Sub Basso 830 Indiana Line

robrob1

Member
Poszukuję informacji na temat suba Basso 830. Czy ktoś go słuchał? Jak wrażenia? Mam obecnie zestaw Marantz 1504+Indiana Line Nota 5.0 w pokoju 12 m2. Na pewno brakuje mi basu w kinie, nie ma tego łupnięcia. W muzyce - trudno mi powiedzieć, bo nie miałem do czynienia z tego typu subami, ale wydaje mi się, że fajnie jakby był. Sprzęt mam około miesiąca, kolumny jeszcze się wygrzewają. Ten Basso kosztuje około tysiąca i na razie mógłby być w tym przedziale cenowym. Polecacie REL T5, tylko to już dużo droższy. Wielkość suba jak najmniejszy. Ewentualnie jakieś inne propozycje.
 

Ufo27

New member
Witam chce kupić subwoofer i zastanawiam sie nad indiana line basso 850 a taga platinum sw10v2.Dodam ze mialem rela t5i ale nie zagral tak jak oczekiwalem.
 

mors111

Active member
Bez reklam
wszystko zleży czego oczekujesz , Rel T5 znakomity do polepszenia stereo w nie za dużych pomieszczeniach , w kinie brak mu mocy

z tych co wymieniłeś jak szedł bym w Indiana , jakoś ta marka bardziej mnie przekonuje , no i sam bas ma większą średnicę , do kina w pokoju 20-25m2 ( a może i większego ) spokojnie da radę , ale to też zależy od akustyki pokoju ( u mnie Dali AW-8 -20cm basik daje niesamowitego kopa w pokoju 30m2 )
 

Ufo27

New member
Z relem w kinie bylo bez emocji.Byl bas ale twardy krotki.Bez tej miekkosci i cisnienia.Wlasnie tez sklaniam sie bardziej ku indiana.Glosnik juz dosyc spory powinnien zagrac fajnie.A ten bas reflex skierowany w doł to zaleta czy wada?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Musisz szukać z bassreflexem, to nam zapewni okraglejszą prezencję basu. 20cm z gługim skokiem membrany lub 25cm ale to maks na takie pomieszczenie.
 

Ufo27

New member
Panowie kupiłem jednak tego indiana basso 850.Jestem mega zadowolony.Musze jeszcze odpowiednio go ustawic bo narazie to na szybko go podlaczylem.Glosnik na zywo robi wrazenie jest bardzo duzy.Waga suba nie powala ale stoi na podlodze jak przyspawany nawet nie drgnie.Co nie moge powiedziec o relu t5i ktorego mialem ten to skakał...
Bas miekki i gleboki jak chcialem.Postawilem go na plycie 30mm bo jak stał bezposrednio na ziemi to wszystkie szkla mi z mebli wychodzily.Teraz jest lepiej
Nie wiem jak najlepiej ustawic w nim glosnosc w ampli mam od -40 do + 6db.Teraz mam na subie glosnosc grubo ponad polowe a ampli -6db.
 
Do góry