Nowe kolumny Klipsch Reference

Spyro

New member
Wyłącznie bez maskownic. Już nawet nie chodzi o to czy gra lepiej czy gorzej. Ale za to jak wygląda :D A chyba każdy z nas, oprócz słuchania lubi też cieszyć oko sprzętem ;)

Aczkolwiek jak są małe dzieci to maskownica może uratować...
 

viki0987

Member
Przymierzam się do kupna 4x kolumny Surround . Zamierzam kupić kolumny z serii RFMk2? 2xklipsch rb81 ii oraz 2xklipsch rs 62ii(niestety ciężko z dostępem ).

A może iść w nową serię Rp i zakupić 2x klipsch rp160m oraz 2x klipsch rp250s?
I tu pytanie odnośnie koloru . Czy kolumny są czarnego koloru?
W necie znalazłem 2 rodzaje koloru.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
:D Przecież to jeden i ten sam...

Panie kolego, wszystko wynika z gry świateł i ustawień aparatu m.in. balans bieli.
Na przyszłość polecam zawsze kierować się stroną producenta
Dolby Atmos

Są czarne jak cholera - że tak powiem ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak zaraz za kanapą, to na boki monitory, a na tył dipole.
Ja tak mam. Pisałem gdzieś obszernie moje wrażenia z odsłuchów przy różnych konfiguracjach, zresztą, jak za plecami nie masz miejsca, to i tak w grę wchodzą na tył tylko RP250s, a na boki RP160m (lub też RP250s - aczkolwiek, ja polecam mimo wszystko konfigurację z RP250s na bokach)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Stawiając monitory w tak małej odległości, będziesz miał jest zbyt blisko ucha, a że bedą służyć do 7.1 czyli SBL/SBR i mają 30cm głębokości, to sobie wylicz ile faktycznie będą miały fizycznie odległości od miejsca odsłuchowego.

Nawet gdybyś miał więcej miejsca, to te 40cm i tak jest bardzo mało.
Dipole mają 19cm głębokości, a fizycznie same głośniki osadzone są na ok. 12cm. Więc już masz sporo różnicy, a odległość jest dosyć istotna przy końcowym odbiorze.
Kalibracja co prawda może wspomóc, ale fizyki nie oszuka.

Plus RP160 jest taki, że zwyczajnie lepiej grają, ale RP250s przy mniejszej odległości fajnie Ci rozproszy dźwięk (przy małej odległości) i zyskasz dodatkowe centymetry od miejsca odsłuchowego, a to duży plus.

Możesz też pomyśleć o 4x RP250s.
 

DrWredman

Active member
Viki ja mam kanapę na ścianie i na niej dipole 240s.
W mojej ocenie takie głośniki świetnie się sprawdzają na bliskich odległościach.
Testowałem też układ 7.1 z dipolami po bokach i gdybym się skusił na rozprucie ściany pod kable to dałbym 4 dipole jako głośniki surround back left i right.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Armani, a o tym slyszales? Znowu nowosc Klipscha.

Kolumny aktywne R-28PF odpowiedniki serii Reference.
R-28PF Powered Floorstanding Speakers | Klipsch

R-28PF-Product-1.jpg


R-28PF-Product-5.jpg


R-28PF-Product-3.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tych nie słyszałem, ale wiem, że mają inny mniejszy model w ofercie aktywnych konstrukcji.
Klipsch łatwy do napędzenia, to może się sprawdzić takie rozwiązanie i tutaj.

Ja bardzo lubię aktywne, to co słyszałem na AS parę lat temu zrywało beret.
Wstyd, bo nie pamiętam marki (mam gdzieś foty i zapiski), ale to był najlepszy dla mnie pokój, nie żadne Sonusy i inne "gwiazdy", a właśnie te.
Ludziska na odsłuchu z podobnymi wrażeniami, a gość arcy talent. Świetna, wrecz genialna prezentacja i wiedza, najpierw wprowadzał opisując bajecznie temat i samą konstrukcję skrzynek, a potem odpalił i to wystarczyło za rekomendacje, a co ciekawe, pięknie podsumował kilka tematów. Oczy się otwierają po takich odsłuchach.
 

viki0987

Member
Niestety z racji tego że nie mieli RP 250s przyszły do mnie same rp 160 . Kolego Rapugnat jak dla mnie te kolumny świetnie wyglądają nic dodać nic ująć , w sumie nawet przez chwilę zastanawiałem się nad wymianą rf7 na rp280 :) . RP 160 wyglądają przepięknie , naprawdę spore skrzynki (a miały być jeszcze większe Rb 81ii ).Klipsch robi piękne kolumny.

Dla miłośników Klipsch wchodzi nowa seria Klipsch Rf7 Mk 3
 
Ostatnia edycja:
R

Repugnant.

Guest
viki0987 a jak dla mnie stare nozki wygladaly zdecydowanie lepiej niz te podstawki:)ale zgadzam sie ze klipsch robi piekne kolumny :) ciekawy jestem tych rf -7 III i to nawet bardzo
 
Do góry