Granit pod subwoolfer

donsalieri

Active member
Bez reklam
Granit pod suba może coś dać jeśli masz głośnik skierowany w dół, a R112sw ma do przodu więc nie oczekuj wielkich efektów. Może coś zmienić jeśli pod subem podłoga jest pusta lub inny jakis defekt wystepuje.
To co się zmieni to położenie suba- podniesiesz go o kilka cm wiec rozkład basu w pomieszczeniu też troszkę się zmieni - u mnie przesunięcie suba lub przekręcenie o kilka cm robi dużą różnice w dolnych rejestrach.
W moim pomieszczeniu na drgania mebli itp pomogły słyszalnie nózki gumowe SVS SoundPath które izolują suba od podłogi zmniejszając rezonanse przekazywane przez podłogę, koszt 4 szt to 239zł - imo warto kupić. Ale jak to z basem jest- u każdego gra inaczej bo każdy ma swoją indywidualną akustykę pomieszczenia, więc to co u jednego będzie poprawiać- u drugiego może szkodzić :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Myślę ,ze w przypadku rezonansu problem jest bardziej złożony ,ulegają jemu szczególnie powierzchnie oszklone .Samo postawienie suba na płycie granitowej jeż może mieć sens bowiem działa tutaj zasada z kolumn zwiększa się zwartość i czytelność samego basu .Wiele publikacji podaje też ,że niskie dźwięki rozchodzą się bezkierunkowo co umożliwia ulokowanie samego sunba w dowolnym miejscu ,akurat z tym był polemizował .Pamiętam jak dawno temu bawiłem się w kino domowe i miałem suba Tannoy lepsze efekty uzyskałem gdy znajdował się z prawej strony, warto porobić sobie samemu takie eksperymenty z ustawieniem .Wreszcie wielkość samego suba - nie jest dobrym pomysłem przesadnie duży subwoofer do małego pomieszczenia
 
Do góry