Zakup stereo Heco Aleva GT 602 vs Heco Music Style 900, dylemat co warto zakupić

zajci

New member
Witam wszystkich jako to mój pierwszy post.

Posiadałem głośniki Heco Vitas 500 i je sprzedałem teraz się rozglądam za czymś ze stajni Heco.
Mój dylemat polega n atym że nie wiem co wybrać:

1. Heco Aleva GT 602 - używane w bardzo dobrym stanie cena 2300zł

czy też

2. Heco Music Style 900 - nowe cena 2970zł (10 rat po 300zł)

Wzmacniacz: pioneer vsx-917v

Pomieszczenie około 25 metrów. Muzyka przeróżna od metalu, popu do jazzu.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady które sprawdzą się najlepiej jako uniwersalne. Przyznam się że aleva kusi niższą ceną oraz są całe lakierowane.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Sklepik nie chandluje heco to posty wykasowali aby nie kuł w oczy.
Oczywiście ja wybrałbym aleva z uwagi na ładniejsze wykończenie. W style masz lakierowany front i górę. Natomiast aleva ma dodatkowo lakierowane boki ale nadal widać łączenia. Dopiero w celan robią kolumnę na gładko.
 

artiz_

New member
Bez reklam
To co robią moderatorzy na tym forum to komedia Barei jest.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

Rafal7

Banned
Wykasowali wszystkie nasze wpisy, ja do tego ostrzeżenie dostałem za niby reklamę.
Czekam na odzew w innym temacie i wyjaśnienie.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
To sie nazywa nowoczesne zarzadzanie forum.
Skoro malo ludzi widzialo to rzuca sie to w bajki.

No i podwojne tozsamosci;)...

P.s. Niech sobie usuwaja , to tylko im szkodzi:).
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ostrzeżenia są w końcu dla ludzi

Wracając do tematu Heco z tymi kolumnami zetknąłem się u naszych zachodnich sąsiadów ,kiedy jeden szwab je kupował wybierał własnie pomiędzy Heco i Canton .Canton ma trochę suchszy dźwięk co było wyraźnie słychać w czasie odgrywania próbek instrumentów (werbel i stopa) ,klient kupił Heco Aleva, co dla mnie było do przewidzenia
Widziałem też nowszą konstrukcję Heco Elementa 700 w kolorze białym połysk ,wizualnie bardzo dobre wrażenie - trzy baniaki +kopułka ,cena 999 euro/sztuka ,niestety nie zdążyłem posłuchać
 

artiz_

New member
Bez reklam
Kapusta,bipo jakie macie kable do heco?
Ponoć w bi-ampingu lepiej grają te kolumny.A że Denon mi na to pozwala to chętnie bym sprawdził.
900 już do mnie jadą :)

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

Rafal7

Banned
Ja mam Cordial, na 2x4mm i 2x1.5mm.
Ale ja w bi wiringu nie słysze różnicy :D

Kurde, nie wiem czy ostrzeżenia znów nie dostane za markę kabla :D
 

artiz_

New member
Bez reklam
Bede musiał przetestować czy dać podwojne kable czy pojedynczy zostawić zatem

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Bede musiał przetestować czy dać podwojne kable czy pojedynczy zostawić zatem

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka


I tak nie bedzie to mialo zadnej roznicy....

Testowalem zwykle 2x2.5, 4x2.5 oraz 2x32mm roznic brak.

Tylko uwazaj bo dasz gruby kabel i duzy wzmacniacz to po drugiej stronie Heco blaszki powykszywiasz i cyne stopisz z. Wsowek :)

fotos kostenlos


Ps.
Nie smiejmy sie z heco, wszystkie kolumny do 10k maja tak zaawansowane przewody w srodku. Informacja z salonu.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma się z czego śmiać, tylko jaki jest sens inwestycji do dobre (czyt. droższe) okablowanie, a jak na linii styku takie coś.
 

artiz_

New member
Bez reklam
I tak nie bedzie to mialo zadnej roznicy....

Testowalem zwykle 2x2.5, 4x2.5 oraz 2x32mm roznic brak.

Tylko uwazaj bo dasz gruby kabel i duzy wzmacniacz to po drugiej stronie Heco blaszki powykszywiasz i cyne stopisz z. Wsowek :)

fotos kostenlos


Ps.
Nie smiejmy sie z heco, wszystkie kolumny do 10k maja tak zaawansowane przewody w srodku. Informacja z salonu.
Dlaczego miały by się powykrzywiać blaszki?

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

artiz_

New member
Bez reklam
Mnie tylko dziwi, czemu nie zanotowali zwrotnici na terminalu tylko w środku i kable ciągneli.
Moze zeby zwrotnica miała stabilniej?.
Jak by zamocowali na tym terminalu z tworzywa to w rezonans by wchodziło. Zrwsztą fachowcy je zaprojektowali, nie komoniarz ;)

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

artiz_

New member
Bez reklam
Ja też mam cordiala. Połącz, na pewno to nie szkodzi. Dla mnie gra lepiej.
Caparzo pewno ze zrobie test. Jeden kanał na 2 kablach drugi na 1 i balansem bede zmieniał aby usłuszeć bądz nie roznice. Tylko problem jest taki ze bede musiał mieć kawałek nagrany w mono aby stereofonia nie zmyliła mnie w testach.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Caparzo pewno ze zrobie test. Jeden kanał na 2 kablach drugi na 1 i balansem bede zmieniał aby usłuszeć bądz nie roznice. Tylko problem jest taki ze bede musiał mieć kawałek nagrany w mono aby stereofonia nie zmyliła mnie w testach.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka


Ja dzisiaj kupiłem Cordiala 4x4mm nie jest aż taki drogi, bynajmniej będę miał kabel na lata i święty spokój. Wi-wiring, Bi-amping, i odpowiednia grubość, odpowiedni wygląd/wrażenie. Bynajmniej nikt nie będzie mi truł dupy że powinienem mieć grubszy lub podwójny bo grałoby to lepiej.


Że tak powiem, kupiłem 4x4mm dla świętego spokoju.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja u siebie robiłem test tylko pomiędzy 2 kabelkami:
- 2x4mm2 Profigold
- 4x 2mm2 kabel firmy x
To co usłyszałem w co sam nie wierzyłem :
- na Profigold minimalnie lepszy bas i łagodniejsze góra
- na 4 żyłach minimalnie słabszy bas za to góra czystrza oraz średnica bardziej do przodu. Przy cichym słuchaniu zdecydowanie ten kabelek się lepiej sprawdza. Natomiast jak bym chciał dołożyć do pieca to bym chyba wolał Profigolda ze względu na mocniejszy subtelnie dół i łagodniejszą górę.
Myslalem że nie slysze kabli ale są to zmiany faktycznie do wyłapania, subtelne ale są. .. ;-)
Test w pure direct na tych samych kawałkach. Jeśli dodam troszkę basu, mocniej reaguje na zmiany Profigold.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mnie tylko dziwi, czemu nie zanotowali zwrotnici na terminalu tylko w środku i kable ciągneli.

Nie zawsze jest miejsce żeby zmieścić całą zwrotnicę od razu za terminalami szczególnie przy wielodrożnych kolumnach podłogowych. Czasem to też może być kwestia odizolowania jej od komory gdzie pracuje głośnik basowy. Specem nie jestem.

Z tego co kojarzę Dali często umieszcza zwrotnice przy terminalach. U mnie w monitorach też chyba tak jest. Coś w tym stylu. To akurat od Canto One New.

P1020706.jpg
 
Do góry