Zmiana frontów..na początek :)

Brutus

New member
A mnie głowa rozbolała , myślałem, ze będzie to łatwiejsze.... po pierwsze, na początku wątku trochę ogarniałem temat , ale jak wprowadziliście skróty i numerki to odpadłem na chwilę :wink: Nakręciłem się na marantza, a tu czytam, że za słaby na fajne kolumienki.... arcam opuścił się dźwiękowo i zalatuje od niego muzeum chińskim... łomatko :D Czekam, może ktoś się wypowie o arii serii 900 :)

Ładne są ;) i tańsze trochę od 10
 

Attachments

  • CM9.jpg
    CM9.jpg
    28,1 KB · Wyś: 847
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Świetne sprawozdanie. Gratulacje i podziękowania. Dla mnie SF Venere 2,5 są na bardzo wysokim miejscu. Też za jakiś czas chciałbym wymienić przynajmniej fronty i z zaciekawieniem czytałem Twój "referat". Dla mnie kolumna musi grać V-ałką, mieć rozległą scenę i w SF 2,5 coś takiego zaobserwowałem. Chciałbym też przesłuchać Paradigm-a, ale nigdzie nie mogę na niego trafić. Co do twojej listy kolumn do przesłuchania, to mam podobne propozycje. Będę często zaglądać do Twojego wątku i kibicować. :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Henry bardzo fajny opis. Duży plus za fotki, zawsze miło popatrzeć :)

Miło mnie zaskoczyłeś z Tannoy Mercury 7.4. Dobrze wiedzieć, że jest niedroga dobra podłogówka. Tylko chyba cena 3,5k, a nie 2,5k. To że seria XT gra dobrze to wiedziałem. Podsłuchaj jeszcze na spokojnie bo warto.

B&W przyznam nigdy nie słuchałem. Jakoś nie było okazji. Może dlatego, że głównie są w top hifi.

Fajnie, że Pylon daje radę. Kibicuje polskim markom.

Kef R mogą Ci się spodobać. Ja odsłuchiwałem R300 i brały bardzo fajnie. Dynamicznie, konturowo, fajna przestrzeń. Może trochę brakowało mi barwy. Ale słuchałem je tylko 2 razy więc gdybym miał je choć na kilka dni w domu to może bym je wziął.

Jak zawsze polecę Dynaudio. Ja lubię ich szkołę grania. Seria Focus znika z rynku więc pewnie zaraz będą spore wyprzedaże. Tylko niestety Marantz 7004 ich nie uciągnie. Piszę tu o Focus 260. Możesz też rozważyć Dynaudio Excite X38. Góra trochę bardziej otwarta.

Do rozważenia też polskie manufaktury.
 

lobos

New member
Bez reklam
Henry wariacie! Jesteś wszędzie! ;-) Przemieszczasz się z prędkością światła :-D
Fajnie, że udało Ci się podczas jednej sesji odsłuchowej przetestować kilka par kolumn.
Masz już jakieś rozeznanie... Trochę zaskoczyłeś mnie tymi Opticonami, bo osobiście znając brzmienie Dali robię sobie na nie smaka już od dłuższego czasu ;-)
A Ty po odsłuchu zarówno 6 jak i 8 kategorycznie mówisz pass.
Jak sam posłucham to będę się wypowiadał.
Powoli do celu... Na spokojnie znajdziesz swoje brzmienie i następcę BA ;-)
 

Henry

Active member
Bez reklam
@ Lobos, Powiem Ci, że też bardzo byłem na nie napalony, ale niestety.
Krzyśkowi pisałem, że moja niska ocena spowodowana jest porównaniem do Ikonów, spodziewałem się, że nowa seria będzie co najmniej tak samo dobra, a moim zdaniem jest po prostu taka sobie.
Wystarczy porównać zakres Ikon 6 vs Opticon 6 ...niby to dane na papierze, ale TO słychać. Bas już nie ten, góra ostrzejsza.
Ja szukam w kolumnach zrównoważonego brzmienia, neutralnego z szeroką sceną.
Właściwie 3 salony odwiedziłem :)

@Savron, spoko, to pierwszy etap- rozpoznawanie, a i tak jeszcze sporo odsłuchów przede mną, nie mam ciśnienia i spieszyć się nie będę. Po dzisiejszym odsłuchu, zdecydowanie B&W i Tannoy, ale jak napisałem, dopiero początek- faza grupowa, jak w piłce ;)

@Bipo, B&W słuchałem na lampie, a SF na wzmaku, którym moim zdaniem nie pozwolił rozwinąć im skrzydeł, dam im jeszcze mimo wszystko szansę z inną elektroniką. Poza tym podobno temu konkretnemu egzemplarzowi przydałoby się jeszcze trochę godzin wygrzewania, pomimo, że troche już stoją, to podłączane były bardzo rzadko.
A cenę można wyrwać na nie przyzwoitą, dużo niższą, niż na stronie ;)
Ale powiedz Ty mi gdzie Celany znaleźć...bo chętnie bym się z nimi zaznajomił...

