Kolumny pod ONKYO TX-SR 674E

tr.ba

New member
Witam
Właśnie mam zamiar złożyć sobie zestaw kina domowego amplituner juz wybralem jest to ONKYO TX-SR 674E teraz chciałbym dobrać kolumny zależy mi na tym aby były przystepne cenowo ale chciałbym również aby nie odbiegały od amplitunera telewizor pod którym bedzie wszystko podpiete to Sony kdl-46x2000 sprzet ktory posiadam to playstation 3 bedzie rowniez podpieta n-ka i cyfra. A i jeszcze jedno pytanko czy jest sens kupowania DVD skoro wszystko ma w playstation czy odtawrzacze dvd maja jakąś przewage na playstation ??
Pozdrawiam i z góry dziękuje
 

wistocie

New member
Mam model onkyo tx-sr640 odpowiednik 604 tylko 5.1.
NIedawno kupiłem z kolumnami JBL E80 i jestem generalnie zadowolony.
JBL charakteryzuja sie dobrym mocnym uderzeniem jesli chodzi o kino domowe W muzyce ONKYO 640 nadaje im troche ogłady, delikatności, ale te kolumienki aby dobrze zagrac potrzebują prąd. Także u mnie zaczyna się od 65 na skali 99. (pokój 25m 3m wysokosc).
Ale tak naprawde to zalezy od kasy którą chcesz przeznaczyć ja miałem do 2tys na parę frontów (reszte juz miałem) ale jeżeli masz więcej to polecam serię JBL L Studio niestety dwa razy droższe.
Pozdr
 

zibi61

New member
Mi do tego ampli wystarcza zestaw Quadral Quintas. Jestem z nich bardzo zadowolony. Służą i do KD i do muzyki. Nie potrzebuję nawet do nich suba. Ale zaznaczam że audiofile się tu zaraz na mnie rzucą bo z opinii które zbierałem przed ich zakupem wynikało, że się nie nadają. Na szczęście moje odczucia są zaprzeczeniem tych opini, a moje uszy też należą do dosyć wymagających. Preferuję dobry odsłuch tych najniższych i najwyższych częstotliwości - środek pasma po prostu obcinam, lub przynajmniej go nie podbijam. Ten zestaw mnie w zupełności zadawala. Ale najlepiej posłuchać samemu i wybrać te najlepsze głośniki. Zaznaczam że zestaw kosztował mnie koło 1 tyś zł - a to też jest chyba ważne. Jakaś reklama mówi że "jeśli nie widać (słychać) różnicy, to po co przepłacać".
To tyle z mojego punktu widzenia i słyszenia.
Pozdrawiam.
 

pinja

New member
U mnie całkiem egzotycznie, bo niestety decydował brak miejsca na duże stojące kolumny.
674 napędza zestaw Wharfedale MovieStar 70+(5.1), jeśli chodzi o kino domowe to nie narzekam. Do słuchania stereo długo kombinowałem, żeby zoptymlizować bass i jest przyzwoicie.
 

tr.ba

New member
chciałbym ponowic pytanie bardzo prosze o pomoc poniewaz zblizam sie do zakupu. Zalezy mi na tym aby glosniki byly w drewnie najlepiej dwa duze stojace sub. centralny i dwa glosniki na sciane pod sufit.
KODA SL 800F + SL 600 C/S + SW952 http://www.ceneo.pl/122993 mozne to by bylo dobre rozwiazanie co o tym sadzicie czekam na propzyczje
Z góry dziekuje
 
Do góry