czym uzupełnic tdl rtl3?

hantaro

New member
niebawem chcę kupic ampli pioneera916.mam kolumny rtl tdl3.i teraz pytanko: czy warto je trzymac i ewentualnie uzupełnic jakimś centralnym +satelitki( poproszę o sugestie),czy sprzedac je i poszukac czegos innego(czego???)?
przy okazji:chcę zmienic dvd 393.szukam pioneera z hdmi i duużo lepszym dżwiękiem,ale z całym "wypasem" 393( dobry polski soft i czytanie wielu formatów. może wielbiciele HK coś zaprponują,wtedy może ampli wchodziłby w grę też HK,bo myślę,że on lepiej zagra na tdl'ach.pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Kolumny sobie zostaw to bardzo dobre głośniki. DVD w zestawie kina domowego "nie gra", to amplituner gra poniewaz ma w sobie przetworniki cyfrowo analogowe. Ile chcesz wydać na ampli i dvd?
 

hantaro

New member
nie jestem pewien czy tylko ampli odpowiada za grę.ten sam materiał z cd brzmi o nieeebo lepiej mimo kiepskiego ampli obecnie używanego.
chcę przeznaczyc ok 2k na ampli + dvd.wiem,że to niedużo,ale może się uda.jeżeli ma to byc sprzęt inny niż pioneer to ważne żeby dvd w miarę dobrze grało muzycznie,jeśli zostajemy przy pioneerze to zostawię swój cd701.
a co proponujesz jako uzupełnienie tdl?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Moja teza dotyczy podłączenia cyfrowego i przy takim wszystko będzie grało tak samo na danym amplitunerze. Po podłączeniu analogowym czyli 2rca-2rca wszystko sie zmienia, bo wtedy gra źródło czyli odtwarzacz CD lub DVD.

Nawet jeżeli zakupisz sprzęt innej firmy niż Pioneer, proponuję zostawić sobie odtwarzacz CD :)

Onkyo TX-SR640+DV-SP404
Yamaha RXV-559+DVD-559

Chyba, że możemy wymieszać firmy wtedy stać nas na:

Cambridgeaudio 540Rv2 i np Panasonic DVD-S33
Onkyo TX-SR604 i np Panasonic DVD-S33
Yamaha RXV-659 i np Panasonic DVD-S33
Harman AVR-145 i np Panasonic DVD-S33

Pozdro
 

hantaro

New member
ok.zostawiam więc tdl'e i cd, a napierwszy ogień do wymiany pójdzie ampli.nie upieram się przy pioneerze,ale pasowałby mi do zestawu z cd i ma usb.w sumie to chyba tylko te dwa argumenty na "za".w żadnej propozycji jednak nie było 916ki.czyżby aż tak marnie wypadał na tle pozostałych proponowanych amplitunerów?
 

Goliat

New member
Bez reklam
Ja bym optował za cambridge ...pamiętaj że TDL to linie transmisyjne czyli na szybkim tranzystorze mogą się trochę pogubić (szczególnie w KD) a cambridge jest stosunkowo wyważony.
Pozdrawiam.
 

hantaro

New member
wracam do tematu.
po kilku postach i kilku tygodniach wertowań różnej maści forum,odpuszczam sobie pionka i chyba zakupię onkyo 604(może-jeśli ktoś mnie przekona-674).na placu boju pozostała jeszcze yamaha( usb w dvd),ale z każdym dniem przewaga onkyo powiększa się.wracam jednak do pytania: czym uzupełnic zestaw onkyo 607/674 i fronty tdl rtl 3(chodzi o centralny +satelitki)
przy okazji: nie mam fizycznej możliwości zamocowania gł. centr na ścianie ani żadnej półce.może leżec tylko przed tv na wys. ok. 50cm.czy to strasznie pogorszy odbiór w KD?skierowac go do góry(?????)
 

hantaro

New member
myślisz,że to dobry mariaż?ponieważ nie ma juuz na rynku tdl'i myślałem raczej o czymś angielskim w charakterze(tannoy,jpw,wharfedale), ale oczywiście nie upieram się i zdaje się na zdanie dużo bardziej dośw.jakieś konkretne modele masz na myśli? a jak wypadłoby połączenie tdl + jbl(fonetycznie ładnie:))))
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Z tych trzech które wymieniłeś, najpodobniejsze będą tannoye. JBLe będa miały wyższa efektywnosć ale nie przeszkodzi to w kinie, przecież w końcu można to ystawic w amplitunerze.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pewnie ale są za drogie za tyle kasy masz przecież nowe z gwarancją.
 
Ostatnia edycja:

hantaro

New member
cóż,znowu podbijam temat.decyzja zapadła na ampli onkyo 605.
TDL zostają jako fronty i nadal trwają usilne poszukiwania centralnego i tylnych.ciągle więc apeluję o pomoc:)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Centralny na 50 cm będzie ok. Jeśli chcesz, możesz go lekko skierować ku górze, ale to zależy od tego, jak daleko siedzisz od tego głośnika. Jeśli przynajmniej 2 metry, to może spokojnie leżeć płasko na podłożu.

ArtS :)
 

hantaro

New member
odległośc 2,3m,więc "przejdzie".jaką firmę proponujesz?najlepiej,żeby tej samej firmy były tez tylne,no i żeby nie rozjechało się to z TDLami.chciałbym nieweilkie gabaryty . dzięki za wszelkie sugestie.
 

hantaro

New member
Do góry