Prośba o pomoc w doborze kolumn

Kejup

Member
Bez reklam
Hmm to jak z tą Melodiką bo raz piszecie, że ok a później żeby się na nią nie nabierać :-? Nie znam się i kupię pewnie co polecicie, ale nie chcę wtopić.
ps. czy kabel 2x15 mm2 od ampli do głośników nie jest za słaby ? Mam taki puszczony w ścianach i chciałem go użyć do połączeń ?

ps2. nie wiem czy opłaca się kupować używki ? chodzi o zużycie czy nie będzie później problemów ?

Bo z audio jest tak że każdy poleca to co mu się podoba a wiadomo ile ludzi tyle upodobań. Najlepiej odsłuchać samemu co nam pasuje. Zawsze będą opinie pozytywne i negatywne, trzeba zobaczyć które przeważają.
Nie bój się używanych. Jak kupisz z pewnego źródła to nie powinno być problemów. Przeważnie miłośnicy audio to ludzie którzy bardzo dbają o swoje zabawki :)
 

stefan1818

New member
Jeśli chodzi o ten kabel to jest to międziany kabel kupiony w sklepie elektrycznym polecany prze sprzedawcę właśnie pod audio :-? No nic jak bym wiedział to bym to 2x 2,5 mm2 zainstalował.
 

stefan1818

New member
Poszukałem, ale niestety te co podaliście przekraczają mój budżet. Czegoś do 1,5 nie da rady kupić nie muszę mieć w domu filharmonii?
 

stefan1818

New member
Witam raz jeszcze
Stało się - kupiłem JAMO s628 za równy 1000 zł. Dopiero do mnie jadą, ale teraz mam problem bo nie wiem jaki do tych kolumn dobrać amplituner :) Doradzi ktoś? Instalacja w ścianie u mnie to kabel audio 2x1,5 mm2 miedź. Pokój jak na obrazku z pierwszej strony. Planowałem jeszcze dokupić głośnik centralny i 2 tylne, ale to przyszłościowo. Dodatkowo zobaczę czy sub będzie potrzebny czy raczej nie. Ampli chciałem w granicy do 2 k kupić

Pozdrawiam.
 

stefan1818

New member
Witam raz jeszcze. Musiałem oddać te głośniki (JAMO) miały uszkodzone głośniki... Dlatego taka niska cena była :)
Chyba zmienię trochę priorytety (mam nauczkę na przyszłość)
Podpowiedzcie mi sympatyczni koledzy bo teraz znalazłem dobrą cenę na Melodika BL40 oraz na Pylon audio sapphire 25.
- Pylony wychodzą drożej i nie wiem czy warto doinwestować czy zostać przy melodika?
- Może w granicach 1,5-2 poszukać jakichś używek ? Chyba mnie przekonuje to stwierdzenie, że nie wygląd a jakość dźwięku powinna się dla mnie liczyć.
- myślę, że system stereo póki co mi wystarczy, na kino domowe mogę jeszcze poczekać
- czy polecacie tego typu sprzęt: HARMAN/KARDON HK3380 - za 600 zł na allegro mogę dostać?
- przepraszam za motanie, ale pewnie sami wiecie jak to jest na początku drogi - człowiek się nie zna, nie chce przepłacać i woli się doradzić bardziej doświadczonych kolegów :) Wszędzie czytam, żeby w kwocie 1-2k nie kupować nowych kolumn tylko używane, więc tak zrobię.
- w pierwszym poście jest projekt mojego pokoju
- już mam mętlik w głowie :0
 

stefan1818

New member
Mam takie wrażenie, że te pylony są jakoś takim marketingiem szeptanym wszędzie zarzucane na forach w różnych wątkach. Przejrzałem już dużo wątków o doborze kolumn i wiele z nich (odnoszę takie wrażenie) jest aranżowane - ktoś chce kupić kolumny do 2k i ma różne typy po czym ni z gruchy i pietruchy zmienia swój wybór na pylony i cud malina. Nie wiem co o tym myśleć... Szczególnie o te pearle 25 mi chodzi.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Mam te Pylony i graja bardzo dobrze. Miałem też Jamo i te raczej poleciłbym do kina domowego, bo w muzyce bardzo przeciętnie.
 

stefan1818

New member
Witajcie.
Odgrzeję trochę temat.

Właśnie nabyłem kolumny Melodika BL40 MKII
Chciałem zakupić na szybko jeszcze jakiś ampli (w pierwszym poście zamieściłem projekt mojego pokoju) - jeśli chodzi o odsłuch to i słucham muzyki i oglądam filmy (60/40) - planuję jeszcze dokupić w przeciągu pół roku dodatkowe kolumny, aby skompletować zestaw 5.1 albo 7.1 - zobaczymy póki co 2.0 musi starczyć.
Trochę poczytałem i w zasadzie chciałem Was się spytać czy DENON AVR-X1300W zgra się z tymi kolumnami ? Dodatkowy atut dla mnie to jego funkcje sieciowe.

Pozdrawiam :)
 
Do góry