Proszę o pomoc-fronty do Denona AVR-1803.

mikulag

New member
Witam serdecznie.
Bardzo proszę o pomoc w doborze kolumn do Denona (AVR-1803, DCD-1450AR, DVD-900). Obecnie mam czeskie fronty AQ (dobierane wiele lat temu do Technics`a), oraz srr. i cntr. Jamo (najsłabsze modele sprzed 10lat). Zestaw ten nie nadaje się do Denona; do "ostrego" Techics`a był ok.
Na początek chciałbym zakupić nowe fronty (cena 2-3tys.)
Muzyka 60%, kino domowe (w tym koncerty) 40%.
Słucham głównie spokojnej muzyki (jazz, klubowa), ale zdarza mi się i posłuchać czegoś mocniejszego (Sytem of a Down, M.Manson, Rammstein).
Pokój 18m2, nieco zagracony, kolumny muszą stać tuż przy TV (odległość między nimi 1,3m).
Czytając wiele wątków na forach zastanawiałem się nad: kef iq5, celestion f28, jbl e80.
Mieszkam w małym mieście, gdzie żadnej z tych kolumn nie mam możliwości osobiście posłuchać, a ponieważ jestem mocno zapracowany i raczej nigdzie nie pojadę tego zrobić (kupię sprzęt w ciemno, przez internet), bardzo proszę o rady. Dodam, iż posiadam pospolity raczej słuch.
Dziękuję z góry za pomoc... :)
 

badar

New member
Cześc.
Mam Danona od kilku lat (1603) i jako frontów uzywam juz nie produkowanych Dali104. Słucham trochę jazzu i pochodnych, ale też i rocka. Po tych latach wcale nie mam chęci na zmianę kolumn. Pracują one też w kinie domowym z dokupionym centralnym Dali, tyłami Monitor Audio i Subwooferem Koda.
Następcą Dali104(niebieska seria) są Dali 5005.
http://audioplaza.pl/product_info.php?products_id=75
Polecam uwadze te kolumny.
Pozdrawiam.
 

mikulag

New member
Dziękuję za radę! :) To bardzo miłe z Twojej strony, że zechciałeś mi pomóc!
Ponieważ nie spodziewałem się już, że ktokolwiek na tym forum zechce to uczynić, nie czekając dłużej, zakupiłem kef-y iq7. Grają rewelacyjnie(!) i jestem b.szczęśliwy, że się na nie zdecydowałem; chociaż basu rzeczywiście mają nie za dużo - tak jak to w kilku wątkach było już opisywane.
Pozdrawiam serdecznie. :)
 
Do góry