Ktory sub

adam g

New member
Witam wszystkich tydzien temu zakupilem taki zestaw DENON 1507 przod CONCEPT 180, tyl CONCEPT mini oraz centralny MISSION M3 Ci1. Wiem i jestem swiadom ze nie jest to sprzet ktory powala z nog. Lecz nie jestem wymagajacy i nie chce inwestowac sporo kasy. I teraz pytanie jaki dobrac do tego sub bo basow w tym zesawie jak na lekarstwo. O to moje propozycje;

Tannoy [SIZE=+0]EFX[/SIZE] http://www.richersounds.co.uk/showproduct.php?cda=showproduct&pid=TANN-EFX

Gale [SIZE=+0]4070 http://www.richersounds.co.uk/showproduct.php?cda=showproduct&pid=GALE-4070-MAP[/SIZE]

Mordaunt Short [SIZE=+0]308 AVANT http://www.richersounds.co.uk/showproduct.php?cda=showproduct&pid=MORD-308-AVANT-SIL[/SIZE]

ktory z nich doda troszke zycia. Dzieki za zainteresowanie
 

fazer58

Member
Bez reklam
witaj! Jak duzy masz pokój? Ja osobiście wolę suby w obudowie zamkniętej.Dużo bardziej bas jest kontrolowany,może trochę mniej dynamiczny,ale bardziej uporządkowany.Swietnie sprawdza sie w stereo! Wystarczą lekkie pomruki,a scena dzwiękowa jest cała wypełniona tylko tym,co powinno być w muzyce,żadnych dudnień,za długich wybrzmiewań,niepotrzebnych rezonansów.Może sąsiedzi w promieniu kilometra nie odczują za bardzo ,że się relaksujesz:D,ale w Twoim pokoju niczego nie zabraknie. Pozdrawiam.
 

adam g

New member
fazer58 napisał:
witaj! Jak duzy masz pokój? Ja osobiście wolę suby w obudowie zamkniętej.Dużo bardziej bas jest kontrolowany,może trochę mniej dynamiczny,ale bardziej uporządkowany.Swietnie sprawdza sie w stereo! Wystarczą lekkie pomruki,a scena dzwiękowa jest cała wypełniona tylko tym,co powinno być w muzyce,żadnych dudnień,za długich wybrzmiewań,niepotrzebnych rezonansów.Może sąsiedzi w promieniu kilometra nie odczują za bardzo ,że się relaksujesz:D,ale w Twoim pokoju niczego nie zabraknie. Pozdrawiam.

Witam pokoj ma 25 m*
 

fazer58

Member
Bez reklam
25m to sporo,dokładnie tyle samo mam ja.U mnie "dopala" mały MISSION z 20cm. głośnikiem,obudowa oczywiście zamknięta.Moc 100W,schodzi jednak bardzo nisko,bo aż do 28hz! Nie wiem,czy masz możliwość odsłuchu u siebie,bo to zalatwiło by sprawę.Nie znam angielskiego,nie wiem,czy ten środkowy,to obudowa zamknieta?(nie widać otworu bass-reflex,chyba,że na dolnej ściance).Generalnie, najdroższy powinien być najlepszy,ale ja jestem zwolennikiem odsluchu we wlasnym domu.Pamiętaj,że takie drobiazgi jak: wysokość nóżek w obudowie,gdzie głosnik wychodzi na dół,podłoga(dywan,terakota,drewno),miejsce gdzie będzie stał(blisko ściany,lub w rogu pokoju)mają duży wpływ na jakość i potęgę brzmienia.Napisz proszę, na co się zdecydujesz.
 

adam g

New member
fazer58 napisał:
25m to sporo,dokładnie tyle samo mam ja.U mnie "dopala" mały MISSION z 20cm. głośnikiem,obudowa oczywiście zamknięta.Moc 100W,schodzi jednak bardzo nisko,bo aż do 28hz! Nie wiem,czy masz możliwość odsłuchu u siebie,bo to zalatwiło by sprawę.Nie znam angielskiego,nie wiem,czy ten środkowy,to obudowa zamknieta?(nie widać otworu bass-reflex,chyba,że na dolnej ściance).Generalnie, najdroższy powinien być najlepszy,ale ja jestem zwolennikiem odsluchu we wlasnym domu.Pamiętaj,że takie drobiazgi jak: wysokość nóżek w obudowie,gdzie głosnik wychodzi na dół,podłoga(dywan,terakota,drewno),miejsce gdzie będzie stał(blisko ściany,lub w rogu pokoju)mają duży wpływ na jakość i potęgę brzmienia.Napisz proszę, na co się zdecydujesz.


Witam mam ochote na Mordaunt Short 308 avant
A co powiesz o Kef PSW3000 Subwoofer czy ten denon to pociagnie. Bo znalazlem w dobrej cenie .
 
Ostatnia edycja:

marcintgr

New member
Trudno powiedzieć co z tych trzech wybrac bo ich nie słychac! ale przy takich małych subach proponuje obudowe typu bas reflex ze względu że bedzie głośniejsza! co przy takim małym subie by sie przydało! Obudowa zamknięta ma sens gdy ma przynajmniej ze 100 litrów pojemności do głośnika o średnicy 30cm to w tedy jest bas głóśny i bardzo niski!
 
Do góry