Który subwoofer wybrać?

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Miał ksero faktury, gwarancje, dostał odpowiedź, że gwarancja dotyczy rynku pierwotnego, a nie wtórnego. W sumie tak ale dotychczas aż tak bieda nie zaglądała im do ... żeby musieli pisac takie głupoty. Kopara mi opadła.
 

uziOK

New member
Ja bym się skłaniał w stronę sprzętu na gwarancji. Pamiętaj, że ta obowiązuje tylko klientów pierwotnych, a nie wtórnych. Serwisu szukają kasy wszędzie, koledze odmówili naprawy wzmacniacza na gwarancji, który kupił na allegro od pierwszego właściciela.
Na ten przykład canton sub600 ma jeszcze 1,5 roku gwarancji będzie lepszym wyborem niż JBL?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
, koledze odmówili naprawy wzmacniacza na gwarancji, który kupił na allegro od pierwszego właściciela.

Jest taka mozliwosc?
Maja prawo nie uznac gwarancji? Jakos mi sie nie chce w to wiezyc.

To ten kolega mogl sie powolac na osobe, od ktorej kupil wzmacniacz i w jej imieniu oddac do naprawy. Serwisowi nic do tego kto oddaje sprzet. Nigdzie nie ma napisane ze trzeba osobiscie przyjsc i zaniesc.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Znalazlem na stronie prawnej:

Umowa sprzedaży przenosi prawo własności do rzeczy ze sprzedawcy na kupującego. Jeśli są dokumenty na okaziciela to uprawnienia ustawowe i wynikające z gwarancji też przechodzą na nowego właściciela z chwilą ich wydania nowemu właścicielowi.

Jeśli natomiast dokumenty są imienne, uprawnienie ustawowe (dochodzenie roszczeń z tytułu niezgodności towaru z umową) i uprawnienia z gwarancji (jeśli jest imienna) pozostają przy pierwotnym nabywcy rzeczy - tylko on może z nich skorzystać, mimo, że prawo własności do rzeczy zbył. Żeby te uprawnienia przenieść na kupującego należy sporządzić dodatkową umowę przeniesienia wierzytelności z dokumentów (cesja praw)

Wniosek
Wynika z tego jak kupilem wzmacniacz na paragon, sprzedam 2 osobie. To gwarancja przechodzi.

Jak kupilem na fakture - imienna, to gwarancja nie przechodzi.

Jest to logiczne, bo pokazujac paragon - dowod zakupu, karte gwarancyjna, to serwis nie ma mozliwosci udowodnienia ze ja nie jestem pierwszym wlascicielem.

Tylko to niby jest do sumy 2000zl. Trzeba doczytac i sie wiecej dowiedziec. :)
 

uziOK

New member
Czyli co, nie warto brać canton sub 600 czy 8.2? Bardzo mi zależy na opinii znawców tematu.
I jak, ktoś doradzi do 1200zł warto kupić canton sub600 czy canton 8.2, polecany na forum jest JBL 250 , ale interesuje mnie opinia w porównaniu z canton. Jak wcześniej pisałem będzie grał w kinie jak i do muzyki. Canton to sub zamknięty i wydaje sie lepszy do muzyki dlatego moje zapytanie czy warto.
 

uziOK

New member
I jak, ktoś doradzi do 1200zł warto kupić canton sub600 czy canton 8.2, polecany na forum jest JBL 250 , ale interesuje mnie opinia w porównaniu z canton. Jak wcześniej pisałem będzie grał w kinie jak i do muzyki. Canton to sub zamknięty i wydaje sie lepszy do muzyki dlatego moje zapytanie czy warto.
Nikt nic nie podpowie, znalazłem jeszcze suba KLIPSCH R10SW lub R12SW co myslicie?
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Klipsch robi bardzo dobre suby.
R12 to dobry nisko schodzący sprzęt. Oczywiście w tej klasie cenowej.
Ale czy w twoim pomieszczeniu zagra lepiej niż inne proponowane
tego nie wie nikt.
 

uziOK

New member
Klipsch robi bardzo dobre suby.
R12 to dobry nisko schodzący sprzęt. Oczywiście w tej klasie cenowej.
Ale czy w twoim pomieszczeniu zagra lepiej niż inne proponowane
tego nie wie nikt.
Teraz waham się nad Klipsch R12SW nowy i Canton SUB600 roczny kwota 1350zł . Czy w tej cenie znajdę coś lepszego?
 

danielde77

New member
Prawda jest taka, że subwoofer do to kolumna efektowa do kina i średnio nadaje się do stereo. Są suby w obudowie zamkniętej, które tworzone są specjalnie do zastosowań stereo i one faktycznie dają radę w stereo choć dla niektórych nie nadają się do kina. Wszystkie rozpatrywane suby w tej cenie tak naprawdę będą spisywały się bardzo podobnie bo one wydają jedynie dźwięki efektowe i mniej lub bardziej będą trząść pomieszczeniem. Ale na pewno nie będą prawidłowo reprodukować, odtwarzać dźwięków niskiej częstotliwości wydawanych przez instrumenty muzyczne (gitara basowa, kontrabas itd.). Więc jeśli ma to być subwoofer kinowy z tunelem bass-reflex wybrałbym ten, który ma przynajmiej 10cali, moc od ok 150Wat i podoba się wizualnie.
 

uziOK

New member
Prawda jest taka, że subwoofer do to kolumna efektowa do kina i średnio nadaje się do stereo. Są suby w obudowie zamkniętej, które tworzone są specjalnie do zastosowań stereo i one faktycznie dają radę w stereo choć dla niektórych nie nadają się do kina. Wszystkie rozpatrywane suby w tej cenie tak naprawdę będą spisywały się bardzo podobnie bo one wydają jedynie dźwięki efektowe i mniej lub bardziej będą trząść pomieszczeniem. Ale na pewno nie będą prawidłowo reprodukować, odtwarzać dźwięków niskiej częstotliwości wydawanych przez instrumenty muzyczne (gitara basowa, kontrabas itd.). Więc jeśli ma to być subwoofer kinowy z tunelem bass-reflex wybrałbym ten, który ma przynajmiej 10cali, moc od ok 150Wat i podoba się wizualnie.
Dzięki, czyli w tej cenie najlepszym wyborem jest KLIPS R12 SW?
 
Do góry