba :)
 

cork

New member
Ogólnie kilka było klipsh r-28 , Wharfedale Diamond 250 , melodika bl40 , Indiana tessi 560 , jak studio 280 , pylon saphire 25 i wybrane pylon saphire 31 - te ostanie dawały według mnie najbliższy dla mnie dźwięk, który mnie nie drażnił
 
Do góry