Zmiana frontów..na początek :)

SternQuest

New member
Potrzebują mocnej elektroniki, ja odsłuchiwałem CM9 i CM10 pod Policeman'em, było naprawdę dobrze.
Ostatnio spodobał mi się Roksan K3 i zastanawiam się czy to także nie byłby dobry "kompan" do nich ;)

A czy słuchałeś Roksan Kandy K2 ? Wydaję mi się że K3 to praktycznie to samo z trochę ładniejszym panelem przednim i możliwością strumieniowania przez bluetooh z różnych urządzeń. A różnica w cenie dość spora.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
6.2 już słuchałem, też jest dobrze, a wykonanie 1-sza klasa :)
tutaj kilka słów na temat pisałem: http://www.hdtv.com.pl/forum/1232593-post82.html

Jednak trzeba pamiętać, że Precission to konstrukcja zamknięta, XTF z wylotem na dole ;)

Jakbyś więcej odniósł się do porównania poszczególnych pasm pomiędzy tymi seriami byłoby super.

Dla ścisłości, 6.2 mają BR a 6.4 mają dwie membrany bierne (jak u KEF w serii Q) co traktujemy jak BR a nie obudowę zamkniętą ;)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kurcze w sumie nie zwróciłem uwagi czy K3 ma ten przełącznik z tyłu żeby pracować jako końcówka jak to było w przypadku K2.

Po fotkach z netu widzę, że tak. Szkoda.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
No faktycznie......
Dopiero chyba Caspian ma to inaczej rozwiązane.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Ja mógłbym się poświęcić i od czasu do czasu przełączyć, ale gorzej będzie z żoną ;)
Nic, to jest tyle wzmaków w tym budżecie, że na pewno coś się znajdzie.
Na razie priorytetem są kolumny, zobaczę w poniedziałek jak pod moim grają XTFy i P:recission, no i zerknę na Arcama.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
porównam je bezpośrednio z 6.2 i może jeszcze Loganami :-?
Tym razem zabieram PM7004 aby zestawić z 8005 oraz Arcam 19/29/39
Logany są fenomenalne, ale potrzebują sporo przestrzeni i dokładnego ustawienia. Opisywałem kiedyś moje wrażenia. Oczywiście tradycyjne elektrostaty (nawet najniższa seria) są sporo wyżej niż seria Motion, ale nawet ta robi wrażenie. Możesz przejechać się do Częstochowskiej Delty.
 

Henry

Active member
Bez reklam
cd. Tannoy Presion 6.4 + kilka wzmacniaczy

Kolejny etap odsłuchów.....

Tannoy Precision 6.4 - no niestety, skreślone z listy.
Ogólnie nie są to złe kolumny, jednak nie za te pieniądze. Porównałem je do XTF8, które już niejako są punktem odniesienia.
Model 6.4 gra poprawnie i tyle lub aż tylko tyle, bas nijaki, średnica wycofana, góra minimalnie wysuwa się na pierwszy plan, brak głębi i przestrzeni.
precission 6 4.jpg
Porównałem je bezpośrednio z model 6.2 i te kolumny mimo, że posiadają mniejszą ilość przetworników graja zdecydowanie dynamiczniej, bas jest bardziej poukładany, niżej schodzi.
Przestrzeń i głębia zdecydowanie większa, tak samo jak detale.
Może to kwestia konstrukcji :? - 6.4 są zamkniete 6.2 z basreflexm....
Jednym słowem nie zawracam już sobie nimi głowy ;)
precision 6 2.jpg
Wracając jeszcze do Precission 6.2, dzisiejszy odsłuch także spowodował, że odpuszczę całą tą serię. Wydaje mi się, że brakuje im "uniwersalności" i polotu serii Revolution, o ile spokojniejsza muzyka czy jazz, blues brzmią na nich świetnie, to przy mocniejszych dźwiękach ich czar gdzieś ulatuje.

