Kolumny stereo do 1500zł zamiast Altusów.

Wahaha

Member
Witam, pół roku nosze sie już z zamiarem wymiany kolumn podłogowych i nadal nie wiem co wybrać. W czym problem,... od ćwierć wieku słucham muzyki tylko na zestawach Alton, Altus ( obecnie Altus 300 od 9 lat). Jakie są Altusy wiemy, mają swój urok, specyficzne brzmienie, no i na tym się kończy.
Szukam czegoś w innym brzmieniu, spokojniejszym, mniej chaotycznym.
Pokój to 20m2 czyli 5x4m, kolumny stoją na krótszej ścianie ok 320cm od siebie.
Wzmacniacz to Technics v500 moc deklarowana 2x33W 8Ohm, 2x50W przy 4Ohm. więc raczej podstawowy model. Do tego korektor Technics ge-70, 7-pasmowy +-12dB.
I teraz pytanie jaki zestaw kolumn podłogowych ( kwota ok 1500zł, 6 lub 8Ohm ) do odsłuchu stereo dobrać do tych technicsów aby uzyskać mniej więcej takie brzmienie:
dół - miękki, dyskretny, nie chaotyczny (Altusy), nie musi być go wcale aż takie wiele, byle nie było "pukania w karton",
średnica - standardowa, bez zbędnych uwypukleń,
górka - przejrzysta, czysta, nie krzykliwa (Altusy)
Całość aby ładnie oddawała efekt stereo, tylko muzyka, żadne kino, dobrze aby czułość była ponad 89dB.
Co sądzicie o Jamo, Taga, Heco ? Jakie brzmienia mają kolumny Indiana?
Niestety jest problem z odsłuchem w moim mieście nie ma żadnych salonów audio, tylko Mediaexpert :razz:
Rodzaj muzyki to pop, troche disco, troche hitów radia Eska :p
pozdrawiam
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Napisze ci coś co może ci się nie spodobać ale sam przez to przechodziłem więc... do rzeczy.
Jeśli nadal zamierzasz korzystać z korektora to nie przejmuj się jakimikolwiek podpowiedziami tylko patrz na parametry, bo korektor i tak wszystko zepsuje (poprawi). Bez urazy ale wzmacniacz też do audiofilskich nie należy, więc faktycznie zerknij na coś skutecznego bo przesiadka z Altusów w moim przypadku była bardzo bolesna. Ja zwyczajnie uwielbiałem te ćwierkające wysokie i wciskający w ściany bas. Średnicę miałem na minus Max... Nowy audiofilski sprzęt Marantza przy takiej muzie jak twoja, zabrzmiał poprostu fatalnie.
 

palusik

Member
Melodiki z powyższej aukcji są moje :) Polecam do twojej muzyki generalnie, lepiej niż do cięższego grania. O brzmieniu wiele napisano ale sadząc po twoim wpisie będzie ok. Natomiast wrażliwe są na elektronikę, co podłączysz to zagra inaczej, a Twoja elektronika (bez obrazy) nie należy do najlepszych.

Z tagi nie ma nic ciekawego, tak myślę, może jeszcze Magnat lub Heco coś ma, ewentualnie używane JBL 270/280 ale wątpie aby wpadły w tej cenie. Zensory 7 to może nie być to, tam w moim odczuciu bas jest bardziej sztywny.
 

Wahaha

Member
Ja się nie obraże napewno na to co napiszecie. Sprzęt jest jaki jest ale jestem bardzo sentymentalny i trochę staroświecki więc to mnie chyba przy tym wszystkim trzyma. Skoro mówicie że sprzęt słaby to może lepeij pozostać przy altusie. Przyzwyczajenie do tego brzmienia jest naprawdę mocne hehe. Poza tym widzę że generalnie tewspółczesne kolumny to bardziej chyba pod amplitunery przygotowane.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W audiofilskich systemach nie powinno się używać korekcji ,nawet wzmacniacze są pozbawione regulacji ,ale często przydaje się taka pomoc chociażby w przypadku słabiej nagranych płyt .Oczywiście możliwości korektora graficznego są większe .Nawet dzisiaj stosuje się loudnses we wzmacniaczach (Yamaha)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Technics teraz dopiero klasę pokazał ,ceny raczej zaporowe ale jakość ! .Kiedy słuchałem wzmacniacza Grand Class G30 i dawnych wzmacniaczy,to uświadomiłem sobie jak firma wykonanała kawał świetnej roboty
 

