Zmiana frontów..na początek :)

Henry

Active member
Bez reklam
Merkury 7.4 można mieć za 2,5-3 tyś za 2 szt..., XTF8, to cena za szt. ale poniżej 8k zł można wyrwać parę ;)
Wzmacniacz stereo to inna bajka, moc deklarowana a moc rzeczywista, to także inna kwestia...zamiast się rozpisywać, proponuję ci na odsłuchu posłuchanie np. 6009/X3100 vs wzmacniacz za 1-2 tyś, to zupełnie inna jakość, dynamika, a o wzmacniaczu samochodowym zapomnij, nawet nie myśl żeby w ten sposób kombinować ;)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Ostatni Knopfler, Lao Che - Dzieciom, Lipali- ostatni krążek, Marley (składanka była akurat w salce), składanka SACD Denona i chyba Dali- do testowania, też były w salce.

Mark robi dobrą robotę dla odsłuchów. Większość jego płyt jest świetnie nagrana o testówkach nie wspomianając . Za to bardzo jestem ciekaw, jak wypadł zespół Lipali? Płyta dobrze nagrana?
 

Henry

Active member
Bez reklam
W domu jak słucham, to stwierdzam, że dobrze, ale niektóre kolumny obnażyły jej słabość, o ile bas, gitary i wokal bardzo wysoko oceniam, to gary trochę za bardzo pudełkowate.
Na Sonusach, Tannoyach Lipali brzmiał najlepiej, Dali trochę obnażyły tę "pudełkowatość"
Ale sam krążek polecam :)

Z polskich płyt z ostatniego roku, które mam i wysoko oceniam- to zdecydowanie Rojek, Pablopavo (wszystkie ostatnie wydawnictwa - Polor, WIR, Tylko), Lao Che - Dzieciom, no i po koncercie Voo Voo nabyłem taki box 30 lat, są tam stare wydawnictwa po remasterze, także bardzo fajnie brzmią
 

duzy213

Member
witam , może nie na temat ale się spytam ? , koledzy taki wzmacniacz onkyo 9050 byłby porównywalny w ,,stereo ,, do ampli onkyo 900 rz ???
 

rabit

Active member
Bez reklam
Czytam teraz trochę testów XT8F i wdaje mi się, że taka szkoła grania byłaby dla mnie idealna. Muszę tego posłuchać. A Tannoy to prawie polska manufaktura, bo obudowy do niektórych modeli są robione w Polsce (zasłyszane, więc nie mogę potwierdzić).
 
Kolego tu nie ma co porównywać, sposób grania wzmacniaczy stereo jest zupełnie inny niż amplitunera KD. Ten Onkyo 9050 zje na śniadanie ten amplituner KD. Amplitunery KD są cyfrowe i ze względu na ilość kanałów muszą być wydajne prądowo ,dlatego stosuje się w nich wzmacniacze w klasie D. Wzmacniacze analogowe stereo najczęściej są spotykane w klasie
AB. Poczytaj sobie w necie o charakterystyce poszczególnych klas wzmacniaczy i różnicach jakie są między nimi.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Czytam teraz trochę testów XT8F i wdaje mi się, że taka szkoła grania byłaby dla mnie idealna. Muszę tego posłuchać. A Tannoy to prawie polska manufaktura, bo obudowy do niektórych modeli są robione w Polsce (zasłyszane, więc nie mogę potwierdzić).
Ja też dopiero po odsłuchu zacząłem się nimi interesować, dla mnie XT8F mają jedną jedyną wadę- brak wykończenia w połysku. Ale za to jest tam super jakości fornir, a nie kiepska okleina, która zdarza się w tej klasie kolumn.
Zewnętrznie są pięknie wykończone.
Teraz jeszcze chcę posłuchać model Definition DC8T lub nowszy z DC8T - Tannoy | Home
 

werf

Active member
Bez reklam
Kolego tu nie ma co porównywać, sposób grania wzmacniaczy stereo jest zupełnie inny niż amplitunera KD. Ten Onkyo 9050 zje na śniadanie ten amplituner KD. Amplitunery KD są cyfrowe i ze względu na ilość kanałów muszą być wydajne prądowo ,dlatego stosuje się w nich wzmacniacze w klasie D. Wzmacniacze analogowe stereo najczęściej są spotykane w klasie
AB. Poczytaj sobie w necie o charakterystyce poszczególnych klas wzmacniaczy i różnicach jakie są między nimi.

