głośnik bezprzewodowy - 2 strefa

pawmel

New member
Witam

Potrzebuję bezprzewodowy tzn. przenośny głośnik stereo.
Głośnik powinien mieć opcjonalne zasilanie sieciowe oraz bateryjne/akumulatorowe.
Chcę go podłączyć do wzmacniacza Yamaha RX-V671 jako 2 strefa.
Co proponujecie w tym temacie ?
 

pawmel

New member
Tylko jak to podłączyć do 2 strefy? Ja to sobie wyobrażam tak, że w zestawie jest nadajnik podłączony do wyjścia kolumn i sygnał jest radiowo przesyłany do głośnika.

Coś takiego jak to:
Hama FL-976
 

DrWredman

Active member
pawmel, napisz coś więcej. Co dokładnie chcesz odtwarzać w tej drugiej strefie i jaką masz odległość od Amplitunera?
I gdzie ta strefa jest. Oddzielny pokój, kuchnia, łazienka czy taras?

Rozumiem, że chcesz skorzystać z wyjścia ZONE 2 OUT i dlatego potrzebujesz głośniki ze wzmacniaczem?

Korzystam z drugiej strefy u siebie i jakieś przemyślenia już mam.
 

pawmel

New member
Dokładnie jak piszesz, chcę wykorzystać ZONE 2 OUT w Yamaha RX-V671 i dlatego potrzebuję głośnik/głośniki ze wzmacniaczem i nadajnik.
Głośnik jako że ma być bezprzewodowy będzie przenośny: kuchnia/strych/taras. Maksymalna odległość 30m. W pomieszczeniu gdzie jest możliwość zasilania sieciowego 230V chcę je wykorzystać, natomiast na tarasie zasilanie akumulatorowe.
Niezaszkodzi też obsługa bluetooth/NFC.
Mój podstawowy zestaw kolumn 5.1 jest w salonie więc te nie muszą być z górnej półki.
Na popularnym serwisie aukcyjnym jest kilka plastykowych zestawów za 300-400 zł, ale nie wiem czy są coś warte.
(AUNA TOWER 70, Alecto DSS 55, Alecto DSS75, Hama FL-976)

Z góry dzięki za podpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Ale z jakiego źródła dźwięku chcesz korzystać, bo ma to znaczenie.
CD?
serwer NAS?
radio internetowe?
Adapter?

Bo może się okazać, że bez sensu jest wykorzystywanie drugiej strefy amplitunera jeśli chcesz słuchać muzyki z NASa i bardziej opłaci się zakupić niezależne mobilne urządzenie.
 

DrWredman

Active member
Niestety plastikowe zestawy będą grały słabo w porównaniu KD. Do tego radiowa transmisja bezprzewodowa też może się różnie sprawdzać w zależności od przeszkód.
Jeśli chcesz wykorzystywać radio internetowe to chyba nie masz wyjścia i zakup plastikowego zestawu będzie najtańszym rozwiązaniem. Możesz kupić w sklepie internetowym i jeśli się nie sprawdzi, odesłać.

Ja drugą strefę wykorzystuję w gabinecie za ścianą, ale przewodowo. Mam podpięte głośniki. Mam tez podłączony komputer optykiem do amplitunera. Niestety w moim Onkyo nie ma możliwości regulacji barwy dźwięku na drugiej strefie więc dobre głośniki są tu jak najbardziej wskazane. Steruję aplikacją na smartfonie. Jeśli puszczam muzykę z komputera mogę regulować barwę dźwięku.
Z radiem internetowym też jest różnie. Jakość dźwięku z polskich stacji jest słaba, a w zachodnich różnie. CD nie używam bezprzewodowo bo zgrałem większość płyt na serwer, aby nie biegać i nie zmieniać płyt. Z adapterem jest jeszcze gorzej bo płyty mają dwie strony i szybko się kończą ;).

Jest jeden minus sterownia drugą strefą z amplitunera na smartfonie. Jeśli dzwoni telefon muszę ściszyć muzykę aby móc swobodnie rozmawiać. Wtedy muszę wejść w aplikację, która przez chwilę łączy się z amplitunerem, ściszyć muzykę i dopiero mogę odebrać rozmowę. W moim odczuciu trwa to zbyt długo i jest irytujące. Najczęściej wychodzę z telefonem do innego pomieszczenia ;).

Dużo łatwiej jest sterować głośnością w drugiej strefie jeśli korzystamy z jakiegoś wzmacniacza przez PRE-OUT. Dlatego częściej słucham muzyki z serwera sterując głośnością w komputerze, przy którym siedzę cały czas bo na nim pracuję.

Najlepszym wyjściem byłoby wykorzystanie systemów bezprzewodowych, które oferują najnowsze amplitunery. W przypadku Yamahy jest MusicCast, ale wtedy musiałbyś zmienić amplituner.
 

pawmel

New member
Myślałem, że na rynku jest coś ciekawego w tym temacie.
Jak nie znajdę czegoś sensownego to sobie daruję bezprzewodowe głośniki, a zainwestuję w osobne radio internetowe...
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jest tylko musisz się zastanowić czy trzeba do tego podłączać Yamahę.
Radio internetowe masz w komórce.
Kup teraz tylko dobre głośniki bezprzewodowe takie z przesyłem po wifi.
 

pawmel

New member
W sumie to rzeczywiście nie muszę wykorzystywać amplitunera, ważne żeby osiągnąć zamierzony cel tzn. mobilna kolumna na której można posłuchać radia internetowego i odczytać USB.

Dobrze jest jednak poradzić się na forum zanim kupi się kota w worku ;)
Zaczynam szukać w takim razie przenośnego radia internetowego ...

Jakieś propozycje ? ;)
 

pawmel

New member
Komórka+ :
JBL GO

Kupiłem ten głośniczek i jeśli chodzi o dźwięk to jak na taką małą zabawkę to daje radę.
Rozczarował mnie jednak czas pracy po pełnym naładowaniu.
Producent podaje do 5 godzin, a mi zaczął się rozłączać z telefonem po około 0,5 godziny przy 1/3 poziomie głośności. Odesłałem go więc do sklepu.
Nie wiem czy trafiłem na felerny model.
Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym głośniczkiem ?
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Ostatnio widziałem na allegro podróby :( kupujcie w sprawdzonych sklepach. Można je poznać po zapachu jak tylko otworzymy opakowanie :) śmierdzą chińskimi trampkami.
 
Do góry