@krzysztoradio, a mnie moje po raz kolejny pozytywnie zaskoczyły, Kefy Rki obowiązkowo, poza tym, że są piękne, to podobno świetnie grają, niebawem się przekonam, a Venere porównam z Olimpica, może usłyszę prawdziwe brzmienie Sonusa ;)

@ Kapusta, do usług, jak je zobaczyłem, nie mogłem pokusić się o odsłuch przyjrzenie się z bliska.
Widziałeś je na żywo? Wyglądają jak konstrukcja chińska z przeznaczeniem na bazar, ale serio...na froncie i tyle jest jakaś plastikowa płyta, a do tego niezbyt dobrze spasowana.
wydaje mi się, że gdyby ich kształt ( to pochylenie) połączyć z brzmieniem i wykonanie Pylonów, to byłby super produkt, a tak...szkoda kasy i zachodu ;)

@ brutus, zdecydowanie 10-tki, grają z pełniejszą sceną, są przestrzenniejsze, ale 9-tki również jak najbardziej. Na mojej fotce czarne to 9-tki, a białe 10-tki, wielkość ta sama, jedyna różnica to wysokotonowy wyciągnięty na zewnątrz jak w klasycznych B&W

@Paweł, myślę, też o Dynkach, niestety jak zwykle problem z dostępnością ;)

@rabit, niestety nie miałem gdzie porównać z 2.5, ale podobno 3.0 grają mocniej, bardziej przestrzennie...jak uda ci się posłuchać i porównać, to daj proszę znać ;)
 

Brutus

New member
Super temat... tego mi właśnie brakowało ;) mówisz dziesiątki .... zamiast dziewiątek :) a co tam pięć tysięcy :D więcej jak się bawić to na całego :cool:
 

Henry

Active member
Bez reklam
Na przełomie stycznia/ lutego ma byc w W-wie, to może uda się...
wyślij proszę na PV.
Dzięki...
 

SDman

Banned
Tak, żeby mieć punkt odniesienia.
Kolejny odsłuch B&W też na Marantzu...
poza SF Venere, bo chcę je usłyszeć, a wydawało mi się, że pzy PM8005 nie zagrały jak należy.

Witam,
strasznie nie wiarygodne porównania kolumn na jednej elektronice, punkt odniesienia tyko
dla nie licznych i to pod warunkiem, że gust muzyczny podobny.

Pozdr.
 

Rafal7

Banned
Henry dzięki jeszcze raz, a dużo ludzi podnieca się tymi kolumnami, jak oni mogli zrobić te kolumny w połowie z plastiku ?
Podobno są aż tak dobre a tu proszę.
W sumie to i tak z nich zrezygnowałem i na co innego się zapatruje
 

Henry

Active member
Bez reklam
Witam,
strasznie nie wiarygodne porównania kolumn na jednej elektronice, punkt odniesienia tyko
dla nie licznych i to pod warunkiem, że gust muzyczny podobny.

Pozdr.

Nie bardzo rozumiem, szukam kolumn dla siebie więc odsłuchuję na elektronice, którą posiadam.
To nie jest test aby dokonać oceny konsumenckiej, a test aby wybrać dla siebie ;)

Henry dzięki jeszcze raz, a dużo ludzi podnieca się tymi kolumnami, jak oni mogli zrobić te kolumny w połowie z plastiku ?
Podobno są aż tak dobre a tu proszę.
W sumie to i tak z nich zrezygnowałem i na co innego się zapatruje
Tu nawet nie chodzi o użycie plastiku, a sposób wykonania, spasowania. Ta płyta źle licuje, są wystające ostre krawędzie i to z bliska widać. W porównaniu do Pylonów - pzepaść

Zerknij na tę fotkę, jakość trochę słaba, bo to powiększenie zdjęcia z telfonu, ale widać ;)
Cała ta płyta czołowa jest z plastiku
stx wykończenie.jpg
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Henry... zdradź mi na jakich płytach testowałeś. Bo powiem szczerze, mam dużo artystów na krążkach, którzy nie przykładają się do porządnego nagrania. Jak zapodam Dire Straits na SACD, to nawet moje kolumny robią w pokoju cud, miód i malinę. Ale już z WT Hydra nie jest tak kolorowo. I właśnie w SF 2,5 zauważyłem że nieważne jak jest nagrany materiał, a i tak grają super.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ostatni Knopfler, Lao Che - Dzieciom, Lipali- ostatni krążek, Marley (składanka była akurat w salce), składanka SACD Denona i chyba Dali- do testowania, też były w salce.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Że tak wtrącę.

