Subwoofer do 3000-3500

Darekn86

Member
Witam :)
Jak w temacie,poszukuje subwoofera po zakupie RZ800, muzyka film po 50%, pokoj o powierzchni 18m2. Celuje najbardziej w velodyne eq max 10-12,dlatego prosił bym o osoby posiadajace o opinie:) Aktualnie mam subwoofer 25cm z Z5500 czyli kilka połek niżej, przez to teraz chcialbym kupic cos naprawde konkretnego, a nie kupic cos za 1500 i za rok znow wymieniac. Zalezy mi na w miare szybkim punktowym basie ale i te mocnego w kinie,cos uniwersalnego :)na all...o jest spl800 ale 20cm chyba bedzie kiepsko do kina mimo ze to juz seria SPL, jak myslicie? Dziekuje za wszelka pomoc
 

Darekn86

Member
No właśnie na all spl800 jest za 4000 uzywka bo takie tez biorę pod uwagę. Czytałem że 20cm nie zrobi ciśnienia w kinie dopiero 25 cm i więcej.. skoro tak twierdzisz, może jeszcze ktoś sie wypowie.Eq 10 za 3200,nie wiem czy warto dolozyc do tego SPL, czy jest taka różnica miedzy nimi
 

mors111

Active member
Bez reklam
No właśnie na all spl800 jest za 4000 uzywka bo takie tez biorę pod uwagę. Czytałem że 20cm nie zrobi ciśnienia w kinie dopiero 25 cm i więcej.. skoro tak twierdzisz, może jeszcze ktoś sie wypowie.Eq 10 za 3200,nie wiem czy warto dolozyc do tego SPL, czy jest taka różnica miedzy nimi

moim zdaniem na 18m2 wstawianie suba z dużym głośnikiem basowym ( np 30cm ) mija się z celem

lepiej jest kontrolować mniejszą membranę ( większa ma większą bezwładność , tak jak ze statkiem , dużym za szybko nie zakręcisz ) mocnym wzmacniaczem

jak już pisałem wszystko zależy od akustyki , u kuzyna JBL 260 z basem 30cm nie robi takiego wrażenia jak u mnie Dali z 20-cm głośnikiem , ale u kuzyna są kafle w całym domu a u mnie deski podłogowe na legarach i po nich niesie się sporo niskiego basu

posłuchaj wypożycz zanim zakupisz
 

Darekn86

Member
Nie, 30cm napewno odpada, zostaje 20-25cm.Ja mam panele na podlodze plus duzy gruby dywan przed stolikiem rtv i kanapa, na przeciw sciana z gruba tapeta, wydaje mi sie z akustyka nie jest tak zle,pozostaje ten spl 800 lub eq 10. Tyle ze ten koles uzywki raczej na odsluchy nie bedzie chcial wysylac :/
 
R

Repugnant.

Guest
klipsch sw-310 mam i z czystym sumieniem moge polecic mozesz wziac go pod uwage
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A zainteresowany Kolega subem - masz możliwość odsłuchu czy w ciemno będziesz kupował ?
 
D

Deleted member 121090

Guest
No właśnie na all spl800 jest za 4000 uzywka bo takie tez biorę pod uwagę. Czytałem że 20cm nie zrobi ciśnienia w kinie dopiero 25 cm i więcej.. skoro tak twierdzisz, może jeszcze ktoś sie wypowie.Eq 10 za 3200,nie wiem czy warto dolozyc do tego SPL, czy jest taka różnica miedzy nimi

Średnica przetwornika jest bardzo istotnym parametrem suba ale są też inne nie mniej ważne.
Np. skok tego przetwornika i moc końcówki mocy.
To trzeba rozpatrywać jako całość.
Sama średnica głośnika nic nie mówi.
 

Darekn86

Member
W ciemno bo nie mam tego gdzie odsłuchać i z czasem kiepsko :\ mnostwo opinii pochlebnych,decyzja zapadła na eq max 10,cena u blacka jest dobra,zostanie na kable.Liczę ze velodyne mnie nie zawiedzie :) przeskok z suba z 5500 logitecha to będzie przepaść heh
 

Darekn86

Member
Dużej różnicy nie ma,tylko czy w 18m2 to wykorzystam.....ogranicza mnie tez miejsce w pokoju,a ten jest jeszcze calkiem zgrabny.W przyszłości będzie okazja do zmiany na spl 1200 :) jak już będzie mi mało:p w przyszłym tygodniu Doctor Strange na Digital HD,wiec będzie okazja do przetestowania:)
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Większa membrana nie oznacza lepszego dźwięku. Miałem jakiś czas JBL ES150P a przesiadłem się na mniejszego REL T5. Pomieszczenie ma 3,5x5,5m. Dodatkowo pomieszczenie jest otwarte, wychodzi na przedpokój i kuchnie. Sub stoi w rogu pokoju. REL T5 mimo mniejszej membrany gra niżej, bas jest w punkt, jak trzeba to potrafi pokazać pazur (np. podczas San Andreas) a w stereo nie ma porównaniu. Dlatego radze posłuchać kilku subów, a może sie okazać że czesc funduszy mozesz przeznaczyć na cos innego.
 

Darekn86

Member
Zamówienie poszło do blacka :) oglądam dużo filmów 70 %, myślę że eq 10 bardziej mi podpasuje.Narazie kino, na stereo jeszcze nie jestem tak wyczulony :) W przyszłości spl i będzie do stereo i kina :) no i 9070 na fronty,ale najpierw bede je musiał zakupić....ehh długa droga, Sebak1205 duza różnica miedzy 9755 a 9070?
 
Do góry