Jakie zestaw 5.0 do ONKYO txsr 508 - pilne

muaddibb83

New member
Witam, pilnie poszukuję odpowiedzi jaki zestaw głośników kupić do mojego ampli Onkyo txsr i subwofera Quadrala (nie pamiętam jego nazwy sorki).

Zaznaczam że nie mam szans na żaden przesłuch głośników i mieszkam w dziadowskiej Anglii gdzie 80% rzeczy które wszędzie w Polsce się kupi tutaj nie ma.

Zestaw będzie w 100% do kina domowego (filmy bluray). Zestaw będzie stał albo w pokoju (9-10m2) lub pokoju z kuchnia (15m2) jednakże ustawię głośniki tylko w części pokojowej;p czyli polowe tego.

Wczeniej uzywalem quadral quintas 500 i bylem zadowolony choc bylo glosno;p


Chodzi mi o czystosc dzwieku, super przestrzennosc i aby za scianą na ulicy nie bylo slychac;p Mieszkam na parterze i przy samym chodniku gdzie chodzą ludzie (tutaj tak glupio buduja ze slysze kazda osobe co stanie pod oknem i gada).


Aha cena - coz nie chce wydac duzo myslalem o max 300-400f za calosc. Wiem ze fajne sa monitor audio bronze 2 czy deli zensor 3 ale za rzadko bede uzywal kina aby bylo warto narazie wydac tyle. Moze kiedys. Wynalazlem takie o to zestawy:


1. Tannoy Mercury V1i + Vci + Vri - cena calosci - 310f (moge vri powystawowe kupic za 50f zamiast 110f ale czy warto? - doradzcie, nie wiem jak nawet sprawdzic takowy uzywany w sklepie) Cena akurat (310f)
2. Wharfedele 9.0 x 4 + srodkowy - najtansza opcja - . Jest promo Cena 150f
3. Wharfedele 9.0(tyl) + Wharfedele 9.1 (przod) - cena 210f
4. Tannoy Mercury 7.1 x 4 + 7c - 360f
5. Tannoy Mercury 7.2(przod) + 7.1(tyl) + 7c - 400f
6. Wharfedele DIamond 10.1 + centralny ale jaki bo z tej firmy najtanszy central to 200f !! cena bez centrala 280f
7. Wharfedele Diamond 210 to co wyzej - cena bez centrala 260f
8. Wharfedele Diamond 220 to co wyzej - cena bez centrala 360f
9. Q Acoustic 220i + 3090C - 320f
10. Co innego?

Po oblukaniu recenzji skłaniam sie do nr 1 lub 4 ale malo znam sie na sprzecie audio.

Proszę o szybką pomoc.

Pozdrawiam
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Opcja 1,4,5,9 poszukaj jeszcze jbl Arena do kina idealne.
Z tego co widze to mega tanio masz tam ten set tych Tannoy , a w jakim sklepie? Jakas sieciowka?

Kupilbym secik nr 5 tylko ciekawia mnie koszty przesylki

Pzdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

muaddibb83

New member
Ceny glownie amazon;p


Czyli tannoy i acoustic, popatrze jbl.

Jakbym mial brac do kina 1 lub 9 bo cena ta same. Co lepiej?:) i czemu
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Sory are roznica w cenie 100F jest duza??

Co do wyboru - to najlepiej posluchac ale generalnie recenzje sa ok.

pzdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

muaddibb83

New member
Gdybym mogl posluchac to bylaby inna bajka, ale Anglia to jest z 50 lat za Polską jeśli chodzi o technologię. TV ktore wyszly ze sprzedazy lata temu w PL tutaj to nowosc. Dotykowe placenie kartą to hit i nowość tutaj;D

CHodzi mi o tzw jakosc/cena. Max 400f jednak bo z budzetem w obecnej sytuacji musze uwazac.

Wazne aby graly dobrze z onkyo i subem quadrala bo nie bede ich wymienial i aby nie dudnily.

Czytalem ze niby monitor audio ma cos takiego ze w srodku audiosfery czy jakos tak jest glosno, super ale na zewnatrz cicho. Moze bredzę od rzeczy ale nie chce aby mi dudnily:)

Wkurza mnie ze podstawki do glosnikow sa prawie tak drogie jak same glosniki - no kaman:p
 

muaddibb83

New member
Jest tez ten JBL Arena 120

Cena 4x JBL Arena 120 +125c = 506f roznica wzgledem tannoya nowgo 7.1 160f.

Czy uslysze roznice w dzwieku? -

Wyglad ma bardzo ladny ale akurat tutaj wyglad jest dla mnie malo istotny.


Ale w tej cenie jest juz tez Q Acoustics 3020 ktory wygral wiele testow
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
JBL rzeczywiscie wychodzi drogo.
Mysle ze Q Acoustic lub Tannoy jednak bylby lepszy jezeli chodzi o muzyke.

Mam Tannoy z najnowszej serii mercury i sa naprawde dobre.
Q Acoustic nigdy nie słyszałem jednak slyszalem dobre opinie o nich.

P.S. nie oczekuje ze onkyo wzniesie te glosniki na wyzyny ;)

pzdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

muaddibb83

New member
Eh napisałem na 6 forach audio i jedyna wypowiedz to ta twoja abdul;p

Posprawdzalem dokladniej i wybor jest taki - 1 z 3


1. Tannoy 7.1 x 4

2. Klipsch RM14 x 4

3. Q Acoustic 3020


Cena jest prawie taka sama (170f za parę)

Wszystkie 3 niezle graja z Onkyo, Klipsch chyba najlepiej pasuje jak czytalem ale rm14 gra niby srednio (wyzsze sa w kosmicznych cenach) i te rm14 ma zawyzona cene. Q acoustic wygral wiele tesow na najlepsze glosniki ponizej 200f.

Pomocy !!:D
 
Do góry