Budowa stereo kolumny + amplituner

lathael

New member
Witam,

Od jakiegoś czasu przymierzam się do budowy systemu stereo.

Aktualny system: Unitra WS503 i kolumny Unitra (wiem, że nie jest to system wysokich lotów).

Miejsce: Otwarty salon 50 m2 połączony z kuchnią 15 m2.

Muzyka: Ja rock - żona pop. Kolumny wolałbym raczej uniwersalne.

Stan kolumn: nowe.

Cena: 1800-2800.

Z czym będzie grało: coś pokroju Yamaha MusicCast R-N602 lub podobne inne firmy m.in. ze względu na funkcjonalność, potem dokupię CD. Opcja to Yamaha RX-V479. Wiem, że to amplituner KD, ale podobno bardzo dobry i czytałem wiele pozytywnych opinii. Poza tym prawie 1k zł tańszy a funkcjonalność ta sama + opcja kina domowego.

Ale na początek chciałem wybrać kolumny. Potencjalnych kandydatów było kilkanaście. Drogą eliminacji (i pomocy żony:) zacieśniłem wybór do dwóch opcji:

Q ACOUSTICS QA3050

Pylon Audio Sapphire 25

Proszę o pomoc w ostatecznym wyborze. Ewentualnie coś lepszego w tej cenie. Brałem też pod uwagę:

Klipsch Reference Premiere RP-250F
Taga Harmony Azure F-100 v.2
JBL Studio 280
JBL Arena 180
Pylon Audio Opal 23


Z góry dziękuję za opinie.
PS. Przed zakupem pewnie odsłucham, ale chciałem poznać Waszą opinię. Może ktoś miał powyższe kolumny, a jak miał to pewnie porównywał z innymi.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Popatrz jeszcze na heco music style.
Najlepszyn doradzca jest sluch.
Moze nawet moje tannoy ci podejda.
Pamietaj ze ampli ktory wymieniles nie pokaza prawdziwych mozliwosci tych glosnikow.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lathael

New member
No właśnie najlepiej to bym posłuchał, ale do najbliższego salonu mam dosyć daleko także na razie rozeznaję żeby nie jechać na ślepo.

Z Heco to myślałem o Music Style 900, ale nie nie znalazłem wielu opinii. Za to chętnie się im przyjrzę bo wyglądają całkiem zacnie, Dzięki.

Które ampli polecasz? Zależy mi na funkcjach sieciowych.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lathael

New member
Byłem na odsłuchu Pylon Szafiry 25, Opal 23 i DAVIS ACOUSTICS MAYA.

Najbardziej mi spasowały MAYA, ale wiadomo, że cenowo też droższe. Opal wcale tak bardzo nie odstawał na moje amatorskie ucho, ale MAYA bardzo ładne w kolorze białym:) Tylko cena 3500zł (w innym kolorze 2700 więc już mieszczą się w zamierzonym budżecie).

http://www.davis-acoustics.pl/public_html/upload/Davis_Maya_Hifi_Test.pdf

Tylko czy nie będą za małe na mój salon?

Wstąpiłem też do MM i słuchałem JBL STUDIO 280 z Yamaha RN602, ale jak dla mnie to wypadło średnio (warunki marketowe i słabe źródło też mogły mieć wpływ) - tańsze kolumny Jamo i Dali Zensor 5 zagrały lepiej jak dla mnie.

Zastanawiam się jeszcze jak grają:
Q ACOUSTICS QA3050
Klipsch Reference Premiere RP-250F

Na razie faworytem jest MAYA.
 

mors111

Active member
Bez reklam
czy nie będą za małe po pojęcie względne , u mnie w salonie 30m2 stoją kolumny DIY Visatona z "basikami" 1x17cm i basu mi nie brakuje niskiego w szczególności

te Pylon Saphire 25 też mają basy Visatona i to po 2szt. w kolumnie , inne niż te co mam ja

Maya mają pojedyncze zaciski , więc bi-amping na nich nie zadziała , ale najważniejszy jest odsłuch i tego sie trzymaj
 

lathael

New member
czy nie będą za małe po pojęcie względne , u mnie w salonie 30m2 stoją kolumny DIY Visatona z "basikami" 1x17cm i basu mi nie brakuje niskiego w szczególności

te Pylon Saphire 25 też mają basy Visatona i to po 2szt. w kolumnie , inne niż te co mam ja

Maya mają pojedyncze zaciski , więc bi-amping na nich nie zadziała , ale najważniejszy jest odsłuch i tego sie trzymaj

a przepraszam za głupie pytanie: bi-amping do czego służy i czy jest konieczny?
 

mors111

Active member
Bez reklam
nie jest konieczny

ale mógłbyś podłączyć do kolumny po 2 kable , osobno na basy i osobno na wysokie tony jeśli wzmacniacz miałby wyjście na głośniki A+B lub amplituner był 7-kanałowy

ja tam mam u siebie i basu wg mnie mam więcej , bo końcówka jest mniej obciążona przez wysoko tonowca
 
Do góry