Zakup stereo Heco Aleva GT 602 vs Heco Music Style 900, dylemat co warto zakupić

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Czym tak naprawde rozni sie linia Music Style od Aleva (oprocz wygladu)?
Graja podobnie? jak to jest?

Obie serie różnią się przetwornikami (głośnikami) i zapewne zwrotnicami (podziałem częstotliwości)
Nie wiem jak gra Music Style ,ale słuchałem Alevy i są to niezłe kolumny bardziej mi przypadły do gustu niż np. Cantony ,główna różnica dotyczyła basu w przypadku Cantonów był bardziej twardy ,Heco miał bardziej sprężysty .Druga sprawa to taka, że w przypadku niektórych instrumentów (szczególnie perkusyjnych jak werbel i stopa bębna) dźwięk Cantonów był bardziej suchy niż Heco ,ale to akurat słychać w przypadku próbek nagrań ponieważ przy normalnym odtwarzaniu jest to trudne do uchwycenia - no chyba że ktoś ma wybitnie selektywny słuch

Najlepiej jakbyś mógł odsłuchać obie serie głośników ,piszę o tym ponieważ słuchałem flagowych głośników tego producenta Direkt (pomijam już dziwaczny wygląd) i to co usłyszałem jest trudne do opisania dźwięk niby poprawny ale jakiś bez charakteru i jakoś dziwnie uspokojony co szczególnie było slychać w przypadku wokali (były tępe) ,a kolumny kosztowały 3000 euro .Więc może być tak ,że akurat Heco Music Style bardziej Ci przypadnie do gustu
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bipo a jak byś***opisał***granie\brzmienie\barwę heco 900 na swoim 2020ae ?

Heco na mojej obecnej elektronice, która jest 5 czy 6 razy droższa niż same kolumny zagrały niesamowicie przestrzenią, środek wysunął się mocniej do przodu i czuć wyraźniej pierwszy i drugi plan. Widać ewidentnie że wzmacniacz robi co chce z tymi kolumnami bez żadnej zadyszki. To co się zmieniło to odsłuch przy cichych rejestrach natężenia dźwięku. Nie muszę mocno kręcić gałka aby słyszeć poszczególne detale nawet przy godz. 8.
Wiadomo zabawa zaczyna się od godz gdzie salon wypełnia się cały dźwiękiem ale z uwagi na małe dziecko nie zawsze mogę sobie tak posłuchać. Co do górnych rejestrów tu raczej zmiany większej nie zarejestrowałem natomiast w basie czuć poprawę. Widać że mocniej go słychać w cichych odsłuchach. Wczesniej trzeba było kręcić wyżej gałka. Wiadomo są utwory gdzie go nadal brakuje a są utwory gdzie jest ok. Jeśli mi go brakuje to dodaje go na wzmaku i jest ok.
Dla mnie obecny zestaw gra niesamowicie utwory z szarpanymi strunami i vocalem. Np. Dire streits, Eric Clapton, Chries Johnes, vaya con dios czy też Mike Oldfield itd.:eek:k: Dlatego zawsze trzeba dobrać kolumny pod siebie i muzykę która się słucha. .. ;-)
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Musze sobie jakiś wzmacniacz załatwić do testowania bo na onyko 656 to nie da się słuchać :D a myślałem że nie jestem wymagający. Powiedz mi jeszcze czy stereo puszczone prze twój ampli różni się od tego wprost z wzmacniacza? robiłeś taki test?
 

Rafal7

Banned
Ja Ci mogę podpowiedzieć.
Bali testował pma 1510 Ae z AVR X6200.
Bi amping, single wiring i Bi wiring.
Pma zagrał lepiej.
Myślał aby słuchać z ampli, ale po testach wyszło mu to z głowy ;)
Z reszta ja mu się nie dziwię.
A jak Ty chcesz spiąć integre ze swoim ampli?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Wymiana ampli lub spróbować podłączyć przez adapter samochodowy rca high to low bo słyszałem o takim rozwiązaniu.
Mówisz że przez ampli jest gorzej ale i tak pewnie o niebo lepiej niż sam ampli :) najbardziej w słuchaniu na ampli wkurza mnie ten brak duszy\głębi\ciepła i że na niskim poziomie głośności mało co słychać.
 

Rafal7

Banned
Słyszałem o tym konwerterze i niektórzy go stosują.
Również słyszałem ze to jest do radia samochodowego, zauważ że tam są małe moce (niski prąd)
Nie wiem jak to się ma przy ampli, nie wiem jak to jest zbudowane i jakie napięcie jest dla tego urządzenia bezpieczne.

