Zmiana frontów..na początek :)

Henry

Active member
Bez reklam
Jak już kilkukrotnie wspominałem, przymierzam się do zmiany kolumn, fronty na pierwszy ogień, następnie reszta do kompletu.

Dzisiaj miałem bardzo pracowity dzień i udało mi się co nieco posłuchać :)

1. Sonus Faber Venere 3.0 z elektroniką Marantza PM8005 +transport 8005 do kompletu...
I tutaj małe rozczarowanie, niby wszystko poprawne, pełna scena, rewelacyjna średnica, basu nie brakuje, głęboki i kontrolowany, góra nie męcząca, niestety z tym wzmacniaczem zagrały jedynie poprawnie, za tą cenę spodziewałem się znacznie więcej.
Co do wykonania, to tutaj nie ma się do czego przyczepić, no może poza dwoma detalami - podstawa wykonana ze szkła (może się czepiam, ale przy dzieciakach niejedno już w życiu widziałem ;), drugi mankament to szkło na wierzchu - widać, że łatwo je zarysować i przy pielęgnacji trzeba uważać, para w salonie nosiła już lekkie ryski...
Wrócę do nich jednak z inną elektroniką, w innym salonie słyszałem, że najczęstszą wadą odsłuchów tych kolumn jest dobór złej elektroniki i pokazuję one na co je tak naprawdę stać w tandemie z Arcamem, Rotelem, CA, Atollem.... generalnie europejczykami

2. Dali Opticon 8 - elektronika j.w.
Po przepięciu kabli z Sonusów trzeba było zmniejszyć głośność ;)
Pierwszy efekt- wow, co za power...ocena ogólna również tylko poprawna, do tego gabaryty niedużej witryny.
Szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia jak stały koło SF, bo wielkościowo nie są porównywalne do Venere, jednak wyglądały obok siebie jak duży fiat koło alfy....
Z tymi kolumnami daję sobie już spokój.

3. B&W CM9 i CM10, z Marantzem nie udało się ich odsłuchać - wiadomo kto ma na nie wyłączność i gdzie najczęściej je spotkać ;)
Chciałem je jedynie "poznać" , a że czasu za dużo nie było, ponieważ udało mi się wcisnąć między zaplanowanymi odsłuchami, więc napędzał je Copland CTA 405-A, pierwszy mój kontakt z tym produktem i naprawdę kawał pieca, cena także.
Same kolumny- pierwsza klasa- piękna średnica, dynamika, bas pod kontrolą, mocny, dobrze rozciągnięty, ale nie sflaczały (mam nadzieję, że wiecie co mam na myśli ;) )
Kolumny bardzo uniwersalne, świetnie grają ze spokojniejszą muzyką jak i z ostrym rockiem/ metalem. Takie z charakterem i pazurem :twisted:
B&W CM10.jpg


- odsłuchy z PM8005- wszystkie poniższe:
4. Dali Opticon 6 - i tutaj pojawiło się wow...ale WTF co Dali zrobiło? :fool:
Wszyscy, którzy znali/ znają Ikony mogą omijać je szerokim łukiem. IMO masakra...
Przepinałem kable z opisanymi poniżej Tannoyami, MA Silver 6 i MA Bronze 6 (Sliverów 8 akurat nie było)...wszystkie te kolumny grały co najmniej o klasę lepiej.

5. Tannoy Mercury 7.4 - naprzemienne przepinanie kabli pomiędzy nimi a Opticonami 6, Tannoye wciągnęły je nosem, a cena..2.5k za parę.
Średnica, przestrzeń, szeroka scena, głęboki kontrolowany bas. Można słuchać godzinami...
20160122_134248.jpg

6. Tannoy XT8F-- zwycięzca dnia dzisiejszego, przepiękne potężne brzmienie z niesamowitą sceną, detalicznością. Bardzo zrównoważone, bas nie wali po klacie, a czuć, że jest konkretny, mocny :)
Na pewno jeszcze nie raz będę je odsłuchiwać. Wykończenie w fornirze, stabilna podstawa, dolny bassreflex, naprawdę ładne i eleganckie kolumny...szkoda, że nie występują w wersji na wysoki połysk - ot taka moja fanaberia ;)
tannoy xtf.jpg
View attachment 13116

7. Tannoy Precision 6.2 - niby marka ta sama, półka cenowa j.w. ale jednak nie moja bajka, nie ta scena, nie ten bas, za bardzo grają skrajami. Wydaje mi się, że to seria typowo do KD...odpuszczam

Na koniec jako ciekawostkę posłuchałem naszych rodzimy produktów, było wielkie wow i wielka cooopa - STXy Electrino - @kapusta- proszę odpuść, masakra.... ;)

Pylon Pearl- co tu dużo pisać, warte swojej ceny, jeśli ktoś szuka przyzwoitych kolumn, a nie ma za dużo kasy, to spokojnie można brać, wszystko na miejscu.
STX.jpg

Pylon Diamond 28 - kolejne bardzo pozytywne zaskoczenie. Te kolumny spokojnie można zestawić produktami renomowanych marek w budżecie 4-6 tyś za szt. i spokojnie sobie poradzą, na pewno dużo lepsze od "porażki dnia dzisiejszego"- Opticonów ;)

Nie udało mi się odsłuchać MA Goldów, Focali Aria oraz Kefów R700.

Na kolejnych odsłuchach wrócę na pewno do Tannoyi, SF Venere, B&W CM10, ww., oraz....podrzućcie proszę kilka propozycji :)

edit. właśnie odpaliłem PM7004 z Bostonami i wysłużonym Technicsem i... nie łatwo będzie znaleźć dla BA godnego następcę ;)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Myślę, że po 15.02....czekam, aż ściągną do salonu Venery i może Tannoye DC8Ti chcę w jednym miejscu odsłuchać
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tak, żeby mieć punkt odniesienia.
Kolejny odsłuch B&W też na Marantzu...
poza SF Venere, bo chcę je usłyszeć, a wydawało mi się, że pzy PM8005 nie zagrały jak należy.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Henry a ja zaproponuje Ci abyś posłuchał z marki która mnie oczarowala tj. Heco celan GT702 lub GT902. Ja słuchałem obu i jak bym teraz zmienial to na 902ki...;-) Warto posłuchać może również ci się spodobają... :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Myślałem o nich, ale mam z nimi jeden problem....nigdzie we Wrocławiu nie znalazłem :-?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Henry ja nie słuchałem wszystkich co Ty ale z tych co tutaj się pojawiły to ja SF omijałbym z daleka.. dla mnie szkoda kasy ... słuchałem też tych z literką S co są robione już we Włoszech i też jak dla mnie szkoda kasy...
Nie wiem co mówią o tych kolumnach u Ciebie jakbym zabrał Cie do kilku sklepów w Stolicy nawet tych od dystrybutora SF to zdziwiłbyś się co sami sprzedawcy o tych kolumnach mówią :)
Natomiast dla mnie to z tych wymienionych to B&W ja odsłuchiwałem i CM 9 jak i CM 10 tylko z lepszym wzmacniaczem ale jak dla mnie bardzo fajne kolumny i patrząc cena jakość jak dla mnie bardzo plus.. SF to może pomarzyć o czymś takim oczywiście mowa o venere..
Venere też przebijają Rubikony które są w podobnej cenie - jak dla mnie Dali je zjada na śniadanie, a wypluwa na obiad... posłuchaj warto.. tylko tak jak mowie ja część słuchałem na Denonie 2020, a część na MFM6i

Ps moim zdaniem do tych venere -marantz też pod względem mocy jest za słaby ale mogę się mylić...
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
@Lolek, pewnie masz rację, mi się one wizualnie bardzo podobają.
Czekam, aż do znajomego salonu ściągną Venerę i Olimpicę, posłucham ich tam na CA i Arcamie.
Przy tych kolumnach boję się jeszcze tego, że od razu konieczna byłaby wymiana wzmaka, bo Marantz przy nich klęka, nie daje rady.
A co do B&W, to wzmak, pod którego były podpięte naprawdę dawał radę, ten Copland to kawał pieca i do tego lampa, powiem Ci, że...warto posłuchać ;)

@werf, Miałeś rację Bowersy, dają radę :)
a z jakim modelem słuchałeś CM10?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
@Lolek, pewnie masz rację, mi się one wizualnie bardzo podobają.
Czekam, aż do znajomego salonu ściągną Venerę i Olimpicę, posłucham ich tam na CA i Arcamie.
Przy tych kolumnach boję się jeszcze tego, że od razu konieczna byłaby wymiana wzmaka, bo Marantz przy nich klęka, nie daje rady.
A co do B&W, to wzmak, pod którego były podpięte naprawdę dawał radę, ten Copland to kawał pieca i do tego lampa, powiem Ci, że...warto posłuchać ;)

@werf, Miałeś rację Bowersy, dają radę :)
a z jakim modelem słuchałeś CM10?


Ale do SF olympici to już zacny wzmak musi być żeby kolumny pokazały co potrafią... te kolumny uwielbiają prąd... :) a wzmak na pewno musisz wymienić jeśli na 100% chcesz mieć z nowych kolumn 100% zachwyt... także myśl i o wzmaku :) a dla żony wiesz jakaś mega promocja w sklepie :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Mają ściągnąć Arcama A39 i A49 oraz CA 851, co prawda A49 to raczej jako ciekawostka, bo bardzo dużo poza moim budżetem ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Arcama nie sluchałem a CA myślę że będzie za slaby - dla mnie ten wzmak jest za slaby również do MA platinum - odsłuchiwałem właśnie taki zestaw a po podłączeniu Atolla 200 od razu kolumny inaczej zagrały... a SF dużo bardziej lubi prąd niż MA...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Sonus f. Jak i bowersy odsłuchiwalem i jak dla mnie również Sonus są przereklamowane owszem z wyglądu są piękne ale graniem bowersy przebijają je pod każdym względem... ;-)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie udało mi się odsłuchać MA Goldów, Focali Aria oraz Kefów R700.
edit. właśnie odpaliłem PM7004 z Bostonami i wysłużonym Technicsem i... nie łatwo będzie znaleźć dla BA godnego następcę ;)
Dobra robota, widzę ,że zabrałeś się do tego na poważnie ;)
KEFy R - dla mnie super ;)
Venery grają dość specyficznie, może sierii Venere S jest bliżej do prawdziwego Sonusa?
Ja po seriach odsłuchów, często droższym sprzęcie niż mnie stać miałem zazwyczaj odwrotnie - przez kilka dni mój sprzęt nie brzmiał tak dobrze ;)
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
:) O widzę że szykują się zmiany:) Dla tego skasowałeś link do galeryj z sygnatury.:rolleyes:
Co wybrałeś ? Tannoy zagości w domu czy jednak B&W? Zdradzaj.
 
Do góry