Nowe kolumny Klipsch Reference

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
E nie, spokojnie nic nie zabolało :) po prostu poczułem potrzebę napisania tego że są ludzie dla których te kształty są pożądane ;)
Ja np nienawidzę VW passatów a w pl jest tyle ich miłośników więc dla każdego coś miłego.

I dodam że dla mnie one właśnie bez maskownic są piękne :razz:
Ale wiadomo Palladium klasa sama w sobie.
 

lobos

New member
Bez reklam
hehe! Nie ma się co licytować ;-)
Tak jak Pawel_Sz85 napisał, każdy znajdzie coś dla siebie zarówno pod względem wizualnym jak i przede wszystkim brzmieniowym ;-)
 

lobos

New member
Bez reklam
RFy stały się ostatnio bardzo popularne, to może nie będę się narażać niektórym osobom :p:p
No właśnie :p Śmieję się oczywiście ;-)
Nie ma co dyskutować na temat wyglądu, bo jak wiemy każdy z nas jest inny i podoba się mu co innego.
Poza tym dochodzi jeszcze kwestia zasobności portfela, która niestety nas ogranicza.
Gdyby nie to każdy z nas kupowałby sprzęt z najwyższej półki a co za tym idzie najlepszej jakości materiałów.
To również przekładałoby się na wygląd ;-)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ze wszystkim tak jest, do Marantza też trzeba się przekonać i wiele osób odrzuca go ze względu na "inny" design w stosunku do pozostałych popularnych producentów.
Zresztą jak kupowałem pierwszego Denona, to do Marantza też podchodziłem jak do jeża...
A Klipscha piękna jest seria P ;)
View attachment 11517 View attachment 11518
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Co do grania, to nie moja bajka, ale maskownice zakrywają ten xxx :?xxxx wysokotonowy ;):mrgreen:

Nie chce wiedzieć co tam wykreskowałeś :D ale maskownica bardzo dużo zabiera z najwyższych rejestrów wysokich tonów i przez co jak tylko mogę (czyli jak dzieci śpią) słucham ze zdjętymi.

A tak w ogóle mieszamy w jednym temacie wiele rożnych serii które jednak się dość od siebie różnią (ok wszystkie są prostokątne).
 

Yacko

Member
Moim zdaniem R-28F wyglądają naprawdę nieźle, miedziane membramy ciekawie komponują się w większości wnętrz. Druga sprawa to rodzaj muzyki, której słucham - głównie hip-hop, pop, trance, chilout - generalnie mniej ambitna muzyka. Klipsch najbardziej podpasował mi brzmieniowo i cieszę, się, że wygląda jak wygląda gdyż pasuje do muzyki, której słucham.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Czy ktoś z Was słuchał subwoofery Klipsch z serii reference? Jeśli tak to prosiłbym o opis charakteru brzmienia i wrażenia ogólnie.
 

TomekOp

Member
Nie chce wiedzieć co tam wykreskowałeś :D ale maskownica bardzo dużo zabiera z najwyższych rejestrów wysokich tonów i przez co jak tylko mogę (czyli jak dzieci śpią) słucham ze zdjętymi.

A tak w ogóle mieszamy w jednym temacie wiele rożnych serii które jednak się dość od siebie różnią (ok wszystkie są prostokątne).

Zależy właśnie co komu bardziej pasuje. Mi z maskownicami dzwiek wydaje sie bardziej czytelny i poukładany o ile o Kiplisach można tak napisać :D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Maskownice to temat niestety mocno indywidualny dla każdego modelu kolumn. W większości przypadków grają lepiej bez. Mam na myśli wyłącznie wyniki pomiarów. Co do swoich gustów to też inna sprawa.
 

lobos

New member
Bez reklam
Niby tak powinno być :) Bez maskownic dociera do nas prosto dźwięk niczym nie zakłócony.
Najcieńszy materiał maskownic zawsze powoduje jakąś zmianę.
Nie twierdzę, że zawsze na minus.
Mnie bardziej pasuje bez maskownic. Raz, że wygląd a dwa dźwięk.
Jednak póki co najczęściej maskownice są założone ze względu na Dzieci ;-)
 
Do góry