Zestaw z dwoma subwooferami ?

Marwan

New member
Witam od jakiegos czasu chodzi mi po glowie kupno drugiego subwoofera do mojego zestawu audio, mianowicie JBL E250. Jedna E250-tke juz posiadam, ale chcialem ja wspomoc druga taka sama kolumienka. I tu narzuca sie poytanie: co musze zrobic aby korzystac z dwoch subwooferow?? Czy musze kupic odpowiedni amplituner z dwoma wyjsciami na subwoofer (troszke szukalem na ten temat ale wszystkie takie sprzety jakie znalazlem przekraczaly i to o wiele granice pieniezna ktora moglbym przeznaczyc na nowy amplituner), czy jest jakis inny sposob aby taki zestaw zbudowac? (najlepiej nie za drogi:). No i oczywiscie czy widzicie w tym jakis snes? Czytalem juz jakies artykuly na ten temat i we wszystkich pisalo ze takie rozwiazanie polepsza jakos odsluchiwanego dzwieku i to w znacznym stopniu. Prosze o pomoc kogos kto ma o tym pojecie z gory dziekuje za wszystko. Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Na pewno możesz podłączyć oba subwoofery przy pomocy kabla Y (po jednej stronie jeden Chinch, po drugiej 2).

ArtS :)
 

Marwan

New member
A czy takie rozwiazanie nie bedzie nioslo zadnych niepozadanych efektow ?? Myslalem tez nad zmiana amplitunera wiec moze doradzilibyscie mi jaki amplituner najlepiej pasowalby do zestawu kolumn JBL-a ze wspomnianymi wczesniej E250-tkami, na razie mam stare tnosilowskie kolumny ale chce je zmienic w przyszlosci na 4x JBL E90 lub 2x E90 + 2x E20. Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie ;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Niepożądane efekty mogą zawsze wyniknąć, szczególnie przy niespasowaniu fazowym subwooferów. Jeśli planujesz zamianę Tansili na JBL Northridge, to powinieneś dokonać tej zmiany i dopiero wówczas rozważyć dołożenie suba. Podejrzewam, że wówczas porzucisz pomysł z drugim subem. :)

ArtS :)
 

Deimos

Banned
Marwan napisał:
Witam od jakiegos czasu chodzi mi po glowie kupno drugiego subwoofera do mojego zestawu audio, mianowicie JBL E250. Jedna E250-tke juz posiadam, ale chcialem ja wspomoc druga taka sama kolumienka. I tu narzuca sie poytanie: co musze zrobic aby korzystac z dwoch subwooferow?? Czy musze kupic odpowiedni amplituner z dwoma wyjsciami na subwoofer (troszke szukalem na ten temat ale wszystkie takie sprzety jakie znalazlem przekraczaly i to o wiele granice pieniezna ktora moglbym przeznaczyc na nowy amplituner), czy jest jakis inny sposob aby taki zestaw zbudowac? (najlepiej nie za drogi:). No i oczywiscie czy widzicie w tym jakis snes? Czytalem juz jakies artykuly na ten temat i we wszystkich pisalo ze takie rozwiazanie polepsza jakos odsluchiwanego dzwieku i to w znacznym stopniu. Prosze o pomoc kogos kto ma o tym pojecie z gory dziekuje za wszystko. Pozdrawiam
Nad kupnem drugiego subwoofera się nie zastanawiaj, ja mam w użytkowaniu 2, jeden to Jamo D6, a drugi to Jamo D7. RÓŻNICE POCZUJESZ NATYCHMIAST. Ja najpierw włączyłem najnowszego Bonda tylko na jednym Jamo D6, potem ten sam film wspomogłem drugim subwooferem (Jamo D7). Różnica ogromna, nie wyobrażam już sobie mojego kina tylko z jednym subwooferem, a podłączyłem to tak jak Kolega ArtS007 Ci podpowiedział (użyłem rozgałęziacza Monster Cable) i wszystko jest ok. Pamiętaj tylko o tym, że olbrzymie znaczenie ma właściwe przygotowanie pomieszczenia do takiego odsłuchu... Pozdrawiam
 

lexoduspk

New member
Witam. Niektore subwoofery posiadaja nie tylko wejscie RCA, ale takze wyjscie RCA. Dzieki czemu do subwoofera mozna podlaczyc kolejny (a do niego kolejny jesli sie chce,itd. :) ).
 

Deimos

Banned
Tak, ale przy kalibracji sprzętu przy takim podłączeniu amplituner nie wykryje i nie ustawi parametrów drugiego subwoofera...
 

Marwan

New member
Dziekuje bardzo za takie zainteresowanie moim watkiem i za podpowiedzi ktorych mi udzieliliscie. Teraz musze to wszystko dokladnie przemyslec i zastanowic sie jakie kroki podjac. Nasunelo mi sie jeszcze jedno pytanie po przeczytaniu wypowiedzi Pana Deimosa, czy lepiej dokupic drugi taki sam subwoofer (w moim przypadku JBL E250) czy moze kupic cos innego? Myslalem ze najlepszym pomyslem bedzie kupno takiej samej kolumny, zeby nie bylo problemow z dopasowaniem ich do siebie, ale uzytkownik Deimos posiada dwa inne suby i jest bardzo zadowolony z efektow. Co byscie mi zatem doradzili do mojego dotychczasowego nabytku ? Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam wszystkich uzytkownikow HDTV forum !!
 

rafix01

Member
Bez reklam
kup JBL E150 :p
...tak na poważnie, ja też kupiłbym taki sam drugi sub (E250)...może kolega Deimos "wyjaśni" zakup dwóch różnych subwoofer-ów, czym podyktowany był taki wybór.
 

Deimos

Banned
rafix01 napisał:
kup JBL E150 :p
...tak na poważnie, ja też kupiłbym taki sam drugi sub (E250)...może kolega Deimos "wyjaśni" zakup dwóch różnych subwoofer-ów, czym podyktowany był taki wybór.
Wyjaśniam, zmieniałem już poraz kolejny moje kino i został mi Subwoofer Jamo D-6, który ma ciekawą opcje trybu pracy w audio, lub video a pasmo ma od 28Hz. Natomiast w drugim Jamo D7 pasmo przenoszenia zaczyna się już od 20Hz i to od razu się czuje. Pierwszy posiada certyfikat THX Ultra, a drugi THX Ultra 2 i są praktycznie kompatybilne ze sobą. Przy czym D6 jest ustawiony w tryb Audio, co przy sporej ilości materiału typowo muzycznego na wielu filmach, znacznie poprawia muzyczną ścieżke dźwiękową. Oczywiście D7 ma o wiele większą moc i jest bardziej "kinowy", ale to kwestia odpowiednich ustawień.
Więc nie są to wcale tak różne subwoofery jakby się wydawało, obydwa są wykorzystane i każdy spełnia wyśmienicie swoją role... Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Seria L na pewno jest lepsza, tylko czy zgra się z EP150?

Nadal radzę kupić najpierw pozostałe głośniki z serii Northridge, a później rozważ drugi subwoofer.

ArtS :)
 

Marwan

New member
No tak JBL L8400P zapoewne jest lepszy od E250 ale jest tez ponad dwa razy drozszy przez co nie bede go bral nawet pod uwage w doborze drugiego suba. Rozwaze tez kupno najpierw kolumn a dopiero pozniej dodatkowej kolumny niskotonowej. Dziekuje za pomoc bo naprawde sie przydala, teraz pozostaje mi juz tylko podjecie decyzji. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam wszystkich
 
Do góry