Ostatnio pytałem tu o kino domowe i polecałeś mi zakupić nowe fronty. Mój wybór padł na Marantz 6009 - 2700zł - ma wyjście pre out pod wzmacniacz. A szkoda kasy wydawać (moim zdaniem chyba że się mylę to poprawcie) jeszcze raz tyle na marantza seri7, denon x3 czy onkyo. Dodatkowo radziłeś mi wymienić fronty na np:

JBL studio 290 za niecałe 4k a tu w teście ciepło piszesz o kolumnach Tannoy XT8F, których cena jest niska. Jak byś porównał ze sobą te dwa typy kolumn? - według ciebie?

Napalać się dalej na te JBL czy może lepiej pomyśleć nad Tannoy XT8F? Wygląd okropny dwa duże głośniki...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wcześniej Tannoya nie słyszałem, dlatego nic o nich nie pisałem. Moje propozycje były - do odusłuchu..., a nie zakupu
btw. piszę tylko o sprzęcie, który miałem przyjemność bądź nieprzyjemność słyszeć.
Skoro ich wcześniej nie słyszałem, to nie polecałem odsłuchu....
Wyglądem się nie przejmuj, na żywo znacznie lepiej się prezentują, dorzuć do listy też Pylony Diamondy - są też w lakierze, posłuchaj...

Gdyby gość z salonu się nie uparł i na siłę mi ich nie włączył, to pewnie nawet bym ich nie usłyszał, bo szukałem kolumn z innego pułapu cenowego...a teraz zdecydowanie polecam odsłuch i porównanie, bo stosunek brzmienia/ jakości do ceny jest bardzo dobry,
zresztą tak samo jak polecałem/ dalej polecam odsłuch JBLa, a do listy możesz dorzucić jeszcze Pylony.
A co do Marantza, Denona, to dalej uważam, że 6009 czy X3100 jest optymalny, a resztę kasy odłóż na wzmacniacz stereo ;)
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Henry mam do Ciebie prośbę, jakby w którymś z salonów w którym będziesz były kolumny Mission MX 5, mógłbyś ich posłuchać ?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wiem wiem, do zakupów nie namawiasz (spokojnie jestem strasznym sknerą i niedowiarkiem, wszystko 10 razy sprawdzam zanim podejmę decyzję), tylko ten temat trochę dla mnie zaskoczeniem.

Tak z grubsza patrze same kolumny po 5000/szt a tu nagle wyskakujesz z czymś .... co nie pasuje do całej reszty.

Tannoy Mercury 7.4 te w sklepie miałeś za 2500 czy 3500zł o ktoś w dalszych postach pisał czy czasem się nie pomyliłeś.
a te Tannoy XT8F ile kosztowały 5000 za 2szt? To cena wystawowa rozumiem, po targu cena spadnie pewnie o tysiaka?


Na wzmacniacze rzuciłem okiem, ale tego akurat nie mogę zrozumieć. Kupując ampli średniej półki słuchając stereo mamy średnio te 100w na kanał (2 kanały), a na forum każdy poleca wzmacniacz do tego aby odciążyć ampli. Tylko co patrzyłem na wzmacniacze to trzeba dać za wzmak tyle co za ampli a dostaje tą samą moc w granicach 2 x 100w. Jaki tego sens? Rozumiem w kinie 5.1 odciążę ampli ale w stereo? Jak sie mają takie wzmacniacze do wzmacniaczy samochodowych, które kosztują 10% ceny a mają moc o wiele większą. Nie można wzmacniacza samochodowego podłączyć do wyjścia pre-out w ampli? Dźwiękiem kieruje i tak ampli a wzmacniacz "podgłaśnia" dźwięk?
 

Rafal7

Banned
Wzmacniacz stereo z 2 x 50 wat zjada amplituner który ma 2 x 150 wat na kanał a nawet i wiecej
Nie posłuchasz nie uwierzysz ;)
 
Do góry