Jacks_PL

New member
Ja właśnie mam ten sam dylemat, ponieważ sprzedałem New Mildtony 200 i nie wiem co teraz kupić do swojej Yamahy R-N500. Audiofilem nie jestem, słucham muzyki każdego rodzaju, choć w szczególności dance, pop, rap, trance, klubowa, disco-polo.
Nie mam możliwości wydać więcej niż 2 tys. na kolumny, a poza tym uważam, że jako przeciętny słuchacz nie usłyszałbym różnicy wartej dopłacenia np. 2 tysięcy do "lepszych" kolumn.

Miałem okazję posłuchać w salonie Pylon Audio Pearl 25, Opal 23 oraz Monitor Audio MR6, lecz niestety nie na mojej R-N500, ale na Onkyo TX-8150. Wnioski moje były takie, że kolumny Pylon Audio grały niemalże identycznie, natomiast MR6 miały mniej wysokich tonów. Bliżej mojemu gustowi były Pylony, ale nie zdecydowałem się na zakup, ponieważ trochę brakowało mi basu. Teraz niestety muszę coś kupić i nie wiem co.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Pylon Audio Pearl 25 na przeciw Mildtonów ...to chuchro .Wszystko zależy czego oczekujesz ,jeżeli podobał Ci się dźwięk kolumn które sprzedałeś to raczej Monitor Audio czy Pylon Audio nie będą dobrymi propozycjami ponieważ to zupełne inne brzmienie

Jeżeli masz miejsce to dobrą propozycją mogą być Magant Quantum 675 w promocji wyrwiesz je za 1690zł ,to kawał kolumny o niezłym dźwięku i fajnym wyglądzie - będzie bas ,będzie dynamika .Tańszą propozycją mogą być Heco z serii Victa to kolumny o lekko dudniącym basie
 

Jacks_PL

New member
Właśnie nad tymi Magnatami też się zastanawiam, tylko musiałbym ich posłuchać. Wizualnie bardzo ładne :). Jeśli chodzi o Heco, to miałem kiedyś u siebie na kilka dni jakiś dziwny model, tj. Heco Vitas 500 i dźwięk podobał mi się bardziej niż w Mildtonach i jakby bas był lepszy, pomimo, że głośnik niskotonowy to tylko 165 mm.
 

lobos

New member
Bez reklam
1500+1500=2000 tak się to liczy ;-)
Nie sugeruj się cenami katalogowymi.
Można sporo urwać przy zakupie.
 

dami63

New member
Podobnie jak Ty przez ćwierc wieku słuchałem Mildtonów.Po wiele miesiącach czytania wielu opini i przypadkowych odsłuchach w paru sklepach kilku marek zdecydowałem się na Tonsile Maestro 2.I co ?.Rewelacja!!!.Grają z HK980\HD980.Wspaniałe stero,scena,selektywność,muzyki sie wręcz niesłucha a ogląda.Dół bardzo ciepły,niski,wszystko w normie niczego za dużo ani za mało.Posiadam setki płyt i wszystkie słucham od nowa bo to nowe doznania.Nawet znajomy który miał możliwosci słuchania wielu zacnych i drogich marek stwierdza że umnie słucha się naprawde bardzo przyjemnie.Polecam!
 

Wahaha

Member
Słyszałem wiele opinii o Maestro, pozytywnych oczywiście. Ale czy one poradzą sobie z muzyką disco, dance? Kurde trochę nie dokońca podchodzą mi wizualnie.
 
Do góry