Granit pod subwoolfer

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Swoją drogą najbardziej rozbawilo mnie wprowadzenie kondycjonerow sieciowych. Gdy zagadnąłem o to Kena I. (wszyscy wiedzą o kogo chodzi) to powiedział, że to może wręcz przeszkadzać, bo swoją serie KI dostraja do zwykłego prądu a nie wyczyszczonego do granic możliwości.

Jak zwykle przechodzimy do innego tematu :krol:

Zadanie kondycjonerów jest zupełnie inne nie chodzi tylko o "oczyszczanie prądu" .Skoro zasilanie nie ma żadnego znaczenia ,to dlaczego Marantz nawet w średniej klasy klockach stosuje gniazda sieciowe dające możliwość wymiany kabla ?

Wracając jeszcze do tego granitu ,bardzo często podstawy takie stosuje się też pod kolumny ,widziałem też kilka razy inne rozwiązanie - płyta granitowa był położona na kolumnę .Granit ma jeszcze jedną właściwość jego gęstość jest jednakowa na całej powierzchni czego np. nie można powiedzieć o betonie
 

fade1

Member
3echo - dzięki za foto, ładnie wygląda.
Degradacja dźwięku raczej nie nastąpi a sub z granitem ładnie się skomponuję z podłogówkami.
Dzięki za odp. - zamówiłem.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja tam granity mam, ale a propos kolorów, kiedyś w jednym z warszawskich sklepów, na pytanie, dlaczego kolumny w High Gloss są przeważnie ok 10% droższe od "fornirowych" otrzymałem odpowiedź:
bo lakier bezbarwny daje większą grubość ścianki obudowy, a więc trzeba przestroić kolumnę inaczej :D
 

fade1

Member
dziękuje,
napis to tabliczka, można ją odkleić. Spód nie jest polerowany.
Cena za 40x40 + kolce z nawierceniem, tabliczka oraz transport ok 300 zł.
 

Rafal7

Banned
Rozumie że to cena za podstawę pod suba
Bardzo mi się podoba sfazowana krawędź gdzie jest tabliczka przyklejona.
Fajny pomysł z tak dużą fazą
Założ swój wątek w naszych zestawach ;-)
 

3echo

Member
Bez reklam
Super to wygląda
A czy brzmienie się zmieniło?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

fade1

Member
3echo bez ściemy - różnica aż za duża. Nie chciałem pisać by nie być posądzony o efekt placebo.. Naprawdę musiałem w ampli przyciszyć suba. Bass był wszędzie.
Nawet żona to zauważyła. Ja już myślę, o ile to możliwe, że wcześniej kabel był "nie dociśnięty".
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
dziękuje,
napis to tabliczka, można ją odkleić. Spód nie jest polerowany.
Cena za 40x40 + kolce z nawierceniem, tabliczka oraz transport ok 300 zł.

Fajny pomysł z tym frezem.. podoba mi się.. 300 zl za 2 granity ? Możesz na priw wysłać mi tel do tego Gościa co Ci zrobił ?
 

fade1

Member
Miał być grawer, Pan który to wykonywał zaproponował tabliczki blaszane.
Można je zdemontować np. w przypadku sprzedaży. Ja podesłałem tylko logo znalezione w necie.
 

Arek

Member
Cześć, jak po kilku kolejnych latach podchodzicie do tematu? :)

Myślę nad poprawą niskich częstotliwości, które gdy długo wybrzmiewają wpadają w rezonans. Oczywiście winna temu akustyka dużych płaskich powierzchni sufitu , podłogi, ścian no i otwarte pomieszczenie na jadalnię, salon, hol, a wiadomo, wtedy nie idzie zapanować nad falą niskotonową. Mam już pułapki basowe w narożnikach, abfusery na ścianach, więcej żona nie przyjmie do salonu :)

Dostawienie drugiego Suba R-112SW pomogło najbardziej, ale wiadomo, człowiek jak się wkręci to ciągle poszukuje. Zakładam że pierwsze mody wzbudzają się na pływającej podłodze, panele co prawda z matą przewodzącą podłogówkę, ale wiadomo, to tylko panel.

Czy faktycznie granit nic nie zmieni przy klipsach z basrefleksem , jak pisze kolega Brodacz? A kombinował ktoś z pumeksem pod suby ? :)

Do mnie ten granit i argumenty kolegów, którzy polecają trafiają. Skoro można 10% zmniejszyć rezonans to myślę , że warto
 
Do góry