Onkyo RZ800/RZ900 + kolumny?

HigHNooN

New member
OK. Pozbywam sie po mału swojego sprzętu i zastanawiam się nad czymś nowym.
Początkowo zainteresowałem się Onkyo NR646 a kolega i w wątku o 646 abdul0412 podpowiedział mi trochę nt. kolumn.

No i jak zwykle to bywa, różne opcje w głowie, kalkulacje itp itd.

W końcu postanowiłem jednak zainwestować trochę więcej i kupić coś lepszego.


Sprzęt pod KD i Stereo w proporcjach ok 50/50.
Nie chcę iść w opcję z osobnym kinem i osobnym stereo, więc aby uzyskać możliwe jak najlepsze stereo przy moim budżecie zdecydowałem się na Onkyo RZ800 / RZ900
Czy rzeczywiście odczuję różnicę w stereo między 800 i 900?


Jeśli chodzi o głośniki to preferuję cieplejsze brzmienie, z głębokim i dynamicznym basem i ze spokojnymi wysokimi (chociaż lubię czasem je trochę podbić)

Najlepiej to chyba opisuje recenzja MA BR6 którą znalazłem gdzieś w sieci - ciepłe, nasycone, bas mocny, zaokrąglony, jednak dostatecznie rozdzielczy. Duży plan, obitość, soczystoć, ale też intymność. "Lampowe" brzmienie.

Mój pokój to ok 25m2 z tylną ścianą otwartą na jadalnie....

Na początek planuje kupić stojące fronty i z czasem skompletować 5.1, może 5.1.2

I teraz pytanie: jakie kolumny polecilibyście za ok. GBP600-800?
Mam je zamiar nabyć w UK, a tam zdarzają się ciekawe promocje, gdzie można kupić coć naprawdę dobrego za pół ceny. Więc może być coś droższego, na co mogę mieć oko...


Myślę nad MA Bronze 6 bądź wcześniejszymi BX6 (ok GBP700 w tej chwili).

No i oczywiście liczę na jakieś Wasze podpowiedzi :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Monitor Audio MR6 to stosunkowo dobre kolumny ,świetnie wypadają po podłączeniu wzmacniacza lampowego lub gramofonu rzeczywiście wtedy w ich brzmieniu ujawnia się ciepło i muzykalność co sprawia, że słucha się ich z przyjemnością .Dużą zaletą tych kolumn jest stereofonia oraz rozdzielczość wysokich tonów

Alternatywa dla tych kolumn mogą być Tannoy lub Cabasse .Bardzo ciekawe są też kolumny Elac F6 ,co prawda firma może mało popularna szczególnie na tym Forum ale naprawdę znają się na rzeczy .Te kolumny miałem okazję słuchać w Niemczech bardzo mnie pozytywnie zaskoczyły ,powiem szczerze że nawet nie przypuszczałem że brzmienie może być tak dobre
 

HigHNooN

New member
Monitor Audio MR6 to byla moja pozycja wyjściowa.

Teraz myślę nad MA Bronze 6 bądź BX6 - ktoś wie, jaka jest między nimi różnica?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Popatrz na

Jbl studio 280 - blacka zapytaj o cene
Tannoy 7.4 moze sa zywsze ale warto porownac
Monitor audio br6 rzeczywiscie sa takie ciemniejsze sluchalem ich na moim onkyo
Castle knight
Dynaaudio 2/7 lub jego wiekszego brata.

W tych rz mozna regulowac w ampli pasmo przenoszenia tzn podbicie taki equalizer.

Co do wyboru opinie sa rozne ale 900 ma lepsza sekcje zasilania.

Pzdr
 

Dingo

Member
Teraz myślę nad MA Bronze 6 bądź BX6 - ktoś wie, jaka jest między nimi różnica?

MA Bronze 6 to odświeżona wersja MA BX6. Według specyfikacji producenta jedyna różnica miedzy Bronze 6 a BX6 to:

Crossover Frequency -
BRONZE 6 LF: -6dB @ 150Hz; MF/HF: 2.5kHz
BX6 LF: -6dB @600Hz; MF/HF: 3.4Hz

i waga:
BRONZE 6: 16.6kg
BX6: 18.3kg

Ja aktualnie jestem posiadaczem zestawu o którym myślisz: Onkyo RZ800 + MA BX6 i jestem zadowolony.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Zawsze trzeba odsluchac zeby sie przekonac co dla nas jest najlepsze :).
Bez tego mozna wtopic strasznie.

Na tym forum mamy juz dwa zestawy Onkyo + MA :).
Podobno swietnie sie spisuje.

Jednak bez odsluchu to moze byc ruletka.

pzdr
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Mi również przypadło do gustu brzmienie - Onkyo + MA BX5. Osobiście chciałem kupić BX6, ale po odsłuchu stwierdziłem że do mojego pomieszczenia 18m2 BX5 beda wystarczające.
teraz tylko szukam w dobrej cenie wzmacniacza Onkyo 9070 aby polepszyć dźwiek stereo i stosować go jako przedwzmacniacz w kinie domowym...
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Pamietaj ze jednemu moze sie podobac a drugiemu nie. Bez wlasnego odsluchu ciezko stwierdzic.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

Dingo

Member
Dingo, jak spisuje się RZ800 w stereo?

Moim zdaniem w stereo spisuje się całkiem nieźle, chociaż zdecydowanie lepiej gra w KD.

Mam kilka płyt CD i FLAC, których słucha się z ogromną przyjemnością (jakiś jazz, gitara Santany, Amy Winehouse, Lana del Rey, Leonard Cohen, Miles Davis) - dynamika dźwięku i organizacja przestrzeni świetna. Czasami posłucham trochę hip-hopu/rapu - lubię dużo basu - tutaj super brzmi VANILLAHAJS Tedego. Zestaw potrafi zatrząść ścianami.

Trochę zawiodłem się przy odsłuchu płyt Metallici. Czegoś mi brakuje - dźwięk jest płaski, mało dynamiczny - może to jakość moich FLACów. Natomiast koncerty z blue-ray to zupełnie inna historia. Metallica live aux Arenes de Nimes 2009 wbija w fotel! Ogląda/słucha się tego z gęsią skórką!

Koniec końców i tak wszystko zależy od indywidualnych gustów, akustyki pomieszczenia, zestrojenia z głośnikami itd. Mnie póki co wystarczy ale na jak długo - trudno powiedzieć. Wiadomo że apetyt rośnie....
 

HigHNooN

New member
No i umówiłem się na odsłuch. Poslucham, porównam z innymi i mam nadzieję, że podejmę decyzję, której nie będę żałował :)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Posłuchaj jeszcze Klipsch RF lub nowszych. Z Onkyo RZ900 , RF 62II to zupełnie inne kolumny . Bardziej dociążona góra i ten bas ... miodzio . Z HK 370 tego nie było.
 

HigHNooN

New member
Z jakiegoś powodu Klipsch nie jest zbyt popularny w sklepach w UK.
Umówiłem się na MA i porównam z innymi dostępnymi w moim przedziale cenowym.

Odsłuch w niedzielę. Dam znać co i jak.
 

3echo

Member
Bez reklam
...Trochę zawiodłem się przy odsłuchu płyt Metallici. Czegoś mi brakuje - dźwięk jest płaski, mało dynamiczny - może to jakość moich FLACów....

Nie wiem czy to jest taka charakterystyka grania Onkyo,że muza typu jazz,hip hop,pop idzie rewelacyjnie,natomiast coś mocniejszego już niekoniecznie.A może to wina DR nagranych tych gatunków płyt?
 
Do góry