Jamo 506 kontra Quadral Quintas 5000

Alik

New member
Pytanie do osób, które słuchały kolumn jak w temacie. Obecnie Posiadam zestaw 5.0 Jamo 506, myślałem nad zmianą na Quadrale. Nie mam obecnie możliwości porównania tych kolumn, a nie chciałbym zmienić na gordze. Quadrale zbierają w sieci raczej dobre opinie. Czy warto zmieniać? Kolumny grają w amplitunerem Denon AVR-1611. 50% koncerty w 5.1, 50% muzyka 2.0. Amplituner też mam zamiar wymienić na AVR-X1200W.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Quadral Quintas są trochę lepszymi kolumnami od tych które posiadasz ,mają większy potencjał tzn lepszy bas i lepszą dynamikę, jednak nie należy zapominać że to jest niższa seria kolumn tego niemieckiego producenta skierowana do mniej wymagających słuchaczy .Ogólnie wymiana będzie na plus :)
 

Alik

New member
Mam tego śwaidomość, że jest to najniższa półka, ale do tej pory miałem 20 letnie Midltony, więc każde inne byłyby lepsze. Trafił się kupiec na Jamo, więc jest szansa wymienić na coś lepszego. Ostatnio naprawiałem Jamo 606 kolegi i byłem trochę rozczarowany jakościa wykonania od strony elektrycznej. Nie wiem jaka była przyczyna, ale jego Denon 1612 sprawił, że rozsadziło kondensatory bipolarne w zwrotnicach.
 
D

Deleted member 452525

Guest
Na jamo szkoda pieniędzy. Dobre serie skończyły się dawno temu. Obecnie te popularne kolumny do kina to szajs. Cała seria 6xx. Ja miałem fronty Jamo x550. Tanio poszły, a facet co kupił w 7 niebie. Jakość była świetna, ale zachciało mi się zmian, bo nie można już było do nich dokupić surr i centr.
Z quadrali miałem tylko ferrum 7000 i są to małe kolumny, ale mają wykop. Ładnie wykonane. Trochę miekko grały, ale można kupić z tej firmy. Ogólnie nie są złe.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Chcesz zmienić amplituner tylko dla bajerów ?

Starsze Denony lepiej grały niż nowsze.Jak już to min X2... albo i jeszcze wyżej , poniżej strata kasy
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Niestety z Jamo to prawda ,pamiętam serię kolumn Concert kapitalne kolumny ,podobnie jak choćby D590 nie wypominając już o Jamo Oriel

W ogóle to dobry pomysł żeby kupić te Quadrale ,bo brzmienie będzie lepsze .Dla osób bardziej wymagających jest seria Quadral Aurum ,co ciekawe Quadral się zabrał za produkcję elektroniki
 

Alik

New member
Jak dobrze jak ktoś pomoże w wyborze. Jeśli nowe Denony grają gorzej to zostanę przy 1611, a kasę przeznaczę na wyższy model quadrali.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
 

Alik

New member
Jakie ewentualnie jeszcze kolumny 5.1 rozważyć oprócz quadrali w podobnej cenie? Heco Victa maja w internecie skrajnie różne opinie, a nie mam możliwości odsłuchu. Muzyka rock, blues, jazz. Koncerty z blu-ray i stereo. Film tylko sporadycznie.

Wysłane z mojego GT-I9301I
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
A słyszał ktoś Quitas? Aurum to chyba zupełnie inna półka cenowa.

Wysłane z mojego GT-I9301I

Słyszałem jedne i drugie .Wiadomo że Aurum to inny kaliber brzmienia ,już po samej budowie kolumn to widać .Co by nie mówić nawet Quadral Quintas w porównaniu do Jamo które masz będzie różnica na plus
 
Do góry