Co nieco cię poniosło z tą cyfryzacją
 

rabit

Active member
Bez reklam
Kolego tu nie ma co porównywać, sposób grania wzmacniaczy stereo jest zupełnie inny niż amplitunera KD. Ten Onkyo 9050 zje na śniadanie ten amplituner KD. Amplitunery KD są cyfrowe i ze względu na ilość kanałów muszą być wydajne prądowo ,dlatego stosuje się w nich wzmacniacze w klasie D. Wzmacniacze analogowe stereo najczęściej są spotykane w klasie
AB. Poczytaj sobie w necie o charakterystyce poszczególnych klas wzmacniaczy i różnicach jakie są między nimi.

W amplitunerze Onkyo takie rzeczy? Chyba coś się koledze pomyliło. Według mnie trzeba porównać oba sprzęty. Może sam amplituner wystarczy (RZ900 ma bardzo dobre zasilanie) i koledze taki dźwięk w zupełności wystarczy. Nie róbmy ze wszystkich audiofili.
 
A dlaczego nie robić ze wszystkich audiofili ?
Nie wszyscy wiedzą że na amplitunerze KD świat się nie kończy.
System nagłośnienia kina domowego można zrobić bez użycia w/w elementu.
I w 100% zagra on o niebo lepiej.
 

Daniyal9

New member
Henry ja nie słuchałem wszystkich co Ty ale z tych co tutaj się pojawiły to ja SF omijałbym z daleka.. dla mnie szkoda kasy ... słuchałem też tych z literką S co są robione już we Włoszech i też jak dla mnie szkoda kasy...
Nie wiem co mówią o tych kolumnach u Ciebie jakbym zabrał Cie do kilku sklepów w Stolicy nawet tych od dystrybutora SF to zdziwiłbyś się co sami sprzedawcy o tych kolumnach mówią :)
Natomiast dla mnie to z tych wymienionych to B&W ja odsłuchiwałem i CM 9 jak i CM 10 tylko z lepszym wzmacniaczem ale jak dla mnie bardzo fajne kolumny i patrząc cena jakość jak dla mnie bardzo plus.. SF to może pomarzyć o czymś takim oczywiście mowa o venere..
Venere też przebijają Rubikony które są w podobnej cenie - jak dla mnie Dali je zjada na śniadanie, a wypluwa na obiad... posłuchaj warto.. tylko tak jak mowie ja część słuchałem na Denonie 2020, a część na MFM6i

Ps moim zdaniem do tych venere -marantz też pod względem mocy jest za słaby ale mogę się mylić...


I to jest piękne, że każdy może wybrać to co lubi najbardziej...

Ja codziennie cieszę się swoim sprzętem i odpływam w muzyce...
Cieplutko pozdrawiam. :D
 

duzy213

Member
Kolego tu nie ma co porównywać, sposób grania wzmacniaczy stereo jest zupełnie inny niż amplitunera KD. Ten Onkyo 9050 zje na śniadanie ten amplituner KD. Amplitunery KD są cyfrowe i ze względu na ilość kanałów muszą być wydajne prądowo ,dlatego stosuje się w nich wzmacniacze w klasie D. Wzmacniacze analogowe stereo najczęściej są spotykane w klasie
AB. Poczytaj sobie w necie o charakterystyce poszczególnych klas wzmacniaczy i różnicach jakie są między nimi.
ten RZ 900 jest reklamowany jako najbardziej audiofilski najlepiej grający w ,,stereo,, ampli od onkyo , pytam się dlatego że wzmacniacz plus jakiś odtwarzacz strumieniowy równa się cenie tego amplitunera i mamy tylko stereo...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Henry fajne zestawienie :) wnosi świeżość na forum.
To dopiero początek :)

ten RZ 900 jest reklamowany jako najbardziej audiofilski najlepiej grający w ,,stereo,, ampli od onkyo , pytam się dlatego że wzmacniacz plus jakiś odtwarzacz strumieniowy równa się cenie tego amplitunera i mamy tylko stereo...
Sorry, ale dla mnie nie ma czegoś takiego jak audiofilski amplituner KD, pomijając, że samo określenie - audiofil, audiofilski - ma dla mnie znaczenie pejoratywne ;)

