Zmiana TAG 606v3 5.0 na ....?

dmk84

New member
Witam

Chyba nadszedł czas na wymianę kolumn :D

Prosił bym o jakieś propozycje w budżecie do 1500pln oraz do 2000pln.Wiem że to niewiele ale na więcej nie mogę sobie pozwolić chociaż bardzo bym chciał:sad:

Poszukuję kolumn 5.0 raczej dynamicznych z bardzo dobrym basem oraz górą. Najlepiej z przednim br bez bocznych głośników basowych(problem z ustawieniem).
Kolumny podłączone będą do Pioneera vsx528 i będzie to grało na 17m2 w proporcji 60% KD 40% muzyka z netradio,yt,tv.

Wstępnie zainteresowałem się modelami:
Quadral Quintas 6500,6650
Magnat Monitor Supreme 1002,2002

Jak wypadają te kolumny na tle Tagi 606v3?

Czekam na jakieś inne propozycje w w/w budżetach.

Z góry dzięki
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Tyly sobie zostaw i kup jakies fajne fronty.
np :

Tannoy Mercury 7.4 - mozna kupic w fajnych pieniadzach
Jbl Arena 180
Klipsch Rp 250
Ew. Jbl studio 230 podstawki
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
A ja proponuje zostawic ampek pionka. W koncu kino to 60 % u Ciebie, budzet masz maly, nie kombinuj. Zmien fronty, surround i central zostaw. Pomysl o monitorach na przod np Magnat 673 plus sub Jamo J12 i zagra to niezle. Wiem, kazde z "innej parafii", ale budzet Cie ogranicza.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Sadze, ze w porownaniu z Tagami nie beda za wiele lepsze niestety. Slyszalem te Tagi i wbrew opiniom wielu osob (bo to przeciez China jest, he he), nie sa to zle kolumny, jak na swoj pulap cenowy.
 
Ostatnia edycja:

dmk84

New member
Witam
Minęło trochę czasu :-o
Odczekałem i trochę kasy dozbierałem!
Wziąłem wasze rady do serca i wstrzymałem się z wymianą kolumn.
Na dzień dzisiejszy upatrzyłem sobie kolumny Magnat Shadow 207 cały set 5.0
Co o nich sądzicie? Czy na te warto zmieniać? Polecaliście quantumy 673 więc Shadowy też powinny być ok.
 

dmk84

New member
Budżet był 2500pln i miałem brać Heco Prime 702 za 2300 ale doradzono mi że nie warto pchać kasy bo to ta sama klasa kolumn a znaczącej poprawy nie będzie i takim sposobem zatrzymałem się na Magnatach Shadow 207 które znalazłem za 3200 i to jest mój max maxów :)
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Powiem ci szczerze , ze z takim budzetem to nie ma sensu pakowac sie w nowe 5.0 bo duzo nie wniosa. sugerowalbym albo jak pisalem kiedys pojsc w lepsze fronty i zmieniac powoli reszte w tym ampli albo sprzedaj to co masz obecni tzn wszystko kup obkyo 656 i do tego zestaw JBL-a lub tannoye (ja mam i sa super). Teraz Tannoy-e sa tansze wiec moze przy minimalnie naciagnietym budzecie bys sie zmiescil. pogadaj z Blackninja ew. pojdz na odsluch w jakims salonie audio .


pzdr
 

dmk84

New member
A jak te shadowy 207? Opinie mają b.dobre. Ampek też bedzie do wymiany ale najpierw kolumny. QUANTUM 675/677 będą lepsze albo Tempus 77?
Dodam że te shadowy są +/- 1000pln tańsze!
 
Ostatnia edycja:

dmk84

New member
Witam
Jaki charakter grania mają te Shadowy 207(jak z basem, średnimi, wysokimi porównujac np Tagi 606) i do jakich kolumn innych producentów można je porównać?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Chcesz wydac 4000 na podstawie wypowiedzi z forum? uwazam ze ta droga jest bledna. My mozemy podac ci pare propozycji ale bez odsluchu to tak naprawde wiara w to ze ktos ma racje a nie ty. Odsluch weryfikuje wszystko - stracisz 1-2 godziny a rozwieje wszelkie watpliwosci i wybierzesz to co ci najlepiej podejdzie. Ja np bylem nastawiony na klipsch rp260 lub Dali zensor 7 a kupilem Tannoye bo dla mnie brzmialy najlepiej. Jedyne co jeszcze mi podeszlo to Monitor audio silver 6 , wiec jak widzisz calkiem inne kolumny.

sprobuj i przekonaj sie sam

pzdr
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Dokładnie - bez odsłuchu ani rusz.Ja znów wybrałem RP-260 i jestem zadowolony ale każdy ma inne ucho i preferencje.
 
Do góry