Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

KolumnyJakie kolumny, za ile, do czego ...

Wróć HDforum > Audio > Kolumny > Zmiana frontów..na początek :)
Odpowiedz

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Jan 2014

22-01-2016, 16:25
Domyślnie Zmiana frontów..na początek :)

Jak już kilkukrotnie wspominałem, przymierzam się do zmiany kolumn, fronty na pierwszy ogień, następnie reszta do kompletu.

Dzisiaj miałem bardzo pracowity dzień i udało mi się co nieco posłuchać

1. Sonus Faber Venere 3.0 z elektroniką Marantza PM8005 +transport 8005 do kompletu...
I tutaj małe rozczarowanie, niby wszystko poprawne, pełna scena, rewelacyjna średnica, basu nie brakuje, głęboki i kontrolowany, góra nie męcząca, niestety z tym wzmacniaczem zagrały jedynie poprawnie, za tą cenę spodziewałem się znacznie więcej.
Co do wykonania, to tutaj nie ma się do czego przyczepić, no może poza dwoma detalami - podstawa wykonana ze szkła (może się czepiam, ale przy dzieciakach niejedno już w życiu widziałem , drugi mankament to szkło na wierzchu - widać, że łatwo je zarysować i przy pielęgnacji trzeba uważać, para w salonie nosiła już lekkie ryski...
Wrócę do nich jednak z inną elektroniką, w innym salonie słyszałem, że najczęstszą wadą odsłuchów tych kolumn jest dobór złej elektroniki i pokazuję one na co je tak naprawdę stać w tandemie z Arcamem, Rotelem, CA, Atollem.... generalnie europejczykami

2. Dali Opticon 8 - elektronika j.w.
Po przepięciu kabli z Sonusów trzeba było zmniejszyć głośność
Pierwszy efekt- wow, co za power...ocena ogólna również tylko poprawna, do tego gabaryty niedużej witryny.
Szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia jak stały koło SF, bo wielkościowo nie są porównywalne do Venere, jednak wyglądały obok siebie jak duży fiat koło alfy....
Z tymi kolumnami daję sobie już spokój.

3. B&W CM9 i CM10, z Marantzem nie udało się ich odsłuchać - wiadomo kto ma na nie wyłączność i gdzie najczęściej je spotkać
Chciałem je jedynie "poznać" , a że czasu za dużo nie było, ponieważ udało mi się wcisnąć między zaplanowanymi odsłuchami, więc napędzał je Copland CTA 405-A, pierwszy mój kontakt z tym produktem i naprawdę kawał pieca, cena także.
Same kolumny- pierwsza klasa- piękna średnica, dynamika, bas pod kontrolą, mocny, dobrze rozciągnięty, ale nie sflaczały (mam nadzieję, że wiecie co mam na myśli )
Kolumny bardzo uniwersalne, świetnie grają ze spokojniejszą muzyką jak i z ostrym rockiem/ metalem. Takie z charakterem i pazurem
Zmiana frontów..na początek :)-b-and-w-cm10.jpg

- odsłuchy z PM8005- wszystkie poniższe:
4. Dali Opticon 6 - i tutaj pojawiło się wow...ale WTF co Dali zrobiło?
Wszyscy, którzy znali/ znają Ikony mogą omijać je szerokim łukiem. IMO masakra...
Przepinałem kable z opisanymi poniżej Tannoyami, MA Silver 6 i MA Bronze 6 (Sliverów 8 akurat nie było)...wszystkie te kolumny grały co najmniej o klasę lepiej.

