Prosze o rade glosniki+amplituner

zajaczek

New member
witam,
mam zamiar kupic zestaw kolumn+amplituner mam na to 3tys. Kolumny musza byc polkowe tz. mam do wybru albo JBL SCS 178 ktore koszuja 1tys. albo Infinity Beta HCS ok. 2tys, nie moge miec kolumn stojacych bo mam za maly pokoj.przy okazji jego wymiary to 3X2,5m, teraz mam kilka pytan zaczne od glosnikow.
Czy po dolozeniu tego 1 tys roznicy miedzy JBL a Infinity poczuje duza roznice miedzy tymi glosnikami.? czy mam wziasc inne glosniki?
jaki do tego Amplituner widzialem ze na forum polecacie do tych Infinity Yamaha 459?
Teraz mam takie glupie pytanie i prosze bez smiechu, czy amplituner ten ma cos takiego ze jak bede siedzial na koncu pokoju blisko glosnikow tylnich to czy bede mogl ustawic zeby centralny i saletlitki przednie graly glosniej od satelitek tylnich, zeby glos sie fajnie rozchodzil?
mam konsole Xbox360 ktora mozna podlaczyc przez wyjscie optyczne, i telewizor samsung 32R71 ma jedno HDMI ktore jest wolne. Ale z tego co widze ta Yamaha nie ma HDMI:( i znowu jestem w kropce. Poradzcie jakis inny amplituner jesli ten sie nie nadaje do podlaczenia tego co mam. I co wogle sadzicie o tym zestawie? Nie jestem zadnym szajbusem na punkcie jakosci, wczesnie mialem wieze i to mi wystarczalo. :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Polecam zdecydowanie Infinity Beta, są po prostu lepsze.

Z ustawianiem poziomów głośności masz zupełną dowolność. Definiujesz zarówno odległości od słuchacza, jak i poziomy głośności.

ArtS :)
 

seat98

New member
Yamaha ma rególowany poziom głośności w cetralnym i satelitach z kolei fronty mają stały poziom.Zeby kupić Yamahę z HDMI to musisz zainwestować
przynajmniej ze cztery tysiące ale zadowolenie murowane.
___________________________________
Panasonic TX25AD1P DVDS52EK YamahaRXV-630 Wharfidale 8.1 Tonsil 2x200 AKG K-501
 

zajaczek

New member
a co sadzicie o tym zestawie?? da rade na pokoj ktory ma 7,5mb?? tak jak wczesniej napisalem musze pod to podpiac tv,Xboxa360 i juz..
pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
RXV459+Infinity Beta HCS...................3076pln

To będzie dobry zestaw, z interesyjącymi efektami specjalnymi.
 

zajaczek

New member
a wiec tak bylem w pracu sklepach sluchalem tych glosnikow i napewno je biore tylko co tereaz z amplitunerem. Yamahe kazdy mi odradza tylko w sklepie yamahy mi ja polecaja:) do tych glosnikow polecaja mi kode 600 ok 900zl lub hardmana 132 1500zl nie mam mozliwosc posluchac hardmana bo go nie ma dopiero na zamowienie by byl.a kode dopiero jak kupie glosniki co robic??:( i co z ta yamaha dlaczego kazdy ja krytykuje, slysze o niej takie zdanie gra jak telefon komorkowy dopiero w sklepie yamahy mowi ze jest super itd..
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Porównanie do telefonu komórkowego jest z pewnością bardzo "adekwatne". Możesz napisać w porównaniu do jakiego sprzętu tak twierdzono?

ArtS :)
 

zajaczek

New member
do tego
http://www.allegro.pl/item172953838_pioneer_vsx_916_k_gw_pl_mega_tv_wroclaw.html
tam wlasnie sluchalem tych glosnikow
i podobno ta koda 600 zagra lepiej
i hardman 132 ale cena jest wieksza o 600zl
nie jestem zadnym audiofilem, w sklepie podlaczyli mi te glosniki pod hardmana za 5tys i zadowoleni, moge kupic te glosniki ale wtedy bede miec mozliowsc przesluchania ich na yamaha ktora w salonie kosztuje 1500zl, lub koda 900zl. Hardmana jak wczesniej wspomnialem nie ma a jak go sporwadza to musze go wziasc:)
co robic??:(
 

zajaczek

New member
blackninja jak bys mieszkal blizej Wroclawia to za 1h bym u ciebie byl z gotowka:)
znalazlem we wroclawiu 459 za 1070zl nie slyszalem tego, jesli mam to kupic musze sie zdac na wasze zdanie, i kupic w ciemno tak jak wczesniej wspomnialem slyszalem te glosniki ale na harmanie za 5 tys:) czy bedzie duza roznica miedzy 459 a tym harmanem? wiem ze nie da sie tego tak o powiedziec.

A co mozecie powiedziec o
tym??http://allegro.pl/item170732730_str_dg700_str_dg_700_dystrybucja_pl_gwarplrachraty.html
Funkcja automatycznej kalibracji kina cyfrowego
to mial znajomy w radiu w samochodzie i sprawowalo sie super.. taka fajna zabawka
 
Ostatnia edycja:

zajaczek

New member
dobra to teraz ostatnia sprawa:) kupie yamahe lub tego hardmana ani tego ani teego nie ma we wroclawiu..
hardman w MM 1600zl
Yamaha w salonie 1500zl
terez moje pytanie nie zobacze roznicy miedzy tymi amplitunerami kupie poprostu to co jutro znajde.. w normalnej cenie.
kolejna sprawa to kable chyba nie ma sensu kupowac kabli glosnikowych za 14zl/m tylko takie normalne 4-5zl metr? wkoncu bedzie to sluzyc mp3,gry, filmy. wkoncu nei jest to sprzet za 10tys tylko za 3500zl.
po ta yamahe jutro nawyzej pojade do poznania, czy lepiej dolozyc te 200zl i kupic hardmana tylko naprawde musi byc jakas roznica.na poacztku mialem sie zmiescic w 3tys teraz wyjdzie prawie 4 tys jest to dla mnie straszna roznica:(

jeszcze jedno. jak widzicie sprawe gwarancji chodzi mi dokladni eo to ze znaqlalzem yamahe za 1070 tylko ze z niemiec koles da mi jakies pismo ze to u niego kupilem jak by sie cos dzialo to do niego i on sie tym zajmie tylko co ma sie w tym psuc?? koncowki mocy,zimne luty ?? pchac sie w cos takiego wkoncu to taniej o 500zl niz w salnie
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Sprzęt w dobrych cenach możemy Ci wysłać kurierem UPS.
Niestety zakupy sprzętów niby z Niemiec kończą sie nieciekawie.
 

zajaczek

New member
Witam,
kupilem Beta hcs i avr132 i musze podziekowac za porady, glos jest swietny. Problemem jest konfiguracja ale to moj pierwszy amplituner i wkoncu mi wyjdzie.
jeszcze raz dzieki.
pozdrawiam.
 
Do góry