Kolumny stereo do 1500zł zamiast Altusów.

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kilka pytań jeszcze o same kolumny. Jak długo mniej więcej zajmie ich wygrzewanie? Czy będą dobrze pracować pod wzmacniaczem ( wg instrukcji przyjmuje impedancje 4-16 Ohm) MR6 mają 6 Ohm.?
Co to znaczy że te kolumny delikatnie "ocieplają dźwięk" ???

Tak naprawdę Monitor Audio nie mają impedancji 6 ohm ,powiedzmy przy odrobinie życzliwości zostały podciągnięte do tej wartości ,jednak przebieg charakterystyki jest łagodny są więc stosunkowo łatwym obciążeniem i Technics sobie poradzi, jednak warto w przyszłości pomyśleć o lepszym wzmacniaczu
Kiedyś miałem Monitor Audio z tym że mniejszy model ,ogólnie miło je wspominam, co prawda te kolumny mają wady ale w cenie jakiej są oferowane jest dobrze
 

Wahaha

Member
Przemko jakie te wady byś wymienił?? z czasem pomyśle o wzmacniaczu. Nadal podobają mi sie te Quantumy 675 co mi polecałes ale wydaje mi sie że jakościowo MR6 zagrają lepiej (mniej dynamicznie) mylę się?
Kapusta jest 6 pomiedzy 4 a 16 pytalem tylko bardziej technicznie czy niższa impedancja niż zalecana 8Ohm nie wpływa jakoś na zniekształcenia albo coś?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Prostymi słowami - mniejsza impedancja wymusza na wzmacniaczu większą pracę ,przy cherlawych klockach korzystniejsza jest sytuacja kiedy kolumny są 8ohmowe a wzmacniacz 4 ohmowy niż odwrotnie Teraz to sobie już nikt tym głowy nie zaprząta ,nawet podstawowe modele amplitunerów sobie z tym radzą

Tak naprawdę to impedancja 6ohm została utworzona jakby sztucznie ,zwróćcie uwagę że dawniej nie produkowano takich kolumn ,były kolumny 4,8 ohm co odpowiadało impedancji samych głośników

Monitor Audio mają świetną przejrzystość ,stereofonię i wysokie tony .Moje pewne uwagi odnosiły się do modelu MR4
Sprzedawca ? - chyba wiem o kogo chodzi ,warto kupować z tej dystrybucji ,jeżeli się nie mylę cena katalogowa tych kolumn wynosi 2360zł powinieneś je kupić taniej :)
 

Wahaha

Member
Monitor Audio mają świetną przejrzystość ,stereofonię i wysokie tony .Moje pewne uwagi odnosiły się do modelu MR4
Sprzedawca ? - chyba wiem o kogo chodzi ,warto kupować z tej dystrybucji ,jeżeli się nie mylę cena katalogowa tych kolumn wynosi 2360zł powinieneś je kupić taniej :)

I własnie o to mi chodzi z tą stereofonią i przejrzystością :)
Tak sprzedawca właśnie ten :bober:
 

Myszator

Banned
Bajki to wymyślasz :) sam.

Zaraz będzie wojna...

giphy.gif


Każdy ma rację... powiedzmy.
Ciężko znaleźć kolumny ulepione ( 8 ohm / wysoka skuteczność )

Sytuacja zmienia się gdy podepniemy piec który lubi 4 ohm...

Na przykład Harman - Kardon HK 990

:)
 
Ostatnia edycja:

Wahaha

Member
Witam ponownie. Mr6 już stoją i grają😀 Należą sie oczywiscie podziekowania dla blackninja za fachowe i błyskawiczne załatwienie sprzętu oraz super cenę. Dzięki również wszystkim osobom które wypowiedziały sie w tym temacie. Wizualnie kolumny wyglądają 2 razy lepiej niz na foto. po pierwszym uruchomieniu był lekki niesmak, grały nie zaciekawie ale po 30min wszystko zaczeło nabierać barw. po 2 godzinach bas byl zdecydowanie bardziej miekki, srednie i wysokie bardzo czystke, zaczyna byc słychac fajne stereo. Po 3 godzinach ustawienia na korektorze poszły znacznie w dół, szczególnie niskie. Wsumie jestem zdziwiony jak ładnie nisko potrafił ten basik zejść. W porównaniu do poprzednich kolumn teraz słychac dzwięki i instrumenty w utworach o ktorych nawet nie miałem pojęcia że tam występują hehe. Narazie kolumny będą sie wygrzewac, słucham max 30% możliwości wzmacniacza, mam nadziejie ze bedzie tylko lepiej ☺ moze za jakis czas korektor bedzie nie potrzebny, narazie wzmacniacz daje rade, wszystko reaguje
dynamicznie. Żonie początkowo sie nie podobały wizualnie ale juz zmienia zdanie, nawet różnice brzmienia słyszy w stosunku do altusów 😎 brawo! Za jakiś czas napisze co sie zmieniło i dam troche foto w dziale "nasze zestawy". Pozdro
 

endriu998

New member
może się przyda tym mniej zaawansowanym

Może i ja w skrócie opowiem na czym skończyła się wymiana moich podłogówek.
Przypomnę, że chciałem wymienić fronty w kd tannoy sfx 5.1 na podłogówki, żeby lepiej zagrało w stereo. Na początku obstawiałem coś do 2tyś. no niestety, żeby miało to sens musiałem trochę dozbierać i wyszło trochę drożej ( ale po dobrych rabatach u kolegi Blackninja za co dziękuje ) w domu staneły MONITOR AUDIO BRONZE 6.
A oto moje wrażenia.
Oczywiście po otwarciu kartonów od razu banan na twarzy, wizualnie jak dla mnie są super a szczególnie bez maskownic są piękne. Po podłączeniu trochę zdziwienie grają dobrze, ale nie, aż w cale lepiej niż moje plastikowe tannoye. No ale im dłużej grały to dźwięk stawał się coraz pasujący mi do ucha, choć bas cały czas nie dawał mi spokoju było jakoś go tak za dużo i strasznie taki rozciągnięty. No ale winę zwaliłem- przecież mam ampli nie wzmaka słabe kable to co się dziwię.
I tak się złożyło, że szwagier namówił mnie na targi do Wa-wy na audio video show, pojechałem z chęcią i dopiero tam zobaczyłem (jak mało wiem na temat stereo) oraz usłyszałem jak powinien brzmieć muzyka. No ale z drugiej strony jak się ma te tysiące to i nie ma problemu, żeby zestaw zbudować. Sztuką jest zbudować coś z niczego.
Tak się jednak złożyło, że na jednym ze stanowisk stały moje bronzy6. I tu szok, że one mogą tak grać (szczególnie ten bas). Także zacząłem "męczyć" wystawcę co mógłbym zrobić, żeby i moje zagrały lepiej. I w tedy właśnie wyszło jak ja mało wiem na ten temat, ale Pan się okazał na tyle miły, że dał mi parę rad: jakie kabelki byłyby dobre, że trzeba by było wstawić daca w układ, a przede wszystkim laptop jako źródło dźwięku to nie jest dobre rozwiązanie, że on może służyć jedynie jako magazyn. Podpowiedział mi żebym na początek spróbował z aktualizować oprogramowanie w denonie, bo powinienem mieć tam spotify i żeby odtwarzać z niego muzykę z pominięciem lapka. No i udało się na zwykłych przewodach i z pominięciem laptopa bronzy zaczęły grać całkiem inaczej, bas gra tak jak mi się podoba, a i góra zaczęła grać inaczej jakoś tak bardziej szczegółowo.
Także na dzień dzisiejszy jest już dobrze choć wiem, że pewnie może być jeszcze lepiej także w miarę możliwości i czasu zagłębiam się w fora i śledzę wątki aby za jakieś nie duże pieniądze jeszcze udoskonalać mój zestaw. No i to na razie byłoby na tyle.
Pozdrawiam endriu998
 

Oskarakis

New member
Witam wszystkich forumowiczów i zgłaszam od razu problem trochę podobny do tytułu wątku. Trzydziestoletni zestaw: wzmacniacz UNITRA PW9013 (2 x 35W, impendancja 8 Ω) + Altusy 110 (70W, impendancja 8 Ω) dożywa swoich dni. Nie mogę sobie pozwolić na równoczesny zakup wzmaka i kolumn. Chcę zacząć od tych ostatnich. Stąd pytanie: jak widzicie doraźną współpracę PW9013 z np. Monitor Audio MR6 (150W, 6 Ω)? Za jakiś czas chcę kupić np. Pioneera A-30, chociaż ten generuje swoje 2 x 80W też przy 8 Ω. Oczywiście żadnych audiofilskich ambicji nie mam, chcę mieć po prostu w miarę sprawny zestaw stereo do raczej nie za głośnego (noo, czasem mnie poniesie:) słuchania muzyki różnego rodzaju z płyt analogowych, CD i radia. Pokój o pow. 14m2. Pozdrawiam.
 

Wahaha

Member
Witam. W dziale "nasze zestawy - wątek zbiorczy" w końcu dałem jakieś fotki (dorobiłem się telefonu z aparatem 😀). ogólnie kolumny grają ładnie, czystka górka, nisko schodzący bas. Na tych kolumnach ładnie pracuje w ogóle linia basu w przeciwieństwie do Altusów gdzie było słychać tylko beat, a linia basowa jakby nie istniała. Niestety wysokie mam podkręcone na maxa (lubię dużo wysokich chyba po prostu wzmacniacz wymaga takiego podkręcenia). Bass ustawiony na 0, przy słabszych źródłach dzwięku daje troche na +. Czasami słucham łupaniny a wiadomo do tego te kolumny nie są przeznaczone więc troche wtedy mi ich szkoda, no trudno może się nie rozpadną 😁 Zewnętrzny korektor nie potrzebny do niczego. pozdrawiam
 

Wahaha

Member
hej a jakbym wymienił elektronikę na lepszą niż ten technics była by odczuwalna różnica w dzwięku? Generalnie chodzi mi o ładne stereo, stosunkowo miękki bas i czysta wyraźna górka. Oczywiście MR6 znacząco poszły w tym kierunku ale zawsze się chce czegoś więcej z biegiem czasu. Koszt max. 2tys zł. 90% muzyka. 10% kino. Najważniejsze aby ładnie grał amplituner w 2.0 Co mówicie o Yamaha RX-V481 lub harman kardon AVR 171S. Koniecznie radio internetowe i usb.
 
Do góry