5. Tannoy Mercury 7.4 - naprzemienne przepinanie kabli pomiędzy nimi a Opticonami 6, Tannoye wciągnęły je nosem, a cena..2.5k za parę.
Średnica, przestrzeń, szeroka scena, głęboki kontrolowany bas. Można słuchać godzinami...
Zmiana frontów..na początek :)-20160122_134248.jpg

6. Tannoy XT8F-- zwycięzca dnia dzisiejszego, przepiękne potężne brzmienie z niesamowitą sceną, detalicznością. Bardzo zrównoważone, bas nie wali po klacie, a czuć, że jest konkretny, mocny
Na pewno jeszcze nie raz będę je odsłuchiwać. Wykończenie w fornirze, stabilna podstawa, dolny bassreflex, naprawdę ładne i eleganckie kolumny...szkoda, że nie występują w wersji na wysoki połysk - ot taka moja fanaberia
Zmiana frontów..na początek :)-tannoy-xtf.jpg
Zmiana frontów..na początek :)-tanno-xtf-pylon.jpg

7. Tannoy Precision 6.2 - niby marka ta sama, półka cenowa j.w. ale jednak nie moja bajka, nie ta scena, nie ten bas, za bardzo grają skrajami. Wydaje mi się, że to seria typowo do KD...odpuszczam

Na koniec jako ciekawostkę posłuchałem naszych rodzimy produktów, było wielkie wow i wielka cooopa - STXy Electrino - @kapusta- proszę odpuść, masakra....

Pylon Pearl- co tu dużo pisać, warte swojej ceny, jeśli ktoś szuka przyzwoitych kolumn, a nie ma za dużo kasy, to spokojnie można brać, wszystko na miejscu.
Zmiana frontów..na początek :)-stx.jpg

Pylon Diamond 28 - kolejne bardzo pozytywne zaskoczenie. Te kolumny spokojnie można zestawić produktami renomowanych marek w budżecie 4-6 tyś za szt. i spokojnie sobie poradzą, na pewno dużo lepsze od "porażki dnia dzisiejszego"- Opticonów

Nie udało mi się odsłuchać MA Goldów, Focali Aria oraz Kefów R700.

Na kolejnych odsłuchach wrócę na pewno do Tannoyi, SF Venere, B&W CM10, ww., oraz....podrzućcie proszę kilka propozycji

edit. właśnie odpaliłem PM7004 z Bostonami i wysłużonym Technicsem i... nie łatwo będzie znaleźć dla BA godnego następcę

Video: Samsung
Audio : Marantz, Technics, Pro Ject, Kef, CA, Boston Acoustics, Harman Kardon

Ostatnio edytowane przez Henry ; 22-01-2016 o 16:52
Odpowiedź z Cytatem
Henry jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Senior Member

Meldunek: Jan 2016

22-01-2016, 17:15
Domyślnie

Kawał dobrej roboty... ja czekam jeszcze na arie i kefy r wiesz kiedy będziesz mógł je "przesłuchać"
Odpowiedź z Cytatem
Brutus jest offline
Klub HDTV.com.pl

22-01-2016, 17:19
Domyślnie

Myślę, że po 15.02....czekam, aż ściągną do salonu Venery i może Tannoye DC8Ti chcę w jednym miejscu odsłuchać

Odpowiedź z Cytatem
Henry jest offline
reklama

Senior Member

22-01-2016, 17:36
Domyślnie

Wszystko poza B&W słuchałeś na maranzie ?
Odpowiedź z Cytatem
Brutus jest offline
Klub HDTV.com.pl

22-01-2016, 17:39
Domyślnie

Tak, żeby mieć punkt odniesienia.
Kolejny odsłuch B&W też na Marantzu...
poza SF Venere, bo chcę je usłyszeć, a wydawało mi się, że pzy PM8005 nie zagrały jak należy.

Odpowiedź z Cytatem
Henry jest offline
Senior Member

22-01-2016, 17:43
Domyślnie

Te dziesiątki b&w są śliczne cena też trochę dołuje...
Odpowiedź z Cytatem
Brutus jest offline
Klub HDTV.com.pl

22-01-2016, 17:47
Domyślnie

To jest cena, od której rozpoczynają się negocjacje, można dostać "trochę" taniej

Odpowiedź z Cytatem
Henry jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania