Prośba o pomoc w doborze kolumn

stefan1818

New member
Witam, chciałem prosić o pomoc w doborze kolumn do salonu ok 25 m2.
Moje wymagania to lepsza jakość dźwięku niż z wbudowanych głośników w tv :)
System chcę najpierw wyposażyć w 2 głośniki stereo, a później planuję rozbudować do 5.0/5.1 - ale to dopiero za jakiś czas. Głównie chodzi mi o oglądanie filmów i słuchanie muzyki (60/40).
Zaznaczyłem na projekcie planowane miejsce na głośniki. Mój faworyt to JAMO s626.
Nie mam jeszcze kupionego ampli, ale planuję wydać na niego nie więcej niż 1 - 1,5 k

Tutaj chciałem dodać projekty pokoju ale nie mogę w żaden sposób tego zrobić. Ani obrazków ani linków do nich nie mogę wkleić....

Pozdrawiam
 

stefan1818

New member
pok.jpg


pok1.png
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A co to jest między narożnikiem (krótszy bok) i szafką? Fotel? Dobrze by było żebyś siedział centralnie na wprost kolumn. i tv.

Jaka elektronika?
 
Ostatnia edycja:

stefan1818

New member
A co to jest między narożnikiem (krótszy bok) i szafką? Fotel? Dobrze by było żebyś siedział centralnie na wprost kolumn. i tv.

Jaka elektronika?

Tak to jest fotel.
Jeśli chodzi o wzmacniacz to planowałem kupić: Onkyo TX-8130 albo Yamaha HTR-2067ale jestem laikiem w tym temacie.


Jeśli chodzi o kolumny to raczej nowe chciałem kupić, chyba że znajdę jakieś które się ładne prezentują - te jamo z wyglądu są ok :???: w sumie :)
 

Killarmy

New member
Jeśli chodzi o kolumny to raczej nowe chciałem kupić, chyba że znajdę jakieś które się ładne prezentują - te jamo z wyglądu są ok :???: w sumie :)

kolumny przede wszystkim mają grać, ewentualnie przy okazji wyglądać. Kupujesz samochód dlatego że jest ładny? Te jamo wyglądają z graniem to już średnio.
 

żona

Banned
Ciekawi mnie co sądzą dobrze obeznani w temacie o kolumnach Pylon Audio, model Pearl 25? Grają one u mnie z amplitunerem ONKIO 8150. Również TV mam podłączony do tego zestawu kablem optycznym. Uważam, że zestaw gra całkiem przyjemnie, tylko zaznaczam, nie jestem jakimś specjalistą, znawcą tematu, audiofilem.
Stefan, tylko, że Onkio 8130 to amplituner stereo i nie rozbudujesz go o dodatkowe głośniki, chyba?
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Kup wzmak z optykiem. Radio internetowe mozesz zastapic TV z smartem lub jak nie masz to Google Chrom czy nawet przystawka bluetooth i wtedy z telefonu lub tableta. Glosniki poszukaj z Monitor Audio, Tannoy itd., ale nie nabieraj sie na Melodike. Najlepiej idz i posluchaj, przetestuj, spasuj z wzmakiem.
 

żona

Banned
Uważam, że drogo, nowe głośniki są do kupienia za 1200, a kabelki wychodzą 1/3 ceny kolumn. Uważasz to za normę w tej klasie sprzętu? Gdyby to był zestaw z wysokiej półki, to co innego, można te 5 stówek za 2 krótkie kabelki dać.., tu w tej aukcji ta cena coś nie pasuje. Jedynie to może dodatkowa gwarancja w tym przypadku wliczona jest do ceny.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Nowe głośniki są do kupienia za 1200pln ale za sztukę a tu masz 1650 za dwie kolumny.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Spoko.
Wkurzające jest to podawanie cen za sztukę ale co zrobić. Sklepy tak podają żeby być wyżej w wyszukiwarce.
 

stefan1818

New member
Hmm to jak z tą Melodiką bo raz piszecie, że ok a później żeby się na nią nie nabierać :-? Nie znam się i kupię pewnie co polecicie, ale nie chcę wtopić.
ps. czy kabel 2x15 mm2 od ampli do głośników nie jest za słaby ? Mam taki puszczony w ścianach i chciałem go użyć do połączeń ?

ps2. nie wiem czy opłaca się kupować używki ? chodzi o zużycie czy nie będzie później problemów ?
 

żona

Banned
Stefan, myślę że 1,5mm (instalacyjny) będzie słaby, a prawdopodobnie nie jest chyba nawet miedziany. W Casto jest 2x2,5mm i 2x4mm czysta miedź, taki kup, jest tani. Do tego wtyki poszukaj odpowiednie na Alle.., i będziesz miał przyzwoitej jakości kabelki za śmieszne pieniądze w porównaniu do cen kabli "profi" ;)
 

collider

New member
Bez reklam
Hmm to jak z tą Melodiką bo raz piszecie, że ok a później żeby się na nią nie nabierać :-? Nie znam się i kupię pewnie co polecicie, ale nie chcę wtopić.
ps. czy kabel 2x15 mm2 od ampli do głośników nie jest za słaby ? Mam taki puszczony w ścianach i chciałem go użyć do połączeń ?

ps2. nie wiem czy opłaca się kupować używki ? chodzi o zużycie czy nie będzie później problemów ?

Nie kupuj co polecimy a posluchaj co polecaja ludzie i potem kup. Nie rob nic w ciemno.
 
Do góry