Nie nastawiaj się tak na mruczenie przy niskich poziomach głośności.
Tak jak Bipo wspomniał, wszystko zależy od utworu, na niektórych jest fajne a na niektórych nic się nie dzieje.
 

Rafal7

Banned
Napewno dobrze kombinujesz aby dołożyć wzmacniacz.

Jeżeli chcesz się coś dowiedzieć to załóż temat na elektroda.pl
To forum techniczne, załóż w działa car audio i wtedy się dowiesz.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Założyłem

zobacz fote :) hehe niezłe kombinacje trochę***słabo to wygląda, ale chyba spełnia swoje zadanie.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Daj linka do tematu na elektrodzie bo nie mogę znaleźć tematu.
Jest jeszcze dział audio dla domu i rtv użytkowy.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
mody przenoszą lub usuwają***tematy jak sobie chcą..
- Pseudo wyjście pre out w amplitunerze - elektroda.pl


SINUSLIVE HL 406

Myślę, że niejedna osoba myślała o podłączeniu subwoofera do swojego domowego systemu stereo. Niestety znakomita większość wzmacniaczy stereo nie posiada wyjścia na subwoofer. Nasz HL 406 doskonale rozwiązuje ten problem. Kabelki podłączamy pod terminale głośnikowe wzmacniacza (w moim przypadku HK 980) razem z kolumnami, a z 2 gniazd cinch wyprowadzamy sygnał do subwoofera. Dobrze jest, jeśli subwoofer jest wyposażony w dwukanałowe niskopoziomowe wejście stereo (Line in). Jeśli posiada tylko wejście w postaci pojedyńczego gniazda cinch (LFE), to subwoofer podłączamy pojedyńczym kablem cinch z lewego, lub prawego kanału (trzeba ustalić doświadczalnie, które połączenie nam bardziej odpowiada). I już....
Zgłoś nadużycie
ZALETY
Możliwość regulacji mocy sygnału wyjściowego.
WADY
Nie ma tu żadnych wad.
 

Rafal7

Banned
Na elektrodzie zawsze był porządek i jest nadal to się nie dziw ze temat przeniesiony. ;)

Ten opis to producenta?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Musze sobie jakiś wzmacniacz załatwić do testowania bo na onyko 656 to nie da się słuchać :D a myślałem że nie jestem wymagający. Powiedz mi jeszcze czy stereo puszczone prze twój ampli różni się od tego wprost z wzmacniacza? robiłeś taki test?

Robiłem i to jest zupełnie inny dźwięk który mi nie odpowiada. Nie wiem co bym tam nie ustawił w avr to dźwięk był zawsze sztuczne podbity i przetworzony a ja takiego dźwięku nie akceptuje. W stereo Lubie prosty tor gdzie wlaczasz tylko power na wzmaku I nic więcej żadnych bajerów, jak najmniej kręcenia. W avr masz kilkadziesiąt różnych kombinacji, które na jedno pomagają a na drugie szkodzą. Avr u mnie obsługuje kino i to robi bardzo dobrze a ja do stereo mam osobny system.. ;-)
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
No ja bym chciał zbudować uniwersalny zestaw na akceptowalnym dla mnie poziomie czyli rozumiem w trybie pure stereo i tak dźwięk był "przerobiony" w twoim odczuciu?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Musze sobie jakiś wzmacniacz załatwić do testowania bo na onyko 656 to nie da się słuchać :D a myślałem że nie jestem wymagający.

Wymiana ampli lub spróbować podłączyć przez adapter samochodowy rca high to low bo słyszałem o takim rozwiązaniu.
Mówisz że przez ampli jest gorzej ale i tak pewnie o niebo lepiej niż sam ampli :) najbardziej w słuchaniu na ampli wkurza mnie ten brak duszy\głębi\ciepła i że na niskim poziomie głośności mało co słychać.

Zaskakujące dla mnie te wypowiedzi. Rzekłbym, że to nie wina ampli, a kolumn.
Musisz zupełnie zmienić elektronikę skoro tak. Bo tak być nie powinno.
U mnie na 656 w trybie PURE czy Direct to był wulkan, a w nocy przy niskich rejestrach jest wspomniana przez Ciebie właśnie głebia i ciepło, aż się chce słuchać.
To o czym piszesz przypomina mi kolumny które potrzebują duże dawki prądu, no nie wiem.

Masz Tidala? Dam Ci jeden fragment, sprawdzisz jak to gra?
 
Do góry