Wybór kolumn do ONKYO TX-8020

Rewigiusz

New member
Witam wszystkich, uprzedzam że czytałem na forum już podobne tematy jednak nie dały one odpowiedzi na moje pytania.

W temacie audio jestem zielony, nie jestem wymagający, lecz jako że słucham bardzo dużo muzyki chciałem wymienić swoją starą wieżę na coś lepszego. Słucham 50% muzyka elektroniczna, rock z CD, 50% muzyka z YT w telewizorze. Pokój ma około 18m2, ze względu na specyficznych sąsiadów nie zależy mi na 'mocy'.

Zacząłem od przewertowania informacji/testów mini wież, po przesłuchaniu kilku mój wybór padł na Panasonic SC-PMX70 (cena około 1000zł), jednak nie ma ona wejscia optycznego, które potrzebuję żeby odtwarzać dźwięk z nowego TV (brak wyjscia analogowego) oczywiście problem można rozwiązać kupując DAC za 150 zł.

Jako że nie wiem jak to może z tym DACem grać, szukałem dalej i znalazłem Ampli Stereo ONKYO TX-8020 z wejsciem optycznym (około 1000zł), nie mam pojęcia jakie kolumny dobrać do tego, oczywiście podstawkowe, nowe, do 1000zł max. Wiem że to nie dużo, jeżeli wg was to nie ma sensu to wrócę do opcji z panasonicem.

Dzięki i pozdrawiam
 
Do góry