Kolumny do YAMAHY lub PIONEERA

matom

New member
Witam serdecznie wszystkich.
Jako nowo zaczynający przygodę z kinem domowym proszę o radę w doborze sprzętu.
Chciałbym dobrać kolumny do amplituner - wybrałem YAMAHE 359/459 lub PIONEERA 516. Ponieważ nie mam zbyt dużego pomieszczenia (4x4,5 m) i jest to poddasze do wybrałem kolumny niewieliich rozmiarów.
Na allegero znalazłem poniższe zestawy
YAMAHA NSP-110 za 335,-
ELAC CINEMA 05 za 499,-
YAMAHA NSP-220 za 690,-
i TANNOY EFX 5.1 za 880,-
Jakie połączenie (ampliturer+kolumny) będzie najrozsądniejszym wyborem na początek (myślę że 2-3 lata późniejmoże będę zmieniał) ? Czy warto zapłacić 500 więcej za TANNOY (podobno są bardzo dobre) jeżeli nie jestem bardzo wrażliwym słuchaczem ? Może kinny zestaw ?
Moje preferencje to trochę kina, trochę muzyki - różna od disco po rock i muzykę gregoriańską.
Kwota łaczna najlepiej do 1500, góra 1800.

Z góry dzięki za sugestie.
 
Ostatnia edycja:

ApC

New member
pozwólcie, że podepnę się pod temat, bo nie ma sensu zakładać kolejnego podobnego postu...

zdecydowałem się już na amplituner Yamaha 459, ale też mam dylemat z głośnikami, czy lepiej KODA 702, czy Yamaha NS-45 + NS-60 (obydwa zestawy prawie w tej samej cenie)?
A może jeszcze coś innego co lepiej zagra na tym amplitunerze?
Na początek chyba nie będę brał suba, ale gdybym się zdecydował, to też jaki najlepiej do powiedzmy 500zł?
Nie potrzebuję, żeby sprzęt dawał czadu, bo sąsiedzi w bloku mogliby się obrazić
icon10.gif
.

Wykorzystanie sprzętu: 70% muzyka (rock, pop itp.) 30% tv
Pokoik nie jest wielki, jakieś 3,5x4,5m
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zdecydowanie lepiej kup sobie firmówki, NS-45 i NSP60 to dobry zestaw 5,0 , a z późniejszym dokupieniem suba nie będzie problemu.
 

von urlik

New member
blackninja napisał:
Zdecydowanie lepiej kup sobie firmówki, NS-45 i NSP60 to dobry zestaw 5,0 , a z późniejszym dokupieniem suba nie będzie problemu.

co za porównanie koda czy yamaha ? firmówki to firmówki a koda to szkoda. Od 3 lat ten sam model 702 i coraz gorszy robią te chinskie łapki
 

ApC

New member
ok, więc KODA odpadła, ale pojawiły się jeszcze na horyzoncie kolummny JAMO s606 za 1499zł i bardzo mnie skusiły, więc przed podjęciem ostatecznej decyzji chciałem jeszcze zapytać o opinię niezależnych fachowców czyli Was
icon7.gif
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dla RXV-459 lepsze będą kolumny Yamahy, Jamo będą stanowiły troszkę za duże obciążenie, chyba, że w przyszłości chcesz zmienić ampli na bardziej wydajny. S606 można wyrwać za 1486pln.
 

ApC

New member
jeśli chodzi o kolumny Yamahy, to czy wystarczą starocie typu NS-45 + NS-60, czy może jest coś ciut lepszego w podobnej cenie z Yamahy?

ale juz mam mętlik w głowie :confused:
ważne, że już wiem jaki chcę amplituner ;)
 

janku

New member
[off topic]

blackninja, nie można ci wysłać forumowego priva, bo:
"blackninja has exceeded their stored private messages quota and can not accept further messages until they clear some space."


--
pozdr
janku
 

ApC

New member
Ok, znowu przykombinowałem i pomyślełem, że może by lepiej zainwestować w amplituner np. V661 i na razie jakieś cienkie kolumny (takie jak pisałem 45+60), a w przyszłości wymienić same kolumny na coś lepszego, bo jak kupię cienkie kolumny i cienki amplituner to już będę na nie skazany na dłuuugo.
Hamulec w postaci żony jest trudny do przejścia.

Myślę żeby wydać na kolumny na razie do 1100zł. (a może w tej cenie zamiast 5.0 wziąć same fronty ale ciut lepsze i później je rozbudować o satelity i centralny?)

trochę nakombinowałem, ale mam jeszcze niecały miesiąc do zakupu (mieszkanko się robi) i ciągle mi jakieś głupie pomysły do głowy przychodzą :rolleyes: ;)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
RXV661 to dobry amplituner, za 1100 możesz zakupic dwa dobr fronty JBL Balboa 30. Po jakimś czasie dokupisz reszte.

main.jpg


http://on-off-on***/private/on-off-on/shop_load/43/00005167.jpg
 

ApC

New member
czyli jednak tak jak już wcześniej mi sugerowałeś - JBL Balboa :eek:k:
dzięki ;)
tylko jakoś nie mogę znalezc tych kolumn za 1100zł :???:
 
Ostatnia edycja:
Do góry