Kolumny do +- 4000 (para) do muzyki elektronicznej

skaven1495

New member
Witam,

Jednak postanowiłem założyć nowy temat. Korzystając z pomocy użytkowników forum udało mi się wybrać amplituner ONKYO TX-NR656, który zastąpi leciwy już Sony STR DB940. Do zakupu pozostają fronty, centralny i subwoofer. Jako tyły zamierzam wykorzystać kolumny od Yamahy Pianocraft E810. Najważniejsze są fronty. Budżet jaki zaplanowałem to 3000 - 4000 zł za parę, ale jeśli będzie warto to mogę to trochę nagiąć. Kolumny będą stały w pokoju około 24 m2 (salon z aneksem kuchennym prostokątny, na 40% kuchnia, na 60% wypoczynek). Muzyka typu Daft Punk, Massive Attack, trochę filmowej typu Horner, Zimmer i ogólnie alternatywna muzyka elektroniczna. Do odsłuchu wybrałem następujące modele:

Jbl studio 280
Klipsch RP 260 lub 280
Dali Zensor 7
Klipsh rf 62
Heco Music Style 900
Monitor Audio Silver 6
Magnat Quantum 657
Melodika BL40 MKII

Żona bardzo chciała czarny fortepianowy lakier, ale ostatecznie ten warunek może zostać zniesiony jeśli lepiej grające lub sporo tańsze będą jakieś inne skrzynki. Niektóre z nich mają tylko elementy lakieru i to też może przejść. Osobiście (jeszcze przed odsłuchem) nastawiłem się na RP 280, ale po pierwsze jeszcze nie słuchałem, więc nie ma się co nastawiać, a po drugie zdałem sobie sprawę, że mogą one być trochę za duże. Mają stać po bokach szafki RTV, która ma głębokość 50 cm, więc od ściany stałyby tylko kilka cm, a przy takiej budowie jakie te Klipshe mają bas może mi zrobić dziurę do sąsiada. No i jestem w kropce. W weekend planuję wybrać się na jakieś odsłuchy, ale może jeszcze zdążycie mnie jakoś nakierować, bo nie chciałbym testować kilkunastu różnych zestawów. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kef'y są konkretne, wszystko w punkt.

W Zensorach przy spokojnej muzie bas rozlazły, a przy mocniejszej/szybszej właśnie taki pudełkowo- kartonowy, bez charakteru.
Już Monitor Audio biją je na łeb ;)
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Panie Admin ar2, dostałem ostrzeżenie z punktami za polecenie własnego produktu w temacie, który go poniekąd dotyczy, rozumiem że przez to że nazywam życzy po imieniu. Pytanie:
Czy gdybym napisał że odsyłam do giełdy i polecam zajrzeć na moje ogłoszenie, nie byłoby cyrku??

Żenada, ja sprzedaje swój produkt, własny, nie z konkurencyjnego sklepu, jak mówi klasyk: "skandal, wstyd, oszustwo".

Pięknie byłoby gdybym odesłał odrazu chłopaka do Blackninja po cenę. Każdy zadowolony. Pozdro Black. 😃

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Kolego Skaven1495 czy to jest ten sam temat w którym pytasz o kolumny czy drugi?
Napisałem Ci abyś wywalił kolumny Jamo S606 a wrzucił do odsłuchu kolumny Heco.
Nie widzę nigdzie mojego posta.
 

skaven1495

New member
Kolego Skaven1495 czy to jest ten sam temat w którym pytasz o kolumny czy drugi?
Napisałem Ci abyś wywalił kolumny Jamo S606 a wrzucił do odsłuchu kolumny Heco.
Nie widzę nigdzie mojego posta.
To jest nowy temat, bo nie chciałem dopytywac o kolumny w zlym dziale. Oczywiście Heco dopisalem do listy i zamierzam je przesluchac.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Ok dzięki, myślałem że mój post zniknął.
Że dpisałeś Heco to zauważyłem. ;)
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Kolego Borixon napisałem bardzo uprzejmie żebyś wrzucił swój własny sprzedawany zestaw do podpisu dzięki czemu będziesz mógł sprzedać szybciej bo w każdym napisanym przez Ciebie wpisie pojawi się oferta Twojej sprzedaży, ponieważ nie szanujesz moich decyzji i piszesz bzdury miesiąc odpoczynku od forum.
 

skaven1495

New member
Super grają, bardzo podobnie do Dali Zenzor 7:
Pylony Sapphire 25.
High Fidelity
Kolor dowolny z palety RAL i cena niższa.
Dzięki za te Pylony. Jak pokazałem je żonie na zdjęciu to powiedziała, że mają być te i koniec. Mam nadzieję, że dobrze zagrają i sprawdzą się do muzyki elektronicznej. Plusem na pewno jest cena, wygląd i to, że mogą stać przy samej ścianie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

palusik

Member
W dziale sprzedam są Amstaf Mini w Twoim budżecie, warto się zainteresować. Ja je słyszałem ze swoim Atoll i do elektroniki całkiem ok.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Pylonki fajnie graja. Uniwersalne, muzykalne granie za przyzwoite pieniadze. Sluchalem 25 i 31. 25 graja lepiej, bardziej dynamiczniej.
 

Kangur2

New member
Dzięki za te Pylony. Jak pokazałem je żonie na zdjęciu to powiedziała, że mają być te i koniec. Mam nadzieję, że dobrze zagrają i sprawdzą się do muzyki elektronicznej. Plusem na pewno jest cena, wygląd i to, że mogą stać przy samej ścianie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Są duże różnice w cenie.
Można je wyrwać w połysku za 2900, średni kosztują koło 3400.
Warto negocjować z dostawcą.
Warto odchuchać, kolumny grają bardzo ładnie i mają głęboki bas.
Super sprawdzają się przy odsłuchu np. z filharmonii, tak jak byś tam był, nie męczą uszu.
Mają trochę niską górę, do elektronicznej muzyki można trochę podpić wysokie."Jak dla mnie"
Dobrze odsłuchać. ;)
 

skaven1495

New member
No i padło wreszcie na pylony sapphire 25 + onkyo 656. Jestem bardzo zadowolony z jakości wykonania, z dźwięku tylko trochę mniej. Mam nadzieję, ze wygrzanie i zmiana kabli na cos lepszego poprawia to, ze czasami mam wrażenie jakby dźwięki zlewaly się że sobą. To wcale nie znaczy, że jest źle, wręcz przeciwnie, jest nieźle. Muszę tylko trochę dopiescic ten zestaw. Polecicie jakiś kable? Obecnie mam jakieś stare ultralink challenger 2 c2sc-12

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

skaven1495

New member
A wygląda to mniej więcej tak:
608f80d7e6cda64beb6c1ec1d4185d40.jpg


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry