Zmiana frontów..na początek :)

jack_bond

New member
Czy ktoś porównał MA Silver10 z Tannoy Revolution XT 8F?
Ja miałem okazję porównać 6 z 10 i zdecydowanie bardziej przekonały mnie 10. Większa przestrzeń i głębszy bas. Po lekturze tego wątku (na marginesie dodam, że świetnego) zacząłem zastanawiać się czy Tannoye nie będą lepszym wyborem ale nie mam gdzie odsłuchać.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Czy ktoś porównał MA Silver10 z Tannoy Revolution XT 8F?
Ja miałem okazję porównać 6 z 10 i zdecydowanie bardziej przekonały mnie 10. Większa przestrzeń i głębszy bas. Po lekturze tego wątku (na marginesie dodam, że świetnego) zacząłem zastanawiać się czy Tannoye nie będą lepszym wyborem ale nie mam gdzie odsłuchać.
Posłuchaj Silver 8, w moim odczuciu najlepsze z serii.
Ale XT8F jeszcze lepsze, do tego teraz w nowych kolorach wreszcie wyszły.
Ważne też z czym je połączysz.
Masz już elektronikę, czy dopiero szukasz?
 

jack_bond

New member
Chcę podłaczyć do mojego Denona AVR 3808 a potem ewentualnie podłaczyć wznacniacz przez pre-out. Co do głośników to porównywałem MA Slilver 8 do 10 i na bank 10 mi bardziej się podobają. Chyba w każdym aspekcie. po lekturze tego postu wiem, że zebrałeś złe opinie o 10 i nie wiem dlaczego ktoś tak je odbiera. Na pewno grają większą głębią, mają lepszy bas a przy tym są dynamiczne i szczegółowe. Słuchałem Dire Strais. Po głowie chodzę mi jeszcze te Tanoye i stąd mój wpis. Czy Tobie udało się je porównać z MA silver 10?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie wiem z jaką elektroniką słuchałeś?

Odpowiadając, tak porównywałem Slivery 10 do XT8F (z Roksanem K3 i Arcamem A29 i A39),
Tannoye wg. mnie grają z lepszą średnicą, scena jest szersza, bas nie jest tak twardy, ale też nie jest zamulony, wszystko w punkt i można by określić z "większą kulturą".

Podobnie Silver 8 vs 10, 8-mki super, a w 10-tkach tego basu było zdecydowanie za dużo, miałem wrażenie, że cierpiała na tym średnica. Ale to moje subiektywne odczucia.

Spróbuj Tannoye posłuchać, ostatnio stały się popularniejsze i już w wielu salonach je mają.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Slivery 10 są teraz mocno przecenione, ta seria "wychodzi" z rynku, więc w sklepach są pojedyncze egzemplarze, rabaty od cen sklepowych mogą nie być duże. Te kolumny prędzej czy później znajdą nabywców, myślę, że chyba nawet prędzej ;)
Na Tannoya natomiast można dostać spore rabaty, finalnie może się więc okazać, że różnica w cenie będzie mniejsza.
Najważniejsze, to posłuchaj i sam oceń ;)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Chlopie. Ja sasiadowi robie kino z tannoyi xt6 i gra zajebiscie. Xt8 sa do wiekszych pomieszczen. W malych beda sie dusic.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie no, XT6F to tez swietne granie. Ale oczywiscie w bezposredniej konfrontacji XT8F pokazuja wyrazna przewage np w wielkkosci sceny czy odtwarzaniu najnizszych tonow.
I dlatego wg. mnie nie warto ;)
Przy pokoju od 18/20m w górę zdecydowanie XT8F

Chlopie. Ja sasiadowi robie kino z tannoyi xt6 i gra zajebiscie. Xt8 sa do wiekszych pomieszczen. W malych beda sie dusic.
Wszystko zależy co rozumiesz przez określenie do "większych pomieszczeń".... masz na myśli stdy z Wysp?

Już zamówione. Pokój ok 22 m2. Będą we wtorek. :)
:eek:k:
Napisz jak wrażenia, jak już posłuchasz w domu.
 

jack_bond

New member
No i po testach. Powim krórtko - XT8F powaliły mnie basem. Powaliły nie mylić z zachwyciły. Bas był tak potężny, że zatykało mi uszy - zupełnie jak bym był w górach . Cała reszta ok. Przestrzeń, szczegółowość, brzmienie ... wszysto super, tylko mój pokój nie nadaje się do tych kolumn. Chyba dlatego, że jest prostokątem a głośniki stoją na ścianie dłuższej co daje odl. od słuchacza nieco ponad 3m.
Teraz zastanawiam się czy wymienić je na xt6f czy zdecydować się na chwalone przeze mnie wcześniej Monitor Silver - tylko 10 czy 8? :)
Słuchałem w sklepie 10 i 8 . Zdecydowanie lepszą przestrzeń budowały 10 ale i bas był większy. Wielkość głośników niskotonowych w MA silver 10 i xt8f jest taka sama. W mim pokoju może zatem stać się to samo co z Tanoyami. Co myślicie?
 

jack_bond

New member
Wziąłem pod lupę Monitor audio silver 6 oraz Tanoy xt6f. Impedancja tanoy 8 Ω a MA 4. czy to ma znaczenie? Pewnie niewielkie.
- Pasmo przenoszenia XT6F 38-32000 Hz a MA 32-35000 Hz. Czy moje ucho wychwyci tą różnicę?
 

Henry

Active member
Bez reklam
j Monitor Silver - tylko 10 czy 8? :)
Słuchałem w sklepie 10 i 8 . Zdecydowanie lepszą przestrzeń budowały 10 ale i bas był większy. Wielkość głośników niskotonowych w MA silver 10 i xt8f jest taka sama. W mim pokoju może zatem stać się to samo co z Tanoyami. Co myślicie?
Pamiętaj, że odsłuch w sklepie to nie to samo, tam zazwyczaj pomieszczenia są przygotowane.

Obawiam się, że w przypadku Silver 10 tego basu będzie jeszcze więcej,
Spróbuj posłuchać dodatkowo Kef Q750...
 
Do góry