Jeśli nie zależy ci na systemie wielokanałowym, to zdecydowanie wzmacniacz + odtwarzacz sieciowy+CD. Taki zestaw w cenie wyższej klasy amplitunera jest dla mnie znacznie lepszy ;)
Są pewne wyjątki od tej reguły- Arcamy, CA, ... ale w ich cenie możemy mieć już tandem - dobry ampli+ wzmak

U mnie amplituner używany jest średnio raz w tygodniu, wzmak - codziennie, obecnie nie wyobrażam sobie słuchanie muzyki w inny sposób.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Henry dzięki jeszcze raz, a dużo ludzi podnieca się tymi kolumnami, jak oni mogli zrobić te kolumny w połowie z plastiku ?
Podobno są aż tak dobre a tu proszę.
W sumie to i tak z nich zrezygnowałem i na co innego się zapatruje

Kolego bo Venere to leżały koło prawdziwych kolumn SF ... ja tak jak wspomniałem nawet S nie gra tak jak w podobnej cenie choćby dali Rubicon.. plus wykonanie - te w ala okleinie drewnianej już lepiej wyglądają ale to i tak ni jak się nie ma do SF Olympica ( od tej serii możemy mówić że mamy do czynienia z kolumnami SF)- tylko tutaj trzeba zainwestować też dużo we wzmak żeby to kolumny pograły..

Tu jest króciutki filmik ja właśnie odłsuchiwalem na tym wzmaku MF - tych kolumn tylko III
https://www.youtube.com/watch?v=Bbpyp65H0qI
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
ten RZ 900 jest reklamowany jako najbardziej audiofilski najlepiej grający w ,,stereo,, ampli od onkyo , pytam się dlatego że wzmacniacz plus jakiś odtwarzacz strumieniowy równa się cenie tego amplitunera i mamy tylko stereo...

Najprościej i najlepiej, nie zwracać uwagi kto co pisze, tylko tak jak pisałem wcześniej... Posłuchać obu. Dla Ciebie (jak mniemam dopiero zaczynasz z audio), może nie być żadnej różnicy w dźwięku, ale nie oznacz to że po paru latach nie będziesz chciał czegoś lepszego (taka nasza choroba). Ale wtedy nie będziesz patrzył na wzmacniacze Onkyo.
 

Henry

Active member
Bez reklam
@Lolek, Kapusta miał na myśli STXy, kiedyś o nich rozmawialiśmy, a wczoraj z ciekawości posłuchałem i specjalnie dla kolegi napisałem o nich jedno zdanie ;)

A co do Sonusów, to z tego co o nich też poczytałem i słyszałem, to podobno częstym błędem na odsłuchach jest zastawienie ich z nieodpowiednią elektroniką.
Ja im jeszcze nie odpuszczam, braku przestrzeni i głębokości sceny nie można im zarzucić, do tego mają to co lubię- wyrównane pasmo w całym zakresie. Do ich odsłuchu jeszcze wrócę, może będę już wtedy po odsłuchach Kefów R700 i Tannoy Definition.
 

lobos

New member
Bez reklam
Czekam na Twoją obfitą relację..w rewanżu dorzucę swoją z odsłuchu Rubicon 8 na PM8005+NA8005 ;)
Na papierze piękny zestawik ;-) Napisz jak to zagrało?
Henry np. jest rozczarowany serią Opticon a to taka ich wersja exclusive, więc tym bardziej jestem ciekaw :)
W teście Opticon 8 pisali, że dopiero po podłączeniu bi-wire kolumny pokazały na co je stać.
Przy tradycyjnym połączeniu było właśnie tak sobie...
Każda opinia cenna ;-)
 
Do góry