Który subwoofer wybrać?

uziOK

New member
Witam wszystkich, proszę o pomoc w wyborze subwoofera aktywnego. Salon ok25m2, podłączony będzie do yamahy ysp1600 (obecnie gra z koda sw1000, kino jest OK, ale muzyka słabiutko ) Będzie służył do słuchania muzy 40%, kino 60%. kwotę jaką chciałem przeznaczyć to 1000-1200zl
Na oku mam:
Klipsch sw350
Yamaha SW200 (ewentualnie sw300)
JBL ARENA sub100
Jamo J10
z używek np
Cantona 8.2 i sub600, JBL 250

Proszę o podpowiedź, który zagra najlepiej, który będzie najlepszym wyborem.
Ewentualnie proszę o własne propozycję.
 

uziOK

New member
Ceny powyżej 1500zł, Czy sub Cantona sub600 nie będzie lepszym wyborem czy Cantona 8.2 z używek,( nowe to ponad 2tysiące są warte) z tym jbl250
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

uziOK

New member
Podałem kilka swoich typów i chciałbym się upewnić w wyborze, nie miałem okazji posłuchać jak każdy gra z osobna stąd moje zapytanie do osób które znają temat. Oczywiście, że nie będę brał pod uwagę wszystkich gustów. Ale interesuje mnie np zdanie KIKI, dzięki jego podpwiedzi kupiłem 55"Philips 7509 i jestem zadowolony.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

uziOK

New member
Jasne, że postaram się odsłuchać, tyle, ze jak na razie nie mam co...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

uziOK

New member
Dzisiaj miałem okazję posłuchać w saturnie yamahy sw300, włączyłem muze i powiem, że bez rewelacji, wcale nie było lepiej niż moja koda, a cena grubo ponad 1tys zł. Ogladałem JBL es250, ale nie dało rady posłuchać, ale jest trochę za duży. Szukam dalej.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Sub jest OK, ale przekracza mój budżet, proszę o opinie cantona 8.2 i cantona sub600?

oba wg opisów są podobne , 8.2 ma niższe zejście wg opisu bo od 25hz , ale to pewnie dzięki większej obudowie

za ile możesz je kupić ?

ja bym nie skreślał suba z 20-22cm basem , łatwiej będzie go kontrolować , choć nie zrobi takiego uderzenia jak dobre 25-30cm , to powinien zagrać całkiem poprawnie
 

uziOK

New member
oba wg opisów są podobne , 8.2 ma niższe zejście wg opisu bo od 25hz , ale to pewnie dzięki większej obudowie

za ile możesz je kupić ?

ja bym nie skreślał suba z 20-22cm basem , łatwiej będzie go kontrolować , choć nie zrobi takiego uderzenia jak dobre 25-30cm , to powinien zagrać całkiem poprawnie
Mogę go kupić za 1300zł sub600 i 1200 tego 8.2, dlatego zastanawiam sie czy warto.
 

uziOK

New member
Tak myślałem, zero rezultatu, zostawię bez komentarza, moderatorzy w kółko polecają to samo, szkoda czasu.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Ja bym się skłaniał w stronę sprzętu na gwarancji. Pamiętaj, że ta obowiązuje tylko klientów pierwotnych, a nie wtórnych. Serwisu szukają kasy wszędzie, koledze odmówili naprawy wzmacniacza na gwarancji, który kupił na allegro od pierwszego właściciela.
 
Do góry