Uszkodzone kolumny... jak zaradzić?

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Witam mam problem z kolumnami... A mianowicie zaczele "pierdziec" to je rozkrecilem i patrze a tam cos jest rozerwane :/ Nigdy wczesniej nikt do nich nie zagladal... a efekt widac poniżej... I zwracam sie z pytaniem czy mozna to jakoś naprawić? Najlepiej domowymi sposobami, ewentualnie jak najtanszymi mozliwymi kosztami... Prosze o pomoc i z góry dziekuje za odpowiedzi...

Kolumny to: Panasonic sb-ch39, są trzy drożne, to co się im przytrafilo dotyczy głośnika basowego...



 

Deimos

Banned
Witaj, jaby nie patrzył masz rozwaloną membrane w głośniku. Też tak kiedyś mialem przy subwooferze Jamo THX ONE. I niestety było tylko jedno lekarstwo - wymiana głośnika (szczęście był na gwarancji).
Tu raczej nie ma co kombinować tylko szukać głośnika takiego samego lub kompatybilnego na wymiane... Powodzenia :)
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Szczerze? to i tak sie na tym nie znam ;) Moglbys mi jakos pomoc poszukac czegos? najlepiej allegro.pl moc calej kolumny to muzyczynej:40w wejsciowej:80w a impendacja wynosim 6ohm chodzi o kolumne basowa a srednica to chyba 100mm bo liczac od poczatku glosnika to 125mm... Pozdrawiam i dzieki za pomoc
 

mok

New member
Miałem tez taki problemik wiec w firmie z glosnikami dalem temat a oni kazali wymontowac glosniki i przyniesc do nich,wiec tak zrobilem a oni gumki przy membranie mi wymienili i po problemie
 

dnc

Moderator
VIP
Musisz, tak jak koledzy proponują, znaleźć serwis głośników i niech Ci membranę wymienią, albo jej zawieszenie co będzie tańsze, albo cały głośnik, co oczywiscie podraża koszty.
Tak czy owak nie powinieneś korzystać z tego głośnika bo możesz go spalić lub zwrotnice w kolumnie, jeśli nie ma zabezpieczeń zwarciowo-przeciążeniowych.
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Te głosniki pierdza juz od dwóch lat i nic sie z nimi nie dzialo... A ze teraz ja je wzielem sobie do pokoju to sie zainteresowalem, wczesniej mnie to raczej nie obchodzilo... No to tak co do danych wygladaja one nastepujaco:

Na spodzie glosnika basowego:eas14pl304c6 5.5 OHM Taiwan 9431tmb - +
Z tyłu kolumny: Panasonic Model SB-CH39 3way spekaer system impendance:6 OHM input:80w, music:40w, DIN Made in Malaysia bla bla bla nikomu to chyba nie potrzebne numer seryjny itp...

Są to kolumy od wieży Panasonica su-ch40 aktualnie podlaczone do Aiwy xr-m22hr

I nie ukrywam ze wydatek 70zl to raczej sporo :D ile taka naprawa by kosztowala? Z 20zl moge dac :D

A co myslicie zeby wziasc od starych kolumn aiwy 10cm bassowego nada sie czy moze cos sie stac zepsuc, spalic czy cos? Jak widziecie kompletnie sie na tym nie znam... I licze tylko na wasza pomoc... Dziekowka z góry. pozdrawiam



Aha i nie wiem czemu ta kopułka jest wgnieciona, jak rozkrecilem juz taka byla ;)
 
Do góry