Subwoofer do 2.000,00 zł do Dali Zensor?

belmondoo

New member
Witam, w końcu zebrałem się do zakupu subwoofera do mojego kina domowego:
amplituner - denon x2000
głośniki - Dali Zensor 7 na frontach, plus centralny i Zensor 1 na tyłach.

Pokój w jakim gra w/w zestaw ma w sumie 32m (wraz z aneksem kuchennym). Szukam subwoofera do kwoty 2.000,00 zł, generalnie do kina (80%), reszta to muzyka.

Na chwilę***obecną zastanawiam się nad dwoma subami:
klipsch r-112sw
dali sub e-9f

Który z tych subów (ewentualnie inny) byście polecili.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Ja wybierając sprzęt odsłuchiwałem Dali e12f i Klipsch R-112 i wybrałem do kompletu Klipscha ale Dali też dawał radę
Nad mniejszym bym się nie zastanawiał, u mnie gra na 20m2 i jest ok
Zagadaj do blackninja on da ci dobrą cenę
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Do 2 tysięcy biorąc pod uwagę to, że będzie pasował do kolumn wyglądem a także to, że ma opinię bardzo dobrego suba wybrałbym Dali E12-F. Sam testowałem tego suba i ma moc - chociaż w związku z akustyką mojego pomieszczenia niestety się nie sprawdził.... tak jak zresztą inne, pozostałe :)
 

belmondoo

New member
Do 2 tysięcy biorąc pod uwagę to, że będzie pasował do kolumn wyglądem a także to, że ma opinię bardzo dobrego suba wybrałbym Dali E12-F. Sam testowałem tego suba i ma moc - chociaż w związku z akustyką mojego pomieszczenia niestety się nie sprawdził.... tak jak zresztą inne, pozostałe :)

Tylko gdzie w takiej cenie znajdę Dali E12-F?
 

piechu

Member
Bez reklam
w zasadzie w każdym sklepie :) nie patrz na ceny katalogowe/ofertowe. Cena sprzętu audio podlega negocjacji, niezależnie od kwoty wyjściowej i sklepu, w którym kupujesz a uzyskanie satysfakcjonującego rabatu jest prostsze niż Ci się wydaje :) No może nie uda Ci się uzyskać dokładnie ceny 2000 zł ale już za 2100 nie powinno być problemu ;)
 

fade1

Member
"Dokładasz troszkę i masz E12f, pisz na priva i działamy z dostawa"

- potwierdzam, kabel też wydębisz, będziesz zadowolony
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
32m2 to dla T5 za dużo szczególnie do kina. Jeśli Rel to T9. E12-F się też nada. Do kina domowego dobre suby robi też Klipsch .
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
E12f będzie lepszy niż klipsch r-112sw? Ewentualnie po głowie chodzi mi klipsch r-115sw - blackninja jak cenowo by u Ciebie wyszedł (cena wyjściowa jest podoba do ceny wyjściowej E12f)`/
Czy lepszy czy gorszy, na pewno inny. Suba trzeba dopasować brzmieniowo i wyglądowo do reszty kolumn. Chcesz total kozaka kup K14 :)
 

lobos

New member
Bez reklam
E-12F polecam. To nieduży sub, ale u mnie na 30m2 dawał radę.
W kinie sprawdzi się znakomicie.
K-14 już samym wyglądem budzi respekt ;-)
Jednak cena trochę zaporowa.
 

belmondoo

New member
Dobra decyzja co do suba już podjęta- będzie klipsch r-115sw - patrząc przyszłościowo to najlepsza opcja, a kolega Ninja wyrównał najlepszą ofertę na rynku, także na dniach będę pewnie finalizował zakup.

Teraz kolejna kwestia- skoro kupuje suba, to może za jednym zamachem dokonam wymiany amplitunera (z obecnego denona x2000) - na chwilę***obecną zastanawiam się nad onkyo tx-rz800 i tx-rz900 oraz nad marantzem 7010- pierwsze dwa lepiej wychodzą cenowo w Polsce, marantza natomiast można wyrwać za 1100 euro na amazonie niemieckim. Co byście polecili, ewentualnie jakieś sugestie? Ma grać dobrze zarówno w kinie domowym jak i w stereo.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak nie planujesz nic ponad 7.1 to bierz RZ810 ew. RZ800. RZ900 chyba już nie dostaniesz.
Z subem dobry wybór, to nawet nie ma co porównywać, ale ten Dali też bardzo fajny.
 

belmondoo

New member
No właśnie na razie nie planuje nic nawet ponad 5.1 - budowa chaty, a co się z tym wiąże pokoju kinowego za jakieś 3 lata pewnie najwcześniej (póki co są inne wydatki). Dlatego też nie wiem czy jest sens brać coś więcej niż ten rz800 (abo rz810) - różnica w cenie na korzyść tego modelu w stosunku do do rz900 to prawie 2 tys. - a za taką kwotę mogę dokupić całkiem niezły wzmacniacz do hifi, co w perspektywie może okazać się najlepszą opcją.
 
Do góry