Jak ostatnio wspominałem, pokusiłem się także o porównanie kilku wzmacniaczy,
wzmacniacze.jpg
przede wszystkim chciałem sprawdzić bezpośrednio jak spisze się PM7004 vs PM8005
No i niestety myliłem się ;) jednak PM8005 wykazał niewielką przewagę na swoim poprzednikiem,
o ile 7004 gra bardziej żywiołowo, to 8005 z większą kulturą, spokojniej, ale równiej, bardziej detalicznie.

Pozwoliłem sobie także na porównanie Marntza vs Arcam - A19 i A29 oraz CA CX60
Niestety Maranzt w tym zestawieniu wypadł najsłabiej, nie na tyle, żeby od razu się go pozbywać, ale brakowało mu trochę polotu, który charakteryzował europejskie konstrukcje.
krótko:
1. A29
2. A19
3. CA CX60
4. PM8005
5. PM7004
Mimo, że CA oceniam wyżej, jednak nie na tyle aby chcieć zamieniać Marantza na Angola, nie odstawał od nich zbytnio jak było to w przypadku Arcama czy Roksana ;)

Na dzień dzisiejszy dalej nic nie wiadomo, pozostają jeszcze XTFy, R700, MA Silver/ Gold, SF Venere
Podobno Sonus wszystkie modele ściąga do Włoch, więc już nie będzie chińskich SF, czy przełoży się to na jakość :-? ...na ceną pewnie tak ;)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Twardziel :) też tak miałem.
Bardzo dobrze!!! Trzymam kciuki za ostateczny wybór i czekam(y) na kolejne relacje.
Ciekawe, że precision 6 wypadła gorzej vs XTF. Węższe, więcej przetworników o mniejszej średnicy zamknięta konstrukcja - powinno dawać (teoretycznie) leszy, bardziej kontrolowany bas, bardziej punktowy... a tu proszę. Mam nadzieję, że już nikt nie ma wątpliwości, jak ważne są odsłuchy i determinacja w dążeniu do najlepszego wyboru.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Najciekawsze jest to, że 6.4 z każdym wzmacniaczem była gorsza od XTF i 6.2, tak jakby ktoś nakrył ją kocem.
Z kolei 6.2 jest dość kapryśna, jesli dostarczy jej się dużo prądu (Arcam w tym przypadku) to potrafi zauroczyć, przy mniejszej ilości automatycznie traci swój urok.
Natomiast XTFy, pod co się ich nie podepnie, grają bardzo dobrze, wydaje mi się, że nawet pod amplitunerami pokazałby klasę.
Zastanawiające jest także to, że znacznie tańsza konstrukcja tego samego producenta, obydwie dosyć świeże, potrafi zagrać lepiej od droższej, a różnica w cenie jest spora - XTF 8-9 tyś para, Precission powyżej 10 tyś para, a w przypadku 6.4 nawet 12 tyś ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Pewnie, Śląsk co najmniej kilka razy w m-cu ;)
no i Zagłębie także :)
Możemy się zgadać, może nasze plany uda się zsynchronizować....
 

Brutus

New member
Zgubiłeś po drodze B&W MC... opisałeś je bardzo pozytywnie, zapomniałeś o nich czy jednak im brakuje do Twoich faworytów ? Kurde, ten Arcam ...
 

Henry

Active member
Bez reklam
B&W są świetne, jednak w ich przypadku konieczny byłby "na dzień dobry" zakup innego wzmaka ;)
Jeszcze do nich wrócę.... zakup co prawda coraz bliżej, ale nie chcę się spieszyć, najpierw spokojnie posłucham.

A Arcam, no cóż, ma kopa i to czuć, ja się koncentruje na wzmacniaczach stereo i ich nowych amplitunerów nie słyszałem.
Pewnie kiedyś kupię wzmak z Europy, ale amplituner już chyba Marantza zostanie, jedynie cyferki będą się zmieniać ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry