Kolumny stereo

Dubek

Member
Bez reklam
Witam, w niedługim czasie będę zmieniał głośniki podstawkowe, budżet to max 2500 zł za dwie kolumny, tutaj rodzi się pytanie, jakie? Poczytałem trochę o kolumnach B&W 686 S2 i 685 S2 i mają bardzo pochlebne opinie. Ogólnie w tym temacie jestem laikiem wiec zwracam się do Was po pomoc. Czy w tej cenie znajdę coś lepszego? Jakimi kolumnami warto się zainteresować? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jaką masz elektronikę? Jakiej muzyki słuchasz? i jakie masz teraz kolumny i co Ci w nich nie odpowiada? Jak duży pokój?
 

Dubek

Member
Bez reklam
Elektronika Yamaha PianoCraft MCR-N560 i kolumny oryginalne do tego zestawu, słucham każdej muzyki, najwięcej Rocka. Pokój około 15 m2. w obecnych głośnikach jest za mało basu, a jeżeli już jest to jest bardzo płytki.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zazwyczaj kolumny dodawane do kompletu są słabej jakości. Myślę, że zmiana kolumn sporo pomorze. Myślę, że 685 S2 to dobry kierunek. Bez problemu odsłuchasz je w Top Hifi, gdzie Yamahę tez mają. Dla porównania odsłuchaj Elac BS 142. Nie znam ich, ale jeden z kolegów je mocno wychwala,więc myślę, że warto je sprawdzić. Przede wszystkim musisz szukać kolumn dość łatwych do wysterowania żeby Twoja Yamaha je uciągnęła.
 

Dubek

Member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź :) z tego co widzę 685 S2 sa w salonie top hi fi w Katowicach ale Elaców już nie ma niestety. Jakieś jeszcze warte uwagi kolumny do 2500 zł za parę polecacie?
 

Dubek

Member
Bez reklam
W jakim sensie lepszych rezultatów? Myślisz że zagrają lepiej niż B&W? Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak grają zarówno Dali jak i B&W, najpierw chciałbym się dowiedzieć jakie są polecane i dopiero wybiorę się żeby ich posłuchać.
 

SDman

Banned
Witam,
Polecam ELac BS 142 miałem je przez tydzień w domu i mogę to napisać, punktem odniesienia są moje monitory Spendor S1.
Grają z ogromną kulturą tonalną, jakość tonów wysokich ciężko szukać w tej cenie (tutaj nawet lepiej niż w moich), bas i jego
kontrola zadziwia. Testy w pokoju 21m2.

Napisze szczerze, zwyczajnie nie dowierzamy, że te maluchy są odpowiedzialne za taki dźwięk.
Mega łatwe do wysterowania -polecam

PS
Trudniejsze do wysterowania i sporo droższe godne uwagi to Davone Mojo.
Może uda mi się je porównać z Elac`ami bezpośrednio.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:
Do góry