Zmiana frontów..na początek :)

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
rafa@rafa a może to jest tak, że Kefy nie tyle potrzebują głośnego grania, a odpowiedniej elektroniki...bo popatrz co Ci po kolumnach, które grają bez emocji w niskich rejestrach, skoro przez 80-90% czasu odsłuchów muzyki w domu słucha się dość cicho..

No wlasnie nic mi po nich, dlatego ich nie kupilem :)

Ale jak im podkrecilem glosnosc to zagraly na prawde dobrze. Zapewne ma zwiazek z budowa driverow. Sztywnosc zawieszenia moze byc kluczowa.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja dawno słuchałem "tanoje" nie pamiętam modelu, ale dosyć fajne to grało, ale jeśli słuchasz wyłącznie Metalu to moim skromnym zdaniem można poszukać czegoś innego co bardziej sprawi radość. Kolega Hernry jakiś czas temu odsłuchiwał kolumny od tego Producenta to jest na czasie :) Chyba, że z kimś innym mi się pokręciło...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No wlasnie nic mi po nich, dlatego ich nie kupilem :)

Ale jak im podkrecilem glosnosc to zagraly na prawde dobrze. Zapewne ma zwiazek z budowa driverow. Sztywnosc zawieszenia moze byc kluczowa.

Nie ważny jest powód, tak nie powinny się zachowywać kolumny przy odpowiednio dobranej elektronice. Mało tego przecież słuchając ciszej ludzki słuch więcej wyłapie szczegółów/deatli w danej piosence, aniżeli byś słuchał tej samej piosenki powiedzmy na 60% głośności, nie wspominając jakby podkręcić jeszcze bardziej.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Rudeford, posłuchaj Fyne Audio. Ostatnio słuchałem monitory F301 i F500 i w swojej cenie bardzo ciekawa propozycja. Mówimy o kwocie 1200zł (F 301) za dwie sztuki w detalu. Myślę że kolumny wolnostojące będą jeszcze lepsze.
Ja swoje nieprędko zmienię, ponieważ odpowiada mi ich styl grania, ale widzę że Fyne też dają radę. Warto posłuchać.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
A Tannoye się do ostrej muzy nadają? Nie mam na myśli jakiegoś ekstremalnego napierdzielania tylko heavy metal co nóżka przy nim sama chodzi.

Umiarkowanie. Duzo bedzie zalezalo od towarzyszacej elektroniki i okablowania.
Do rocka to juz zdecydowanie tak. Ale jesli glownym nurtem ma byc heavy metal to nie koniecznie to dobry wybor. Drive gitarowy nie jest tak dociazony jak powinien do tego gatunku.

I jesli ich zamierzasz posluchac upewniej sie ze sa dobrze wygrzane. Dopuki to nie nastapi nawet rock brzmi na nich slabo.

Generalnie naleza do kolumn bardzo uniwersalnych i sa dosc neutralne. Ale ostra muzyka ma wiadomo, swoje wymagania.
 

Rudeford

New member
Na pewno będę chciał sprawdzić i na 25m2 celuję w F502. Ponoć FA względem Tannoya ma lepszy bas jeśli chodzi o uderzenie stopy perkusji. Tak gdzieś mi się o oczy obiło na innym forum.
Czterdziestka już za mną, więc nie tylko metal wchodzi w grę. Uniwersalność brzmienia to podstawa. Ważne co by stopa miała odpowiednią moc, nie była zbyt twarda, wyższa średnica i góra nie grały jazgotliwie. W sumie to ja wcale metalu nie lubię słuchać aż tak ostro.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Akurat stope Xt8F fajnie oddaja. Niezla barwa i faktura.
Tylko ze ja swoje jeszcze dopiescilem w srodku ;)

U mnie metraz podobny razem z kuchnia ale audio jest na mniejszej czesci. Dochodza jeszcze dwa mody pomieszczenia na 50Hz i 80Hz. Ten wyzszy udalo mi sie troche stlumic ale na 50Hz nie mam miejsca na tak duza pulapke basowa. Wiec u mnie basu czasem jest ciut za duzo.

Jazgotliwe srednica/gora to u Dali ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kef oddaje to, co mu się poda ;)
Elektronika, kable, jakość nagrania- wszelkie zmiany są bardzo słyszalne.
Ja nie narzekam ani na brak średnicy, ani basu, góra jest taka jak powinna być przez co scena jest jak dla mnie fenomenalna.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja dziś byłem na odsłuchu u kolegi. Była okazje pograć na Magico Q1 za 150k :)

ods-uch-2.jpg


ods-uch-3.jpg
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
I był kosmos za tyle banknotów?

Magico w ogóle mi się nie podobały. Trochę mnie zdziwiło jak grają.

A co to za elektronika stoi na tym stoliku ?

To są czteroczęściowe monobloki lampowe firmy Amplifon model WM300 zrobiona na zamówienie. Pięknie wykonane. Najładniejsze lampowe jakie widziałem. Do tego 300w na kanał. Potwory niesamowite. Za pre robi dac firmy DCS.

amplifon.jpg
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bardzo możliwe. Albo taki styl grania.Reszta toru była raczej neutralna. Tak wnioskuje po odsłuchu kolumn , które miałem też w domu. Akustyka jest zrobiona na top. Jest to osobny pokój tylko pod audio. Do tych Magico trzeba by dobrać bardzo gęsto grające wzmacniacze ze stępioną wyższą średnicą i górą.
 
Ostatnia edycja:
Do góry